Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Paula23
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 5:54 pm

Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Paula23 »

Hej.
Mam na imię Paulina i mam 14 lat.
Zacznę od początku;
Od jakiegoś czasu myślę nad kupnem szczurków.Czytałam o nich dużo i wydaje mi się że są idealne :)
Szukam jakiegoś fajnego zwierzątka właśnie najlepiej stadnego,nie tak małego jak mysz czy chomik,i(bez obrazy) nie tak głupiutkiego..I co najważniejsze-(wiem że zaraz ktoś mnie wyśmieje ;p )chcę takiego "pupilka".Jak ktoś ma np. chomika to wie o co mi chodzi..-chciałabym żeby był przywiązany do mnie,lubił np. posiedzieć na mnie lub obok a nie zwiewał od razu ;/..Wg. was szczurki odpowiadają temu opisowi?
Ogólnie jestem już raczej zdecydowana,zamierzam namawiać mamę(bo ją delikatnie mówiąc przerażają ;D ),mam dla nich wszystko,w sensie akcesoria,pokarm,przysmaki,etc.
A co do klatki to mam problem.Nie dawno kupiłam wieeeelką klatkę ponieważ słyszałam że min. to 60x40 a ja bym chciała 2-3 szczurki no to kupiłam taką ok. 120x60x70 cm. a problem z nią taki że ma odstępy między prętami ok. 2-2.5 cm. i się boje że szczurki będą wychodzić(?)
Wiem że tu raczej każdy posiada szczurka/i więc może mi odp. czy się taka klatka nadaje czy muszę wywalić i kupić nową? ???
No i jeszcze jakby się komuś chciało to by mi mógł odp. czy szczurki "tolerują" psy?Bo mam w domu 7 msc sunie rasy Golden Retriever i nie wiem czy wtedy musiałabym jej jakoś ograniczać przesiadywanie w moim pokoju? :)
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Iguta87 »

No małe szczurki napewno przejdą, przez 2,5 to chyba nawet dorosła samica się przeciśnie, jak nie jest wyjątkowo duża. Ale można osiatkować klatkę, poszukaj na forum, jest napisane jak to zrobić.

Ja bym polecała samce, skoro chcesz mieć miziaka, samiczki tez bywają miziaste ale rzadziej ;)
Musisz się tez liczyć z tym że szczur nie od razu będzie do Ciebie przychodził i się przytulał, na to potrzeba czasu i pracy, im więcej czasu mu poświęcisz tym szybciej się oswoi.

Pies nie powinien przebywać w tym samym pokoju co szczurki wtedy kiedy mają wybieg. Chyba że jesteś cały czas w pokoju i kontrolujesz sytuacje. A to czy jesteś w stanie opanować psa to już musisz sama ocenić, w końcu to Twój pies, wiesz na co go stać ;)
O jego bezpieczeństwo też musisz zadbać, kiedy szczury są w klatce- ja tego nie zrobiłam i dwa psy u mnie w domu zarobiły solidne dziaby przez pręty, jeden w nos a drugi w język.

No i zapomniałabym o najważniejszym. NIE KUPUJEMY SZCZURKÓW W SKLEPACH!! Możesz adoptować tu na forum, nie dość że za darmo to jeszcze pomożesz jakiejś bidulce czekającej na kochający domek :) A czemu nie można kupować szczurów, ani w sklepach ani w takich miejscach jak allegro, dowiesz się jak poczytasz forum.

P.S Marze o takim psie jak Twój :)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Paula23
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 5:54 pm

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Paula23 »

Jak szczurki będą na wybiegach to na pewno nie będzie w pokoju bo wolę nie ryzykować :)
Chodziło mi bardziej o to czy jak są w klatce to czy może być w pokoju
Jeśli o to pytasz to Daisy(bo tak ma imie moja psinka) na pewno by ich nie zagryzła...Jeśli już to zalizała ;D
Ale raczej nie będę jej pozwalać na jakieś bliskie kontakty :)
Myślałam też nad samoróbką bo mój tata lubi majsterkować ...
No niby jakby były małe to mam w zapasie kilka klatek coś jak dla chomików ale o tylko tymczasowo bo jak urosną to raczej by miały ciasno ale jak urosną i dalej będą za duże..?
No niby jakbym kupiła np. teraz albo w październiku to za kasę na mikołaja można by im jakąś kupić a tą gdzieś wynieść.
Co do P.S.-tak to świetna rasa ale jest tak łagodna że w pobliżu nie może być żadne zwierze ani człowiek.Zwłaszcza jeśli go nie zna lub nie widziała dłużej niż pare minut :D
A nie daj Boże żeby na chwilę sama została .. ;D
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Iguta87 »

Możesz sprzedać tą klatkę, np. na allegro i za te pieniądze kupić taką z odpowiednimi odstępami.

Jak szczurki są w klatce z której same nie wyjdą to pies im nie zagraża, raczej, tak jak mówiłam one mogą zrobić krzywdę jemu :P
Daisy może mieć pokojowe zamiary, ale psy szczególnie młode nie zdają sobie często sprawy ze swojej siły i mogą zrobić krzywdę niechcący.
Dobrze więc że nie zamierzasz ryzykować ;)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Paula23
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 5:54 pm

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Paula23 »

Szczerze?-nawet nie wiem jak wystawić takie ogłoszenie na allegro :-\
Zobaczę..Na początek spróbuje wgl. pogadać z rodzicami czy na 100 % się zgodzą na szczurki,jak tak to popytam taty czy by zrobił taką samoróbkę..Ale co do tego jestem dobrej myśli ;D
A jak coś to taka klatka jest chyba dla królików,świnek morskich czy podobnych to może popytam na forum o takich zwierzakach.
...
Wiem że sobie nie zdaje albo może i nie chcę zdawać xD.Nawet mnie bez problemu przewraca a co dopiero takiego szczurka >:D
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Flaumel »

Paula, ale jeśli tata lubi majsterkować, to wystarczy kupić siatkę i osiatkować :) A nie sprzedawać i kupować inną :) Czy robić od początku :)

Fajnie, że czytasz i pytasz zanim wzięłaś zwierzątka :) Powodzenia w szukaniu wymarzonych :) Czy to będą szczurki czy świnki morskie czy cokolwiek innego :)
Obrazek
Paula23
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 5:54 pm

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Paula23 »

Właśnie myślałam nad tym ale nie mam pojęcia co z tą siatką bo u nas nie sprzedają na metry tylko całe rolki-bodajże 25-30 m. a po co mi aż tyle no nie?
Ostatnio byłam w castoramie to też albo trzeba było wziąć całą rolkę albo jak były takie mniejsze chyba 5 m. tyle że miały odstępy 3 cm. :-\
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Flaumel »

Poszukaj, popytaj :) W różnych sklepach różnie sprzedają :)
Obrazek
Paula23
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 5:54 pm

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Paula23 »

Zastanawiam się też czy by nie zrobić tak jak pare osób z tego forum z szafki.
Nie dawno wprowadziliśmy się do nowego domu więc na strychu mam mnóstwo takich różnych"dupereli" i jakby kupiła siatkę to by było git a jak nie to mam w zapasie chyba ze 6 czy 7 sporych akwarii to można by pare rozebrać i np. z przodu dać..?
A tak się składa że w kącie pomiędzy meblami a biurkiem mam sporo miejsca ;D
I mogłabym pare cm. dla wygody przesunąć biurko i miałabym super dostęp i wgl. :)
Wiem że jutro rodzice jadą na jakieś zakupy ale w sumie nie wiem czy pozwolą mi jechać bo troche chora jestem ale jak się zgodzą to może bym ich zaciągła do zoologa i pokazała słodkie pysie(tylko żeby ktoś sobie nie pomyślał że będe tam kupować czy coś-obejrzeć tylko)..Tylko chyba zaciągne tate..Bo mama jeszcze się wystraszy i zacznie się drzeć albo coś..Ale mam kilka dobrych argumentów ;D
Acha-jakbym jednak nie znalazła siatki nigdzie no i wgl. z tymi klatkami nie wyszło to ile mniej więcej kosztuje taka klatka dobra dla szczurasków?Jakby się cena klatki zmieściła tak w 100-150 zł. to bym mogła kupić im w październiku jak kieszonkowe dostane ;D
Paula23
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 22, 2011 5:54 pm

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Paula23 »

Acha-co do karmy i jedzenia to narazie kupiłam;
Kilka kg. Versele Lagi dla szczurków-słyszałam że jest ok.?
Suszki-akurat nie było specjalnie dla szczurków więc wziełam po kilka paczek dla koszatniczki,szynszyla,świnki morskiej + jakaś tam mieszanka ziół,warzyw i owoców i suszoną marchew i buraczki-(?)
Acha-z racji tego że mieszkam na wsi to przez wakacje jak mi się nudziło to nasuszyłam baaardzo dużo różnych rzeczy z myślą o chomiku i króliku ale niestety chomik zmarł w lipcu bo miał już 3 lata i 8 msc a królik by musiał nie wiem ile to jeść ;D
Niby królik jest taty-on sobie go kupił ale ja też czasem się nim zajmuje :)
Tylko suszki spr. ale mam jeszcze sporo gałęzi i teraz nie wiem które mam zostawić a które wyrzucić bo niektórzy piszą że mogą np. z drzew owocowych a 2 że jak takie się da i je obgryzą to umrą..?
Wy z jakich drzew dajecie?
Sorry że tyle pytań zadaje ale wolę się przygotować :)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odstępy między prętami..?(i nie tylko)

Post autor: Flaumel »

Na forum jest temat o gałęziach - poszukaj :) Tam wszystko napisane, tam również się dopisz, jak będziesz miała jakąś gałązkę, co do której nie masz pewności czy można dać :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”