Akwarium + klatka mix

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fencek
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 5:25 pm

Akwarium + klatka mix

Post autor: Fencek »

Witam,

Sporo naczytałem się o szczurkach i chciałbym dla nich jak najlepiej. Wiadomo kwestia podstawowa to mieszkanie dla nich. Planuje 2 samiczki. W domu posiadam dość spory aqwa 100 na 40 na 40. Wiem, że akwarium to nie jest najlepsza opcja dla maluchów, ale gdybym połączył je z klatką (założona od góry, bez dna) to taka wersja byłaby dopuszczalna? Szczuraski miały by powierzchnię około 100 na 60 na 40. Doradźcie prosze. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: monisiaxp »

Nie wyobrażam sobie tego.. ::)
Jak to ma wyglądać?
Rozrysuj czy coś... jestem strasznie niekumata ;D
Fencek
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 5:25 pm

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: Fencek »

Nie chce mi się painta włączać i gmerać tam :D.

Wyobraź sobie że masz akwarium. Akwarium stoi na stoliku. Akwarium jest wysokie na 40 cm. Na akwarium stoi klatka (bez dna). Także szczurek ma 40 cm szyby i około 30-40cm klatki wyżej. Jaśniej? :)
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: carrie17 »

Akwaria nie są polecane ze względu na złą cyrkulację powietrza, poza tym po co się męczyć z takimi wynalazkami, skoro na allegro można fajne, tanie, używane klatki znaleźć :)
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: monisiaxp »

Już to widzę. :)

Chcesz? To się baw na pewno lepsza będzie klatka chociażby w utrzymaniu czystości. Miałam akwarium gdzie trzymałam kilka gryzoni. Nie polecam, mozolna praca przy czyszczeniu.
Polecam kupić klatkę, chociażby używaną :)
Wiem że wiele osób nie stać na giga klatkę ale myślę że wsparcie rodziców i klatka może stać się twoja ♥
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: sylwiaj »

jak dla mnie pomyłka raz cyrkulacja a dwa jak pułeczki przyczepisz czy nawet klatke? cos sie stanie klatka spadnie z akwarium i moze nawet ogona zabic.
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: KITEgirl »

takie akwarium z nałożoną klatką to przestrzeń ograniczająca się do podłogi. nie mogą się wspinać więc to bez sensu. no chyba że chcesz się bawić w labirynt drabinek.. ale nie wiem po co skoro ściany klatki to drabinki same w sobie. moim zdaniem zły pomysł. ani to ładne ani funkcjonalne.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: alken »

no już nie przesadzajcie z tą cyrkulacją, w samym akwa nie ma odpowiedniej ale w takim miksie z klatką jest ok...ale zgadzam sie z Kite, że to średnie rozwiązanie dla szczurów, które lubią się wspinać po kratach. trzeba by było nawymyślac różnych mostków i drabinek, wiadomo że w akwa mocowanie jest ograniczone a na stałe się nie da niczego zamontować, bo przecież trzeba to czyścić. dużo zachodu z tym.
chomik miałby za to raj w takim domku, na dole grzebalnia ze ściółką, u góry "pokój dzienny" ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: Frugo_Frugo »

Powiem szczerze, miałam coś takiego u myszoskoczków .Ciężka z tym robota, trzeba dobrze zamocować klatkę, a sprzątanie akwarium nie jest łatwe i wygodne . ::) A szczurki lubią się wpinać , chyba, że dasz kilka drabinek. Ja miałam terrarium z 1 pięterkiem i klatkę z dwoma, więc mi się łączyło.A trzymanie skoków w akwarium jest wskazane. ;) Jeszcze lepiej w "akwa-klatce" . Myślę, że dla szczurów to się nie nada. Lepiej sprzedać akwarium i klatkę i kupić porządną klatkę.Lepsza cyrkulacja, możliwość wspinania etc. Zobacz ile klatka ma plusów : http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... %3F#p13348 .
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Akwarium + klatka mix

Post autor: Frugo_Frugo »

A i zapomniałam, szczurki mogą "zrzucić" klatkę i albo uciekną albo stanie się im krzywda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”