Miejsce klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Miejsce klatki

Post autor: piotrekmr »

Witajcie!
Moi rodzice ciągle mówią abym przeniósł klatkę w inne miejsce bo ,,śmierdzi"" ja bym to zdefiniował bardziej że w pokoju jest zaduch nie śmierdzi przynajmniej ja tak uważam no ale tylko jak jestem w szkole bo potem wietrze itp. ale co prawda to prawda niedługo zima i już będzie zimno i wietrzyć zbytnio nie ma jak. Drzwi ciągle muszę mieć zamknięte bo mam kota i psa którzy nie są pozytywnie nastawione do szczurów. Moi rodzice maja pomysł aby przenieść szczury do łazienki i mi się to zbytnio nie podoba ale raczej wole abym nie spał w pokoju w którym jest duszno. Mam takie pytania:
1)Czy ,,zapaszki z kibelka" (wiecie o co mi chodzi )nie będą przeszkadzać szczurom (mam 2 ubikacje ale zawsze ktoś korzysta i z tej na górze (w niej mają być szczury) )
2)Czy większa wilgoć np. po kąpieli im nie przeszkadza.
3)Czy to ma wogule sens
4) Czy wy też trzymacie swoje szczury w pomieszczeniu w którym spicie czy w jakimś innym
No to chyba na tyle. Proszę o odpowiedzi
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Miejsce klatki

Post autor: marts »

Ja bym za nic w świecie moich chłopczyków do kibla nie wyniosła :-X
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Miejsce klatki

Post autor: figoifagot »

Ja również sobie nie wyobrażam takiego rozwiązania.
Piotr, może potrzebne jest zwiększenie częstotliwości czyszczenia klatki? Kiedy mieliśmy 2 szczuraski zapach pojawiał się po 5-6 dniach, obecnie przy 4 musimy czyścić klatkę co 2-3 dni. Oczywiście codziennie wycierane są półki, zmienianie zasikane szmatki, wyrzucane kupki, co znacznie ogranicza nieprzyjemny zapach. Możesz też pomyśleć o zmianie ściółki na taką, która lepiej wchłania zapachy, poszukaj w dziale o ściółkach.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Miejsce klatki

Post autor: marts »

Ja również sobie nie wyobrażam takiego rozwiązania.
Piotr, może potrzebne jest zwiększenie częstotliwości czyszczenia klatki? Kiedy mieliśmy 2 szczuraski zapach pojawiał się po 5-6 dniach, obecnie przy 4 musimy czyścić klatkę co 2-3 dni. Oczywiście codziennie wycierane są półki, zmienianie zasikane szmatki, wyrzucane kupki, co znacznie ogranicza nieprzyjemny zapach. Możesz też pomyśleć o zmianie ściółki na taką, która lepiej wchłania zapachy, poszukaj w dziale o ściółkach.
Dokładnie, częściej sprzątaj. Moi rodzice nie każą mi "wywalać" ogonków z pokoju, bo śmierdzi..
Wiadomo, że szczur pięknie nie pachnie, ale jeśli ma regularnie sprzątaną klatkę to wręcz pachnie, bo ciury mają taki swój piękny specyficzny zapach <3
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Re: Miejsce klatki

Post autor: piotrekmr »

Mam 3 szczurki i sprzątam około co 7 dni codziennie wycieram półki itp ściółka to pino+ zwykłe trocinki firmy Vitapol do tego sypie Benkiem czy jakoś tam się to nazywa :D Dobra postaram się częściej sprzątać tzn wymieniać ściółkę. NO i oczywiście szczurki zostaną w moim pokoju jak to pomoże dobra dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Miejsce klatki

Post autor: Vesper »

Może to od tych trocin?
Spróbuj je odstawić i po ok. tygodniu porównać, czy smrodek się zmniejszy. ;)
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Miejsce klatki

Post autor: smeg »

To pewnie od trocin - zasikane mają niezły zapaszek ;) Syp im samego Benka albo Pinio. Jeśli mają w klatce hamaki czy inne szmatki, to wymieniaj pierz je często, nawet codziennie. Moje szczury sikają głównie w szmatki w których śpią, na ściółkę tylko robią kupy, a żwirek dość dobrze pochłania zapachy.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Miejsce klatki

Post autor: smeg »

A może mógłbyś wynosić szczury do łazienki tylko na noc? W dzień lepiej byłoby dla nich, gdyby mogły być cały czas w tym samym pomieszczeniu z człowiekiem. Poza tym w łazience często otwiera się okno i szczurki mogłyby się przeziębić, a jeśli nie ma okna, to jest cały czas ciemno, czyli też niedobrze.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Miejsce klatki

Post autor: dusiaczek »

równiez polecam czeste sprzatanie i wymienianie szmatek. ja przy 3 pannach żwirek wymieniam co 2 dni (+ szorowanie kuwety), codziennie przecieram szmatki a co najmniej 2 razy w tygodniu zmieniam szmatki bo one cuchną najbardziej.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Miejsce klatki

Post autor: Paul_Julian »

Mam podobną sytuację , jest zaduch w pokoju ( szcególnie w zimie) i wszystkie zapachy z kuchni kumuluja sie u mnie.
Można otwierac/uchylać okno np. na pół godziny , a szczury w tym czasie przykryć . Do tego Benek zielony las (delikatnie pachnie) , żwirek drewniany zbrylający ( "wiąże" smrodek, trociny nie).
W pokoju jeszcze mam pomaranczowy odswieżacz Air wick , psikający co pół godziny lub "na ruch".

Naucz szczury robienia do kuwety http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... uwetowanie Zawsze to mneij sprzatania.
A tak w ogóle .. to przeczytaj ten topik http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=24352 i caly dział sprzątania.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”