klatka z wymiarami

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

klatka z wymiarami

Post autor: sezamekpl »

Poszukuję klatki do wymiarów maksymalnych x55,47 i wysokości 62
Odjem z każdego jeden centymetr by mogła wejść pod biurko które nie jest używane gdyż mam inne a dół jest niezagospodarowany

klatka dla 2 szczurków i myślałem nad
Klatka dla koszatniczek Ferplast 55x40x62

ale nie znalazłem a wymiary prawie idealne :-) nie mam zdjęcia tej klatki ani nigdzie jej nie znalazłem. Jak by ktoś znalazł cenę i zdjęcie był bym wdzięczny.
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: klatka z wymiarami

Post autor: sezamekpl »

Klatka dla koszatniczek Ferplast 55x40x62

dla dwóch szczurków.

zalety: takie jak w poprzedniej, plus wysoka jakość wykonania - pręciki są solidne, 2 mm, góra z pręcików jest wpuszczana w kuwetę - zwierzak nie przegryzie, średniej wielkości drzwiczki z przodu i sporo większa klapka górna.
wady: nie wiem czy to wada, czy nie, góra klatki jest dołem spięta dwoma grubszymi prętami, żeby się nie gibała, one tak jakby leżą na dnie kuwety - i to mnie trochę denerwuje, bo jak się gdzieś zetrze ocynk to szybko zardzewieje od siuśków. i cena oczywiście.

ewentualnie jeżeli tej niema w sprzedazy to czy nada się ta
Szczurówka 55x36x60 (odstęp 11 mm)
Dla jednego – dwóch szczurków (szczur to zwierzę stadne!)

zalety: zajmuje mało miejsca. niedroga. nie schodzi dużo ściółki. wystarczająca dla 2 szczurków. dobre odstępy między prętami.
wady: drewniane półeczki, cienkie pręciki (1 mm), małe drzwiczki. niska kuweta.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: klatka z wymiarami

Post autor: smeg »

Ta druga jest trochę mała, 3 lata temu miałam w takiej 2 szczury, ale teraz już bym w niej nie trzymała żadnych, ewentualnie tymczasowo jakieś drobne samiczki. Za to mieszka w niej mój mysz ;)

http://fionka.pl/produkt-2057.html - to jest ta klatka dla koszatniczek, ale jest dość droga - jak to Ferplast. Na pewno jednak bardzo dobrej jakości.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: klatka z wymiarami

Post autor: sezamekpl »

cena mnie przeraziła a są jakieś używane? na allegro nie ma więc będę zmuszony kupić tą drugą.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: klatka z wymiarami

Post autor: carrie17 »

Ferplast ma to do siebie, że przeraża ceną, ale nadrabia jakością. Taką klatkę można mieć kilkanaście lat :) oprócz allegro, możesz przeglądnąć gumtree czy tablicę, tam też ludzie wystawiają klatki na sprzedaż. Albo zrób ogłoszenie tutaj w bazarku, że poszukujesz takiej klatki ;)
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: klatka z wymiarami

Post autor: sezamekpl »

postanowiłem kupić jednak Szczurówke 55x36x60 ale nie mogę jej nigdzie znaleźć ani na allegro nie znalazłem ani w google. Może ktoś ją znajdzie najlepiej nowa. z góry dziekuje
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: klatka z wymiarami

Post autor: dusiaczek »

36 to mało. Nie powinno byc mniej niz 40.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: klatka z wymiarami

Post autor: sezamekpl »

niestety jedna jest za mała druga za duża tak z ferplast jest idealna ale 500 zloty to za drogo jak dla mnie
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: klatka z wymiarami

Post autor: klauduska »

no ja cię proszę. jest mnóstwo klatek w odpowiednich cenach z odpowiednimi wymiarami, tylko trzeba poszukać. klatka nie może mieć mniej niż 40cm.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: klatka z wymiarami

Post autor: dusiaczek »

na allegro do 15o-200 zł spokojnie znajdziesz na 2 szczury (bo patrzac na takie małe mniemam, ze 2). Ja swoją na 3 szczury kupiłam za 57 zł, używana, ale w stanie idealnym, a nikt nie mowi, że musi być ekstra nowa. szukac allegro, też aukcje bo czem prawie nówki się w ekstra cenach zdarzają, no i temat na forum gdzie ludzie wrzucają klatki z allegro czy tablicy.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: klatka z wymiarami

Post autor: sezamekpl »

znalazłem coś takiego co wy na to?
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: klatka z wymiarami

Post autor: sezamekpl »

http://allegro.pl/62x42x58cm-klatka-na- ... 02217.html
sorry zapomniałem dodać link a edytować się nie da ;/
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: klatka z wymiarami

Post autor: smeg »

Całkiem fajna klatka :) Odpowiednia na 2 szczury. Przez 2-centymetrowe odstępy między prętami malutkie szczurki mogą wyjść, ale większe już nie powinny.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
sezamekpl
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 29, 2011 8:00 am

Re: klatka z wymiarami

Post autor: sezamekpl »

to się dogadaliśmy :-) a z tymi 2cm to ile muszą mieć miesięcy żeby nie mogły przejść przez nie? Chodzi o samce.
lub jakos zabezpieczyć inna siatką czy coś
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: klatka z wymiarami

Post autor: smeg »

W jednej z moich klatek odstępy wynoszą 1,6 mm i nawet 6-tygodniowe szczurki nie przechodziły: https://picasaweb.google.com/1137333356 ... 6904989650 :) Myślę, że takie powiedzmy 8-tygodniowe samce nie przejdą przez 2 cm.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”