[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Agatka  =)

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Agatka  =) »

Moja Ruda jest w klatce o wymiarach kuweta 50x30 cm a wyzokość też coś koło 30 cm. Ma ona pięterko ale z tego co widzę co piszecie o klatkach to ona mała jest, niestety moje warunki nie pozwalają mi na większą( mam dwa pokoje, a w domu jeszcze psa). I teraz sie tak zastanawiałam czy ta klatka jest dla niej nie zamała, podkreślam że często jest wypuszczana. Bardzo bym chciała w przyszłości mieć dwa szczurki np. dwie siostryczki, ale pewnie ta klatka jest zbyt mała. Możecie mi napisać czy ujdzie przy dwóch, czy ledwo przy jednym??
Agatka  =)

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Agatka  =) »

A co do tematu to za duża ona na 100% nie jest, to wiem, ale jakoś tak mi się napisało :wink:
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: lajla »

jesli czesto wypuszczasz to napewno nie jest za mala i spokojnie mozesz miec 2
Emilka

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Emilka »

a co sadzicie o klatce kuweta 40/25 wys 40, pieterko,drabinka i rura

oczywiscie dla jednego szczura...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: lajla »

nie no mysle ze tez moze byc i jak tez bedziesz czesto wypuszczac :P
ale z rury (jelsi to jest ta taka zwijana spreynka dla chomikow radze CI zroezygnowac bo szczur tam sie zwyczajnie nie miesci gdy dorasta :wink: <--- grubas
Cytrynka12

Klatka

Post autor: Cytrynka12 »

Moja mama zgodziła się na drugiego szczura - Kubę. Kupię go dopiero po moich imieninach (18 maj) jak dostane kasę. I chciałabym się dowiedzieć, czy szczurkom wystarczy 3-piętrowa klatka? Jest już w niej zamontowane dość duże kółko do biegania, a najwyżej jak sie nie będą już mieścić (bo narazie Igor jest mały) to wyjmę. Tylko, że klatka ma najwyżej 30 cm szerokości i ok. 35 cm wysokości. Starczy im?
Cytrynka12

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Cytrynka12 »

Własnie czytałam że kołowroki nie są dobre dla szczurów, więc go wyjmę
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Ania »

Klatka jest mała, za mała nawet na jednego dorosłego szczura. Wyobraź sobie szczura z ogonem mierzącego 60 cm gdzie jego ciało ma 35-40 cm i spróbój sobie wyobrazić jak on bedzie przemieszczał się po klatce. Póki obydwa szczury nie osiągnęły swojej największej masy (takową osiągną mając koło roku) mogą w niej mieszkać - ale później nie bardzo. Szczur nie będzie w stanie rozprostować kości, jesli ona ma 3 piętra to ja przypuszczam, że dorosły szcur nie będzie się nawet w stanie w tej klatce ruszyć. Zdecydowanie odradzam. O stanięciu na tylnych łapkach mowy nie ma.

Przy szerokości 30 i wysykości 35 to szczur będzie miał problemy z samym obróceniem :/
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
PALATINA

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: PALATINA »

Popieram Anię!
Cytrynka12

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Cytrynka12 »

sory pomilily mi sie wymiary kaltki - wysokosc 1 m a szerokosc 80 cm
moze taka byc?
PALATINA

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: PALATINA »

Jak mogły ci się tak drastycznie wymiary pomylić? :roll:

Taka może być! :lol:
Emilka

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Emilka »

nie chce zakladac nowego tematu wiec przy okazji zapytam tu.
Chcialabym w przyszlosci kupic wieksza klatke ale w sprzedazy z wiekszych dostepne sa tylko: klatki dla krolikow, dla koszatniczek (czyli takie wysokie z plastikowymi polkami) no i dla chomikow roznej wielkosci ale wedlug mnie to kazda jest za mala.....

naprawde nie moge nic znalesc, a moze lepiej kupic klatke dla ptakow i samemu zrobic pietra?chociaz nie wiem czy dam rade ;)
kareena

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: kareena »

czesc Emilka ;)

a tak w ogole to chcialam zapytac na jak długo wystarczy szczurowi klatka 35x23x23 ? (dł,szer,wys) zawiera półpięterko. jest z przeznaczenia dla choma ale póki szczurek bedzie mały to chyba moze w niej mieszkac?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Mycha »

Myślę, że powinnaś zacząć rozglądać się za nową klatką jak najszybciej :wink: W takiej klatce może mieszkać tylko naprawdę maluśki szczurek, a przecież nie chcemy, aby bylo maluchowi ciasno :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
kareena

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: kareena »

szczurka jeszcze nie posiadam ;) na razie sie o wszystko rozpytuję bo chce wiedziec czy bede mogla mu zapewnic dobre warunki ;)

thx za odp :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”