Gdzie kupić klatkę

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bartek1
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 18, 2011 11:38 pm

Gdzie kupić klatkę

Post autor: Bartek1 »

Cześć, jestem tu nowy i chciałbym się przywitać także czołem ;) . Potrzebuję klatki do hodowli haremu mastomysy. Wiem, że te gryzonie potrafią zjeść, lub przegryźć wszystko co znajduje się w ich zasięgu więc wybór padł na klatkę laboratoryjną. Do tej pory udało trafić mi się tylko na jedną ofertę, ale cena jest mało przekonująca - chodzi dokładnie o taki typ klatki jak w linku: http://www.apiterra.pl/index.php/pl/product/136 . I tu pytanie do Was, czy znacie miejsce (najlepiej sklep internetowy) gdzie można kupić taką klatkę tylko w lepszej cenie? Wymiary nie muszą być identyczne, ale dobrze jeśli byłby co najmniej takiej jak "Rat Cage". Będę wdzięczny za pomoc.

Bartek :)
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: albireo »

a może przykryte akwarium?
Bartek1
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 18, 2011 11:38 pm

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: Bartek1 »

To znaczy akwaria zdecydowanie odpadają zw względu na słabą wentylację. Chodzi mi tylko o klatki laboratoryjne ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: Paul_Julian »

Takie klatki sie nadają na karmówkę, nie do posiadania gryzoni. Na terra możesz pytać, nie tutaj. Tu nie hodujemy (oprócz hodowli zrzeszonych). Jesli zamierzasz posiadać karmówkę lub bez sensu mnożyć, to oszczędź nam i sobie fatygi i od razu zmień forum.

Ten "rat cage" to jest na ZERO szczurów, nie na 5 , tak jak pisze w tym opisie klatki.
Tu masz kalkulator:
http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/

Wcisnij sie z 10ma kumplami do szkolnego kibla. To będzie jak w takiej klatce.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: smeg »

http://animalia.pl/produkt,1386,115,Fer ... Multy.html - to jest bardzo dobra klatka np. dla myszy. Wbrew pozorom zapewnia dobrą wentylację. Poza tym Ferplast to świetna firma. Klatki są dość drogie, ale z tego co widzę ta jest tańsza, niż ta Twoja laboratoryjna, przy tej samej cenie. Tylko że nadawać się będzie góra na 2-3 mastomysy, a nie na "harem". Dlaczego nie możesz kupić zwykłej klatki takiej jak ta? http://allegro.pl/klatka-dla-chomika-sz ... 79083.html Te zwierzaki przegryzają metalowe pręty?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Bartek1
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 18, 2011 11:38 pm

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: Bartek1 »

Już wyjaśniam. Otóż miałem już kiedyś masto. Doświadczenie moje, jak i znajomych pokazuje, że jedyna rzecz jaka sprawdza się przy ich hodowli, to albo klatka laboratoryjna, albo akwarium. Mam dokładnie taką klatkę jak w linku: http://allegro.pl/klatka-dla-fretki-szy ... 91565.html ale ona nie nadaje się zupełnie do hodowli masto. Za dużo w niej wystających, kanciastych brzegów plastikowego spodu klatki- od razu zostaną przez masto poprzegryzane i klatka nadawać się będzie do wyrzucenia. Mam też i akwarium, ale ma ono standardowe wymiary, więc nie zapewnia odpowiedniej wentylacji podopiecznym. Stąd jedyna opcja to klatka laboratoryjna, tyle, że cena tej "Rat Cage" jest dosyć wysoka. Klatka podana przez Smg moim zdaniem również przy masto się nie sprawdzi- boję się, że i tu będą miały gdzie zaczepić zęby, a wtedy po klatce. Także jak mówię jedyna opcja na udaną hodowlę mastomysy to klatka laboratoryjna. Nie jest być może za piękna, ale zapewnia chyba najważniejszą rzecz- bezpieczeństwo podopiecznych, ponieważ jej kształt (brak wystających plastikowych części) uniemożliwia im zrobienie sobie krzywdy podczas zjadania plastikowych części klatki. Nie wiem, czy ktoś z Was hodował kiedyś masto, ale to naprawdę "mali wandale" i trzeba myśleć za nich, przy wyborze zarówno lokum, elementów wystroju funkcjonalnego, a także ich rozlokowania w sposób uniemożliwiający zniszczenie tych elementów przez lokatorów. Jak mówię przy hodowli tych gryzonie względy estetyczne trzeba odstawić na rzecz bezpieczeństwa- innej opcji po prostu nie ma.
Smg, pytałeś o metalowe kraty- tak masto są do tego stopnia żarłoczne, że potrafią przegryźć metalowe kratki. Co prawda mi się to nie zdarzyło, ale kolega "przestrzegając" mnie przed ich hodowlą powiedział mi, że jemu przegryzły nawet kraty ;). Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś jednak będzie w stanie mi pomóc i doradzi jakiś fajny sklep z tego typu osprzętem, bo czym prędzej chciałbym zacząć działać ;)
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: marts »

Smg, pytałeś o metalowe kraty-
Smeg to ona.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: smeg »

A może do zwykłej klatki dorobić np. kuwetę z pleksy, ale taką, żeby nie było gdzie zębów zaczepić? Nie wiem, czy ktokolwiek ma tu mastomysy, może poszukaj jakiegoś forum konkretnie na ich temat? Tam pewnie będą wiedzieć więcej ;) Na terrarium.com.pl pewnie się tym zajmują.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Bartek1
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 18, 2011 11:38 pm

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: Bartek1 »

To znaczy nie szukam informacji stricte na ich temat, bo akurat wiem jak je hodować itp. Pytam bardziej o klatkę laboratoryjną, myślałem, że może na forum poświęconym szczurom ludzie korzystają z tego typu asortymentu i wiedzą gdzie kupić go w dobrej cenie. No nic temat pozostawiam otarty, także jeśli ktoś coś wie będę zobowiązany ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: Paul_Julian »

Ta klatka jest za mała. Po prostu. Nawet jesli ktos tutaj hoduje mastomysy ( w co wątpię, bo to nie to forum) , to na 100% nie w takiej mini klatce. Klatka laboratoryjna nie nadaje się do hodowli, chyba że karmówki, gdzie nie patrzy sie na komfort zwierzęcia. Na tym forum patrzymy na komfort.
Dlatego nie korzystamy z takich klatek, bo są duuuuuzo za małe.

Jesli 95 zł t za duzo dla Ciebie ( za klatkę , która odpowiada Ci wymiarami, mastomyszom pewnie duzo mniej) , to nie wiem jak Ty sie chcesz zajmować prawidłowo hodowlą. Hodowla, sprowadzanie nowych osobników, weterynarz ( nie tylko dla chorych ale i zdrowych) pochłania ogromną kasę, a te 95 zł to nic.
Poszukaj na terra albo myszowym/gryzoniowym forum. Albo na zagranicznych, w końcu modele są podobne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: Igaśka »

Ta klatka jest za mała ::)
Jeśli hodujesz na karmówkę to nie tutaj .Tu jest forum miłośników szczurów ::)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie kupić klatkę

Post autor: Paul_Julian »

Bartek1 pisze:To znaczy nie szukam informacji stricte na ich temat, bo akurat wiem jak je hodować itp.
Cos sobie jeszcze przypomniałem.
Mastomyszy to dzikie zwierzaki. Więc nie sa przyzwyczajone do niewoli, są jak dzikie szczury. Nieoswajalne (chociaz mogą tolerować ), potrzebujące ogromnej przestrzeni.
Gryzą wszystko, bo chcą sie wydostać na wolnośc i sie nudzą. Szczur domowy tez się przegryza z nudów. Moje mi pogryzły 2 kuwety, ale nie wylazły, tylko siedziały w srodku klatki i wystawiały głowę na zewnątrz. Mastomysz wylezie natychmiast.

Mój pomysl co do tego, żebyś z 10ma kumplami zamknął sie w kiblu szkolnym nadal jest aktualny. Po kilku minutach (czy nawet prędzej) gwarantowane, że będziesz chciał się przegryźc przez drzwi czy ściankę działową choćby była z betonu.

Zanim sie zacznie hodować modny gatunek trzeba naprawdę mocno sie zastanowić, czy jest się im w stanie zapewnić odpowiednie warunki zycia, zbliżone do tych naturalnych.
Kilka osób z forum ma u siebie dzikie szczury, ktore pozwoliły im się do siebie zbliżyć, lub były chore i wymagały opieki. To są zupełnie inne zwierzaki niż domowe (laboratoryjne), które na wolności sobie nie poradzą.

Mastomysz podobnie jak wielkoszczur, to zwierzę dzikie. Nie jest do hodowli obserwacyjnej, chyba że jesteś w stanie zbudowac im wielkie terrarium.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”