duże odstępy między prętami!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
z0uza
Posty: 63
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 1:23 pm

duże odstępy między prętami!

Post autor: z0uza »

Kupiłam ostatnio dużą klatkę dla 2 samiczek, które zaadoptuję. Niestety odstęp między prętami, to 2,5 cm. Obawiam się, że małe będą uciekać, jak myślicie? I czy znacie jakiś sposób na te odstępy, w miarę nie drogi najlepiej, bo na samą klatkę i wyposażenie poszło mi już kupę kasy :( a chcę dla maluchów jak najlepiej !
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: duże odstępy między prętami!

Post autor: noovaa »

Będą uciekać na bank.

Kup siatkę zgrzewaną i osiatkuj całą klatkę :) .. Poszukaj tematów o osiatkowaniu klatki i znajdziesz kilka pomysłów i pomoc jak to zrobić :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
z0uza
Posty: 63
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 1:23 pm

Re: duże odstępy między prętami!

Post autor: z0uza »

Wiem, że to pewnie zabrzmi trochę materialistycznie, ale wydałam na klatkę i wyposażenie łącznie ponad 200zł, z tego, co patrzyłam na allegro i w castoramie - siatka wyniesie mnie kolejne 70zł, których obecnie nie mam do rozdysponowania. Ale mam mniejszą klatkę, która teoretycznie jest za mała dla 2 szczurków, chyba, że mieszkałyby w niej, dopóki nie będę mogły przeprowadzić się do większej :) oczywiście jeśli nie zajmie to dużo czasu, więc zapytam, ile muszą mieć szczurki, żeby nie przecisnąć się przez pręty z odstępem 2,5cm ?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: duże odstępy między prętami!

Post autor: noovaa »

Niektóre, drobne dorosłe samiczki się przeciskają. Moja dorosła Jagoda kiedyś wsadziła w taką łeb i mało sobie karku nie skręciła próbując się wydostać.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
z0uza
Posty: 63
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 1:23 pm

Re: duże odstępy między prętami!

Post autor: z0uza »

O kurde, no to nie ma innej opcji, osiatkować muszę. W takim razie małe będą w mniejszej klatce, dopóki nie zdobędę funduszy, czyli jakieś 2 tygodnie, mam nadzieję, że nie będzie źle :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: duże odstępy między prętami!

Post autor: noovaa »

Dadzą radę :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
z0uza
Posty: 63
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 1:23 pm

Re: duże odstępy między prętami!

Post autor: z0uza »

Fundusze przybyły wcześniej, czekam już na zamówioną siatkę. I czekam na maluchy! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”