dobudówka.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

dobudówka.

Post autor: Izold »

nie wiem czy był taki temat, więc w razie co, proszę o połączenie :)
Mam klatkę - jest okropnie długa, praktycznie na metr, a wysoka na jakieś 45. Mimo że jest w miare duża to coś... coś mi tu nie pasuje. poza tym jakby trafił się jakiś szczurek z mojego miasta to mam zamiar wziąć czwartą dziewuche, i powiększam dlatego trochę powierzchnie.... myślałam o dobudówce z innej klatki, mam kilka na strychu, i widzi mi się takie... takie jakby piętro, jakie już miałam z samcolami - ale nie wiem z czego zrobić tę "kuwetę" [wtedy piętro było u nich jakieś dwa miesiące, bo kuwety robiłam z moich trzech tablic korkowych, więc co jakiś czas kuweta była wymieniana, ale wiem że korkowa tablica to nie jest dobry pomysł, strasznie śmierdziało po jakimś czasie :D ], bo kompletnie nic mi tam się nie widzi. Pleksa? ale wtedy musiałabym wyciąc jakoś dziure w podłodze na drzwiczki, bo mam klatkę z dwoma otworkami - z boku i na suficie a to na suficie jest mega pomocne, bo ręką ogarniam praktycznie tę połowę klatki, której nie ogarnę wsadzając ręke z boku. już nie wiem co mam robić, a marzy mi się śliczna dobudówka, więcej hamaków, tuneli, rur.... ::)

Naprawdę nie wiem co myśleć już... hm...
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: dobudówka.

Post autor: olka_p »

dołączę się do tego tematu, żeby nie zakładać nowego.
jestem w trakcie przerabiania klatki Rumby i wpadłam na pomysł, żeby dołożyć na górę piętro ze starej klatki. niestety okazało się, że klatki są bardzo podobnej długości, a rumba na górze po bokach jest zaokrąglona, więc powstałaby szpara pomiędzy klatką a dobudówką. :-\ wygląda to tak:

Obrazek

czy ktoś miałby jakiś pomysł, żeby w rozsądny sposób zabezpieczyć te szpary? ??? czy jednak będę musiała porzucić swoją koncepcję...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: dobudówka.

Post autor: mini »

Na fotce wygląda, że ta szpara jest całkiem spora.. Można ją zabudować pleksi.. Ale nie wiem czy to jest warte ceny.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: dobudówka.

Post autor: tinanka »

Ja by wstawiła podłogę do tej górnej klatki i wycięła w niej dziurę i tak jest nieużywana, a ogonom na pewno się nowa przestrzeń spodoba. :-)
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: dobudówka.

Post autor: olka_p »

pomysł z kuwetą nie jest głupi, dzięki. ;) przymierzyłam i by pasowało. mam nadzieję, że otwór po wytopieniu nie będzie miał zbyt ostrych krawędzi..
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: dobudówka.

Post autor: smeg »

Podłoga jest wręcz konieczna, bo szczury nie powinny chodzić cały czas po takich drucianych półkach ;) Widzę, że w dolnej części klatki też masz takie, więc lepiej je wyjąć. Mogą sobie w nich skręcić łapki albo nabawić się odcisków. Poza tym jest to po prostu niewygodne.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: dobudówka.

Post autor: olka_p »

planuję z 3 takich prętowych pięterek zostawić tylko jedno środkowe. dolnego już nie ma i zastąpił je hamak. ;p
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobudówka.

Post autor: Ogoniasta »

Zamiast kombinować z dobudówkami i nieestetycznymi łataniami dziur, odłóż pieniążki i kup odpowiednio wymiarową klatkę ;) na allegro można trafić często bardzo fajne okazje ;)
Szczury lubią się wspinać...skakać i biegać..również w klatce, kiedy nie ma możliwości ich wypuszczenia na tak długo jak potrzebują.

Nic nie da jak połączysz nawet 10 małych klatek ::) nie ważne, że całość będzie miała odpowiednie wymiary ::) bo przestrzeń w której obraca się szczur, to nadal za mały "pokoik" ::)
Życie szczura w za małej klatce często porównuje się do mieszkania człowieka w windzie ;) jakości tego życia nie poprawiły by dwie dodatkowe windy obok, bo i tak nie było by jak łóżka i wanny wstawić :P
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: dobudówka.

Post autor: olka_p »

nie ważne, że całość będzie miała odpowiednie wymiary ::) bo przestrzeń w której obraca się szczur, to nadal za mały "pokoik" ::)
z tego zdania wynika więc, że czegokolwiek bym nie zrobiła, to i tak każda klatka będzie zła i najlepiej jak szczury puszczę wolno po pokoju.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobudówka.

Post autor: Ogoniasta »

olka_p pisze:
nie ważne, że całość będzie miała odpowiednie wymiary ::) bo przestrzeń w której obraca się szczur, to nadal za mały "pokoik" ::)
z tego zdania wynika więc, że czegokolwiek bym nie zrobiła, to i tak każda klatka będzie zła i najlepiej jak szczury puszczę wolno po pokoju.

Nie wiem gdzie to wyczytałaś w mojej wypowiedzi ::)
Klatka na dwa szczury to wymiary minimum 60x50x40. ...i to ma być wymiar jednej klatki...a nie dwóch połączonych razem. ::)
..chyba że są połączone w taki sposób, że w środku są powyjmowane podłogi czy tam ściany ::) to ma być wymiar jednej przestrzeni ::)


Bardziej łopatologicznie wytłumaczyć się nie da ::)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: dobudówka.

Post autor: dusiaczek »

gdzie to 60 to wysokość, bo podstawa przy tej wysokości to minimum to to 40x50(60). wązne, żeby najmniejsza szerokość nie maiła mniej niż 40, złwaszcza dla samców.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: dobudówka.

Post autor: olka_p »

wymiary tej klatki są większe a z dobudówką byłoby jeszcze więcej. ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”