Za duża klata? w sam raz?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bibcok
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 3:38 pm

Za duża klata? w sam raz?

Post autor: bibcok »

Cześc Wszystkim:) od paru miesięcy zastanawiałem sie nad kupnem szczura.Mam klatke 100cm na 50 plus pokrywa z szeroko ustawionymi prętami:1.5cm.Czy gdybym kupił małego szczurka nie przedostawał by sie przez te pręty ? Pozdrawiam



Przeniosłam wątek do odpowiedniego działu. Mod IHime
aakoiaa
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 1:31 pm
Numer GG: 7337958
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: aakoiaa »

Myślę, że jest ryzyko. Ale zawsze możesz na czas dorastania zabezpieczyć klatkę dodatkową siatką ;) no i pamiętaj, koniecznie musisz mieć dwa szczurki, jeden szczurek to nieszczęśliwy szczurek. A no i rozważ adopcję a nie kupno ;)
Ze mną:
Bobo <3
Za tęczowym mostem:
Black'y <3 Kuba <3 Grubcio <3
bibcok
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 3:38 pm

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: bibcok »

Dzieki:),a gdzie można zaadoptowac takie szczurki?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: Sky »

Zaadoptować można tu, na forum :)

W tym dziale http://szczury.org/viewforum.php?f=163 masz wątki, gdzie ludzie z całej polski szukają domów dla szczurków, wszystkie z nich są do adopcji. Jeżeli nie znajdziesz żadnych maluchów ze swojego miasta, nie zrażaj się, ponieważ w wielu przypadkach da się załatwić darmowy transport dla zwierzaków do każdego zakątka kraju ;)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
aakoiaa
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 1:31 pm
Numer GG: 7337958
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: aakoiaa »

I weź pod uwagę, że te adoptowane pochodzą od prywatnych osób i są już oswojone ;) a te ze sklepów najczęściej to małe dzikuski z którymi dużo ciężej się dogadać i na pewno potrzeba na to dużo więcej czasu.
Ze mną:
Bobo <3
Za tęczowym mostem:
Black'y <3 Kuba <3 Grubcio <3
bibcok
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 3:38 pm

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: bibcok »

Dziekuje za rady napewno z nich skorzystam:) mam jeszcze pytanko,mam klatke ktora jest pod swinke morska i królika ma duze szczeliny ze szczur przecisnie sie ,wiem pisałem o tym ale zapomniałem dodac że od podstawy do tych prętów jest 17cm:( mały szczurek zdoła sie przedostac do góry i wyjsc? Mam tez wysoka klatke dla chomika z balkonikami moze do puki nie podrosna i nie ,,przytyja,, beda siedziec w tym mniejszym?
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: monisiaxp »

a mógłbyś wstawić fotki? Jeżeli to możliwe nie mogę sobie po prostu tego wyobraźić.
Po prostu nie kumata jestem.
Ale nie sprzedawaj nie zamieniaj się klatką bo ci się bardzo przyda jak urośnie.
A rośnie jak na drożdżach, ale osiatkuj :]
bibcok
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 3:38 pm

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: bibcok »

No niestety nie mam aparatu;/ Jestem perfekcjonistą moze to wada lub zaleta wiec chce zeby ta klatka była bez zadnych osiatkowań i innych niedokładności:) W poniedziałek wsadze je do tej mniejszej klatki puki nie przybierze na wadze a potem dam je do tej wielkiej klatki bo jest juz przygotowana:) A moge zaraz po kupieniu dac je na podłoge zeby sobie pobiegały czy do klatki odrazu?;/
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: KITEgirl »

samo określenie 'klatka dla chomika' nasuwa mi na myśl ciasną klitkę..
bibcok
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 3:38 pm

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: bibcok »

długosc50 szerokosc 30 wysokosc 45 cm
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: alken »

to czy będą wyłazić to zależy od charakteru i sprytu szczurków, na 100% nie da się przewidzieć czy wyjdą czy nie. ale myślę że awaryjnie (jeśli okaze się ze uciekają) mogłyby posiedzieć miesiąc czy dwa w tej mniejszej, nic im nie będzie. ale kurcze nie kupuj, tylko adoptuj. http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678 - tutaj temat dlaczego nie powinno się tego robić.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
bibcok
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 3:38 pm

Re: Za duża klata? w sam raz?

Post autor: bibcok »

Ze sklepu nie mam zamiaru kupowac bo wiem jakie tam sa warunki,kupuje od znajomego bo nie ma co zrobic a urodziły mu sie ;/ to włoże je do tej mniejszesz wole nie ryzykowac zeby mi zwiały;] Oglądałem pełno filmikow na YT jak te małe stworzenia z długimi ogonkami latały po meblach oknach łózkach:D Ok mam nadzieje moje szczury szybk osie do mnie oswoja i bedą żyły długo:) Dzieki wszystkim za pomoc.Pozdrawiam Bartek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”