[Klatka] Szczeble w kratkę.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Nakasha »

No proszę. ::) Oczywiście, że specjalną nietoksyczną, w zakładzie malarskim.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Tooru »

Sky A w jakiej cenie ten koleś zrobił by klatkę wys. 100, dług. 80, szer. 50? Może się zastanowię, bo mam do obmyślenia i obgadania inną opcję jeszcze. Tak poza tym to jeszcze zależy z jakiego miasta gościu jest.

smeg Strasznie fajna oferta z tą klatką. Tylko, że u mnie cienko z kasą i chyba zrealizuję opcję B.

Niamey Chyba lepsza jest taka zwykła srebrna, bo gdy weźmie się malowaną, to prędzej czy później szczury zgryzą tą farbę i później to brzydko wygląda. Chociaż kiedyś miałem klatkę ze szczeblami z dziwnego materiału. Tak słabego, że łamały się w palcach, a moje kosze spokojnie je przegryzały.


Tak poza tym, bo nie warto zakładać nowego wątku, jest sprawa pilna.
Otóż tymczasowo nie stać mnie na kupno dużej klatki (takiej jak dla mojego sześcio-szczurowego stadka potrzeba), więc zastanawiam się, czy mogłoby być tak, żę kupię jeszcze jedną klatkę - dla dwójki/trójki szczurów i rozdzielę ekipę. To znaczy nie do końca rozdzielę, bo chciałem poszerzyć pręty (lub wyciąć) tak, by wstawić w powstałą dziurę dużą rurę, by sobie przełaziły do siebie (nie chcę ich rozdzielać na stałe, bo są bardzo zgrane). Takie jakby połączenie klatek.
I tu pojawia się moje pytanie. Przejdzie to w szczurzastym świecie? Wyjdzie taniej, co było by mi bardzo na rękę, ale czy zadowoli gusta specjalistów i bardziej doświadczonych właścicieli szczurów ode mnie? Chcę w końcu naprawić swój błąd, a gdy będę zwlekać do czasu aż będzie możliwe kupno dużej klatki zdążą mi szczurasy się zamęczyć.
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: klimejszyn »

eh, Tooru, to po co zastanawiasz się nad klatką za 250zł, jeżeli nie masz na nią kasy ? ::)
mówiłeś, że problemu z pieniędzmi nie bedzie, kup jedną dużą - najlepiej tę z PYKO, za 195zł, ja jej wczesniej nie widziałam, a jest na prawdę duża i niedroga jak na te wymiary. i pomyśl o tym jak najszybciej, bo masz 6 szczurów w klatce na 4 i teraz kuno odpowiedniej klatki powinno być priorytetem.
oczywiście możesz połączyć dwie klatki, ale po co tak kombinować ? to znacznie utrudnia sprzątanie.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: smeg »

Można łączyć klatki, ale kupowanie mniejszej tylko po to, żeby ją połączyć z inną się nie opłaca. Zapłacisz za nią ponad 100 zł, podczas gdy za niecałe 200 możnaby kupić ogromną. To Twoja decyzja, ale ja bym się zdecydowała na łączenie klatek tylko jeśli jakaś niepotrzebna przewalałaby mi się po domu, nie kupowałabym nowej małej specjalnie po to żeby połączyć ze starą.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Tooru »

Klimejszyn Wtedy nie było problemu z pieniędzmi, teraz jest, bo rachunki doszły i mamy duże długi. Było dobrze, do czasu, nastały gorsze dni. Nie chcę kupować, raczej przyjąć od kogoś. Szukam po internecie do oddania klatki dla dwóch szczurów, ale jak ni ma to ni ma. Może w końcu pewna sprawa zostanie zrealizowana to sam uzbieram pieniądze na klatkę. Póki co to nie mam wyboru jak kombinować.

smeg Fakt - nie opłaca się, ale jeśli nie ma innej opcji to nic się nie poradzi. Zapłacę, o ile kupię, bo wolałbym przyjąć. Wprawdzie mam jeszcze inne klatki, ale są za małe do połączenia. Kurcze, trzeba będzie coś wymyślić.
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: klimejszyn »

szczerze wątpię, czy ktoś odda Ci klatkę za darmo. jeśli już chce klatkę oddać, to prędzej dla potrzebujących szczurów z interwencji.

tyle osób Ci mówiło, żebyś pomyślał, zanim co zrobisz, bo będą problemy... tak to jest jak się nie słucha.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Sky »

tooru, możesz do niego napisać osobiście, ja nie wiem. Koleś jest z jakiegoś małego miasta, ja płaciłam za przesyłkę 25 zł.
Za klatkę 68x65x45 płaciłam jakoś 120-140 zł. Ostatnio za klatkę 60x36x32 chciał 120...
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Tooru »

Wiem, nie potrzebnie nie posłuchałem, ale wciąż mam w sobie jeszcze coś z nieodpowiedzialnego dzieciaka. No cóż, jak już ugrzązłem w tej sytuacji to pozostaje mi zbierać na klatkę. Sprzedam parę rzeczy, zarobię coś (rozglądam się za pracą, mam już propozycję w zoologii) i może się uzbiera na klatkę. Postaram się o to.
Hmm, to pewnie za taką 100x50x80 chciałby jeszcze więcej, pewnie tak z dwie stówy ponad. Wolę jakąś używaną kupić. A nuż się znajdzie. Dzięki za pomoc.
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Tooru »

Co powiecie na dużą wolierę dla szczurów? Niby jest dla ptaków, ale mniej miejsca by zajmowała. Cóż, droższa jest, ale co o tym myślicie?
Obrazek
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Niamey »

wiele osób używa/ło tej klatki i było zadowolonych.
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Tooru »

To fajnie. Może bym uzbierał na taką czadową wolierę. Mieści się 8 szczurów, to może poszerzę stadko :) Super by było. A jeszcze lepiej, gdyby ktoś miał ją tanio na sprzedaż. Poszukam, ale jakby co to miło by było, gdyby ktoś dał mi znać!
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: mini »

Tooru..proszę Cie. Przecież nie wiadomo kiedy: 1 - uzbierasz na tę klatkę, a 2 - czy w ogóle znajdziesz kogoś kto będzie chciał ją tanio sprzedać.
A Twoje sczury potrzebują większej klatki teraz, nie za jakiś czas. Przestań, proszę, bujać w obłokach i zjedź na ziemię. Bo masz problem, który trzeba rozwiązać tak szybko jak to tylo mozliwe.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: KITEgirl »

Tooru kombinujesz jak koń pod górkę. zamiast myśleć o wolierze która jest teraz po za twoim zasięgiem i o powiększeniu stada, zajmij się poszukiwaniem klatki dostosowanej do twojego stada bo się szczuraki męczą
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: Tooru »

Męczyć się nie męczą, póki co to miejsca mają na styk. Przestańcie poganiać, nie moja wina, że nie mam teraz pieniędzy. Robię co tylko w mojej mocy, szukam różnych rozwiązań. Dajcie człowiekowi żyć, macie swoje życie, a w moje się proszę nie plątać. Co się odwlecze to nie uciecze, więc błagam, odpuście już. Szczury mają dużo ruchu poza klatką, ale wiem, że to pewnie nie ważne, bo moja znajoma miała podobną sytuację, to od razu została ponaglona do zmiany klatki.
CZAS, ludzie CZAS!
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] Szczeble w kratkę.

Post autor: smeg »

Twoja wina, że wiedząc że nie masz pieniędzy nabrałeś tyle szczurów. CZAS, człowieku, CZAS! Dla szczura miesiąc w ciasnej klatce, to jak dla Ciebie rok w windzie. Sześć szczurów w klatce czteroszczurowej to nie jest "miejsca na styk", tylko zwyczajnie za mało. W porze kiedy są najbardziej aktywne, czyli w nocy, muszą się tam kisić, bo zapewne nie organizujesz im całonocnych wybiegów.

Piszemy to po to, żebyś nie czekał pół roku, aż uzbierasz 400 zł na wolierę, tylko np. miesiąc, aż uzbierasz 200 zł na klatkę dla 6 szczurów. Bo właśnie tego teraz najpilniej potrzebują.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”