Klatka [poziomy]

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Klatka [poziomy]

Post autor: bzlcff »

Witam...Tak mnie zastanawia czy jesli ogon od malego mieszka w klatce z pietrami z siatki to czy mu to nie przeszkadza... Po zachowaniu widze ze nie bo daja rade sobie swietnie...

Teraz doszlo im pietro w ktorym podloga(prety) sa w odstepach okolo 1,5-2 cm... Wczesniej bylo jak w klatkach "chomikow". Taka roznica moze sprawic im problemy?
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: noovaa »

Piętra takie są niewygodne ( ale co ma poradzić szczurek ) i nie zdrowe. Mogą przyczynić się do obtarć i odcisków ( popatrz bumblefoot ), choć nie zawsze tak jest. Na bank wygodniej by im było, z pełnymi, płaskimi pięterkami ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: bzlcff »

czytalem sporo na temat klatek i pieter, i wiem ze to nie zdrowe itd... Im z tego co widze to pasuje i nie szkodzi(ogladalem je i zdrowe jak "byk")... Wiec wlasnie niewiem czy jest sens zmieniac to co znaja od "malego"...
Sa г mnie od teraz mozna powiedziec...
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: noovaa »

Nie możesz powiedzieć że pasuje, bo one nie mają wyboru. Jak nie szkodzi, to dobrze ... oby nie zaczęło .. ale dla ich wygody można je zmienić na lepsze ;) ... Pełne pięterka możesz zrobić z jakiegokolwiek plastiku ( deski do krojenia, panelu ) albo z pleksy. To nie jest specjalnie duży koszt, a szczurkom zapewnisz większy komfort :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: bzlcff »

Wlasnie od dzis moze poradzic... Moze siedziec na dole, w hamaku, w domku lub biegac jak szalony po pietrach tych na gorze... Wlasnie dlatego niewiem czy jest sens im to zmieniac...
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: bzlcff »

sory ze dwa pod rzad posty ale zapomnialem dopisac ze sa to dwie klatki... Jedna я tymi pietrami a druga z hamakami rurami...
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: figoifagot »

bzlcff pisze:czytalem sporo na temat klatek i pieter, i wiem ze to nie zdrowe itd...
Czy to nie jest dla Ciebie wystarczający argument?
Skoro wiesz, że to niezdrowe, to w jakim celu idziesz w zaparte i chcesz nadal serwować im to co niezdrowe?
Ogonki naprawdę nie będą miały problemu z "przestawieniem się" na pełne półki.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: Kluska123 »

Nie no bez przesady ::) W dwóch klatkach mam takie półki i moje szczury nie mają ani odcisków, ani problemów zdrowotnych. To nie jest powiedziane, że są aż tak szkodzące. Miałam na DT szczurzynkę, która nie miała takich pięter a pomimo tego miała wielkie odciski. Wystarczy wyłożyć piętra polarem, albo ręcznikami. Wtedy będzie ciurom wygodniej.
Ale nie demonizujmy pięter, które co trzecia, czwarta osoba w klatce ma.
Nie każdego stać na wypasione półki ferplast albo innej firmy. Lepsze to niż drewniane, które nasiąkają w 5 minut moczem.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: figoifagot »

Myślę, że jeżeli coś potencjalnie może być szkodliwe, to warto tego unikać. I nie twierdzę, że trzeba od razu kupować wypasione tarasy ferplasta, jest wiele innych możliwości samodzielnego zrobienia fajnych półek.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: bzlcff »

narazie od polek mam wazniejsze zmartwienia... podstawa я plexi i przejscie miedzy klatkami(jedna na drugiej). Ale musialem zapytac co i jak... Najwyzej wylorze calosc polarem lub czyms podobnym... Bo я tego co wiem dziewczyny moje tego nie ruszaja (hamak ponad pol roku wisial).

Macie jakies pomysly na takie "pionowe" przejscie miedzy poziomami?
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
Dogha
Posty: 65
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:46 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: Dogha »

rura drenażowa?
Polarowe szczurze mebelki KLIK!
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: Kluska123 »

Ale dlaczego od razu potencjalnie szkodliwe? Wykładasz polarem i jest dobrze.
Czytałam parę razy, że mogą być odciski od prętów, ba, nawet starszym szczurom jest gorzej, bo nóżki wpadają.
Ale 'potencjalnie szkodliwą' rzeczą to to nie jest. Nie popadajmy w paranoję.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: Kluska123 »

Dobre są półki z pleksi, ale mocz, wszystko się na nich zbiera, przy naprawdę często sikających szczurach nie jest to dobre rozwiązanie. Tarasy ferplast są ok, ale przez pręty wszystko ucieka, brud się gromadzi, owszem, ale wystarczy porządnie wyszorować i jest czyste :)
Zrobisz jak uważasz, wszystko ma swoje plusy i minusy.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: figoifagot »

Nikt w paranoję nie popada. Skoro sama twierdzisz, że od prętów MOGĄ robić się np. odciski, to właśnie oznacza, że coś POTENCJALNIE jest szkodliwe. Może, ale nie musi zaszkodzić. Jeżeli może zaszkodzić, to lepiej temu zapobiegać, zwłaszcza, że w tym przypadku nie wymaga to ani ogromnych kosztów ani zbyt dużego nakładu pracy. Można to zrobić chociażby - tak jak piszesz - poprzez wyłożenie takich pięter polarem czy innym miękkim materiałem.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Klatka [poziomy]

Post autor: bzlcff »

Dywany im sie produkuja... Ale one wiekszego zaufania do stalego podlorza nie maja... Tylko po pretach smigaja nie interesujac sie poleczkami, domkiem itd... Poprostu je omijaja. A gniazdo robia sobie na najwyzszeо polce я pretow... Coz... Moze z czasem nabiora zaufania do moich produktow...
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”