[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: sauatka »

gdzies na jakiejs (niemieckiej bodajze) stronce widzialam aqwa-klatke. Tak ze na dole bylo aqwarium a u gory klatka.
Co myslicie o 'tym czyms'?
Czy macie moze jakies propozycje jak 'takie cos' polaczyc ze soba zeby bylo w miare stabilne?
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 12:28 am przez sauatka, łącznie zmieniany 1 raz.
KIRA ÂŁOBUZ

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

No widziałam tylko to była chyba kanadyjska strona ale nie wazne . Mi sie to bardzo podoba i zrobiłabym cos takiego ale mam juz inną podstawe. Mysle ze moznaby w zakładzie szklarskim sobie zaówić wymiary pod katke albo są czasem w anonsach takie ogłoszenia akwaria na wymiar . Mozna tez sprubowac jakos wstawić klatkę w akwarium bo są tam ( przynajmniej u mnie ) takie wistępki na szybe ktura zasłania aqwa
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: sauatka »

tylko czy tam jest dobry przeplyw powietrza w takim czyms :?
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: martwa »

..ja jakis czas, gdy Bizu jeszcze mieszkala sama, trzymalam ja w dosc sporym akwarium; generalnie odradzam akwaria, chyba, ze te, o ktorych mowicie rzeczywiscie maja jakis inteligentny system wietrzenia, bo zwykle akwa to meka dla szczura - duszno, wilgotno, grzyp i syf; satanka666 jak mozesz to daj linka do cuda, o ktorym mowisz ;}
czasami po prostu brakuje kamieni
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: sauatka »

http://www.rattenwelt.de/index1.html wchodi sie po lewej w Fotogalerie, pozniej Kafig Fotogalerie (na srodku str.), a pozniej seite 14 :) i tam to jest... inaczej nie umiem wytlumaczyc ;P
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: martwa »

..aaaa.. chodzi ci o -> to.. fakt, fajnie jest to wszystko pomontowane, ale moim zdaniem gdyby to była po prostu taka duża klatka - to byłoby git ;D
czasami po prostu brakuje kamieni
bronka
Posty: 77
Rejestracja: pn wrz 22, 2003 5:47 pm

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: bronka »

osoby posiadajace koszatniczki czesto zamawiaja szklane kuwety u szklarzy. ma to swoja zalete w przypadku tych zwierzakow, że taka kuweta nie zostaje pożarta:) na to osadzana jest klatka. podobno sie sprawdzaja i nie slyszalam o zadnych minusach. ale ja widze kilka - jak to myc, to przecie ciezkie! a drugi - szklo jest wiecznie zimne. czy szczurki nie zapadaja na jakies choroby reumatyczne? ja kiedys mialam szklo na biurku i po jakims czasie cierpialam na straszny bol reki... moze gsyby jakies ogrzewanie od spodu?;-)
are u szczur?
noski swoje w sprawy Waszych szczurasków wściubiają Efiks, Tymek i Smerfek
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: martwa »

..no właśnie z tego powodu, co opisała bronka, odradzam akwarium, szczególnie sporych rozmiarów; samo mycie to koszmar, zmienienie ściółki przy pomocy szufelki to pikuś, ale umycie takiego akwarium - koszmar, ciężar i cyrki z obracaniem w brodziku (trudno wylać dużą ilość wody ze sporego akwarium tylko je przechylając - choćby dlatego, że się kruszą i uszkadzają rogi i krawędzie przy takim obracaniu); odradzam!
..poza tym to straszna niewygoda dla ogonka, szybko robił się smród i gorąc, że aż szczurek rozkopywał trociny, żeby się na zimnym szkle rozłożyć.. no i ta wilgoć, czasem aż szyby parowały.. akwarium fe : >
czasami po prostu brakuje kamieni
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: Angua »

Mnie sie bardziej podoba Frauenhaus ;) a akwarium lepiej zostawić rybkom
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: olka »

Mi się takie rozwiązanie podoba - na dole nie panują przeciągi i, co dla niektórych (w tym mnie) ważne, SZCZURKI NIE SYPIĄ ŚCIÓŁKĄ NA PRAWO I LEWO. Poza tym miejsca sporo, wentylacja przy dobrze zachowanych proporcjach tez chyba ok.... Ja bym tylko zamieniła szkło na plastik (tak jak w klatkach firmy Ferplast, model Duna). Ja właśnie mam taka kombinacje: Duna a na niej klatka - moim szczuraskom się podoba (nie narzekają);)
Olka
Awatar użytkownika
kla.kier
Posty: 169
Rejestracja: sob sty 26, 2008 1:55 pm
Lokalizacja: Dąbrówka Młyn

Akawrium i klakta razem?

Post autor: kla.kier »

Chciałam się zapytać czy dla szczurków dobre byłoby połączenie klatki z akwarium? Wymyślnone przez mojego tatę zamiast nowej klatki ^^. Jest to zwykła klatka (51x25x35) połączona taką grubą rurką z akwarium na dole o wymiarach 51x30x30.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fdb ... 9119c.html

Zamieszkują ją obecnie dwie samiczki :)

Scalone z tematem juz istniejacym. mod. Lulu
________________
DeVaki Pui, Jack Daniels| Kana, Liza [`].

`Życie jest jednym wielkim rozczarowaniem.` O.Wilde
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Akawrium i klakta razem?

Post autor: Vella »

kla.kier pisze:Chciałam się zapytać czy dla szczurków dobre byłoby połączenie klatki z akwarium? Wymyślnone przez mojego tatę zamiast nowej klatki ^^. Jest to zwykła klatka (51x25x35) połączona taką grubą rurką z akwarium na dole o wymiarach 51x30x30.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fdb ... 9119c.html

Zamieszkują ją obecnie dwie samiczki :)

Scalone z tematem juz istniejacym. mod. Lulu
Nie, nie jest to dobre rozwiązanie. Nawet gorsze niż zwykłe akwarium przykryte metalową siatką - bo u Ciebie przynajmniej część dachu jest zakryta bardzo starannie kuwetą klatki. A może nawet całość. Z czego jest zrobione to co na rysunku oznaczyłaś kolorem brązowym? Przewiewna siatka umożliwiająca przepływ powietrza czy drewno/pleksi - coś co raczej uszczelnia akwarium? (Bo jak siatka to jest tylko źle, a jak coś stałego to już prawie zbrodnia.)

Jeśli już absolutnie musisz połączyć tę klateczkę i to akwarium to wywal kuwetę - postaw klatkę bezpośrednio na akwarium, tak jakby to ono było kuwetą klatki.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: Landrynka »

klatka dla szczurków w żadnym wypadku nie może mieć głębokości 25cm. dorosły szczur ma właśnie tyle długości. przyjmuje się, minimalny wymiar to 30cm.
poza tym klatka jest duużo za mała. póki masz małe szczurki mogą w niej chwilę pomieszkać, ale postaraj się szybko sprawić m nową. najlepiej 70x40x80
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
kla.kier
Posty: 169
Rejestracja: sob sty 26, 2008 1:55 pm
Lokalizacja: Dąbrówka Młyn

Re: [Klatka] - Polaczenie klatki z akwarium

Post autor: kla.kier »

Ok, to chyba tata będzie musiał wykombinować coś większego ;)

Dzięki za odpowiedzi ;)
________________
DeVaki Pui, Jack Daniels| Kana, Liza [`].

`Życie jest jednym wielkim rozczarowaniem.` O.Wilde
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”