Klatka bardzo ważne !

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Klatka bardzo ważne !

Post autor: Igaśka »

Już jutro będe miała 2 szczurki ,a dokladniej szczurzyce .. oczywiscie klatka jest spora i wogle ale nie w tym rzecz. poniewaz wiem ze te stworzenia sa bardzo inteligente wiec maja duzo pomyslow . problem jest taki ze odleglosc miedzy jednym drutem a drugim wynosi 2,5 cm ! boje sie ze szczurki jak to szczurki nei beda sie przejmowaly i sobie wyjda. a chodzi o to ze wiem ze jak beda dorosle to moze nei beda wychodzily ale teraz jak sa male no wiecie .. pomocy
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: Igaśka »

prosze pomozcie .. nie znalazlam zadnego takiego postu
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: Igaśka »

blagam .. nie jestem tak doswiadczona jak wy .. nie znalazlam zadnego tematu
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: mikanek »

no to tak trudno się domyśleć, trzeba klatkę osiatkować, kupić w ogrodniczym rolkę miękkiej siatki, zaciski do kabli i osiatkować. Bo przez 2.5 cm to samica spokojnie przejdzie, nawet dorosła...no chyba, że jest porządnie podtuczona, ale to nigdy nie przewidzisz jak duże urosną Twoje szczury
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: mini »

Zdecydowanie pouciekają. Z klatki z takimi przerwami może uciec nawet dorosły samiec, jeśli jakiś mniejszy się trafi. Samiczki, nawet jeśli będą już dojrzałe i starsze na bank pouciekają.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: valhalla »

W takiej klatce to by został tylko mój gruby Czmyś ;) Każdy inny szczur jakoś wyjdzie.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: klimejszyn »

o klatce trzeba pomyśleć, zanim szczury do nas trafią ::)

tak jak pisała mikanek - można klatkę osiatkować. ale najlepiej chyba będzie po prostu kupić nową, odpowiednich wymiarów, jest temat 'wybór klatki' tam możesz poczytać jaka będzie najlepsza.

mi co prawda przez 3 (i miejscami 4) cm nie wychodzi tylko jeden samiec, ale on jest na prawdę duży i gruby. przez 2,5cm samce dorosłe mi nie przechodzą, bo też duże chopaki. ale samiczki bez problemu nawiały, a też są pulchne ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: mikanek »

Juliusz też by została :D ale to dlatego, że nie chciałoby jej się przeciskać tego "małego" brzucholca :D
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: Igaśka »

ja mysle ze nowa klatka to nei bo nie mam na nia pieniedzy a mama ledwie na szczurki sie zgodzila i wlasnie wyjezdza na dmorze wie c nnie da rady a o siatke ogrodowa i drut ja mysle ze z łatwościa przegryza :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: klimejszyn »

no to w czym chcesz je trzymać ? ::)

odpowiednia klatka to podstawa.... z tej klatki Ci na 10000000% zwieją, a potem będziesz miała problem..
pieniążki na klatkę trzeba mieć. szczury mogą byc drogie w utrzymaniu, zwłaszcza, jak np któreś zachoruje. a to chorowite zwierzątka. nieraz na leczenie trzeba wydać kilkaset złotych jednorazowo.. a jak nie masz na klatkę, to nie chcę wiedzieć co bedzie jak jeden, albo nie daj boże oba, zachorują.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: mikanek »

To może jak nie ma odpowiedniej klatki to nie sprowadzać szczurów???
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: Igaśka »

nie sluchajcie trzeba cos wymyslic .. nie chce z nich zrezygnowac .. mama mi pomoze z leczeniem ale z tym co mam wydac na nie to okay ale ona mowi z nie chodzi o pieniadze.. ona zawsze sie lituje chocby mialoby to byc cos okropnie brzydkiego. ja naprawde od dawna to planuje ale nie myslalam o tych kratkach..a tak wogle to zdechla mi sunia [ ' ] i mialam miec goldenka ale wiecie .. no i juz od dawna planuje miec szczurki wszystko mam juz gotowe ... tylko te glupie kraty
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: mikanek »

no to co masz juz dawno gotowe? klatka domyślam się jakaś po króliku? Jakie ma wymiary? Jaką masz ściółkę, karmę, co wiesz o opiece nad szczurami?
i szczur to nie jest "coś okropnie brzydkiego" :-\
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: mikanek »

Tu nie ma co wymyślać, tu trzeba kupić odpowiednia klatkę....i powiedzmy 100 zł za używaną klatkę to naprawdę mały wydatek, w porównaniu z niespodziewaną chorobą
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Klatka bardzo ważne !

Post autor: Igaśka »

nie ja nie uwazam ze sa bzydkie i ochydne moja mama tak uwaza.. mam hamak duzy domek karma sprowadzona poidlo 3 miseczki.. ogolnie klatka po swince .nie wiem jakie rozmiary .ale maja sporo miejsca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”