Z czego pięterko?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Agniesha
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 3:29 pm

Z czego pięterko?

Post autor: Agniesha »

Idzie do mnie nowa klatka
dokładnie ta:
http://allegro.pl/klatka-widoczna-na-fo ... 74423.html
Ale z tego co widzę na fotach ma:
1. drewniane pięterka (więc smród będzie!)
2. obgryzione pięterka (mało estetyczne)

Mam teraz takie pytanie, wiem że na pewno było gdzieś o tym na forum i przyznam się szczerze, że szukałam, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu info poza tym, że plastik, pleks, czy jeszcze co innego.
Jednak bardziej interesuje mnie sam pomysł na pięterko, z czego (pudełka, opakowania po lodach czy coś takiego) można zrobić i jak zamontować przede wszystkim takie "pięterka", które byłyby i NIE śmierdzące aż tak no i przede wszystkim wygodne dla szczurasów.

I jeszcze coś, może jakaś mała instrukcja jak pięterko zrobić samodzielnie i jak je zamontować?

Pozdrawiam!
I jeżeli już było to proszę o przekierowanie mnie do takiego tematu! :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z czego pięterko?

Post autor: Malachit »

Pięterka można zrobić z plastikowych tacek, z pudełek do lodów też, z plastikowych koszyczków... a jak to zamontować - najwygodniej zrobić dziurki z brzegów (wkrętarką najwygodniej, ale można czymkolwiek ostrym wydłubać, jeśli cieńszy plastik, a w koszyczkach już są, więc mniej roboty). Przez te dziurki przeciąga się np. drut lub (wg mnie najlepsze) opaski zaciskowe do kabli (grosze kosztuje opakowanie 50-100szt) i przymocowuje się do prętów klatki ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Agniesha
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 3:29 pm

Re: Z czego pięterko?

Post autor: Agniesha »

I nie ma problemów z tym, że odpadają czy że szczurki się zaczepiają o to czy coś takiego?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z czego pięterko?

Post autor: Malachit »

Szczury to naprawdę nie są sierotki nieogarki, radzą sobie z włażeniem na meble i w ogóle, więc z koszyczkiem też :P najlepiej pooglądaj temat ze zdjęciami klatek użytkowników, tam jest wiele fajnych pomysłów.
Opaska zaciskowa działa na takiej zasadzie, że można ją zacisnąć, ale rozpiąć już w żaden sposób się nie da, dlatego nic nie spada, chyba, że szczur bawi się w architekta i poprzegryza ;) na szczęście większość olewa opaski.
Nie jestem teraz w domu, więc nie mam możliwości wrzucenia zdjęcia jak to wygląda, ale koszyki np. są mocowane tak, że końcówka opaski wystaje na zewnątrz klatki (tak samo jak końcówki drucików) i szczur nie ma możliwości o to zahaczyć ;)
Tak naprawdę z przeróżnych plastikowych elementów można coś zrobić - powiesić durszlak na łańcuszkach, doniczki plastikowe... Najlepiej pooglądaj jak to inni zrobili ;)
Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=9790&start=930
i tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=2640
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Z czego pięterko?

Post autor: KITEgirl »

panele! ja mam ścienne ale podłogowe też ok. i podłogowe szersze są. też muszę się za takimi zakręcić
Awatar użytkownika
Agniesha
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 3:29 pm

Re: Z czego pięterko?

Post autor: Agniesha »

przeglądam cały czas coś czytam, już od dwóch godzin ponad tu siedzę i szukam pomysłów, a powinnam siedzieć i pisać licencjat!
Ale pomyslałam sobie, że temat na same pięterka też mógłby się przydać ;)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z czego pięterko?

Post autor: ssylvusia »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=167&t=724&start=135 Tu masz przykładowy temat o półkach. Ale tak, jak dziewczyny wcześniej pisały, najlepiej sprawdzają się plastikowe koszyczki, tacki, czy deski do krojenia, które za grosze możesz kupić w pierwszym lepszym supermarkecie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Z czego pięterko?

Post autor: figoifagot »

A my od początku robimy półeczki z paneli podłogowych, bo nasze smrody bardzo lubią się na nich rozpłaszczać. Dobrze jest odciąć wystające "pióro", bo w nie może wsiąkać mocz (chociaż my tego nie robimy i jakoś smrodku nie ma). Wycinamy w panelu takie otwory jak na poniższym zdjęciu, które ułatwiają zdejmowanie i zakładanie półek (w otwór wchodzą pionowe pręty z obu stron klatki). Trzeba tylko dobrze wymierzyć odległości, dlatego lepiej zrobić jedną półkę na próbę, a potem całą resztę. No i trzeba się pobawić wyrzynarką i wiertarką...
Obrazek
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Z czego pięterko?

Post autor: renata1009 »

Tak, u mnie tez sprawdzają się panelowe półki (również montuje w ten sposób co Figoifagot, a czasem robię dwie dziury wiertarką i mocuje opaskami samozaciskowymi).
Dobrze wyglądają, świetnie się myje, by zrobić większą półkę - wycinam dwie i łączę na klej (wtedy ma około 40 cm ),
Awatar użytkownika
Agniesha
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 3:29 pm

Re: Z czego pięterko?

Post autor: Agniesha »

ja chyba zostanę jednak przy koszyczkach, fajnie wyglądają i łatwo będzie je myć ;)
Awatar użytkownika
Agniesha
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 3:29 pm

Re: Z czego pięterko?

Post autor: Agniesha »

no dobra... Klatka okazała się naprawdę duża i te koszyczki to zdecydowanie za mało!
Ponieważ teraz mam na głowie strasznie dużo rzeczy (przeprowadzka, zmiana pracy, sesja i do tego pisanie pracy licencjackiej) nie będę miała narazie czasu w bawienie się w budowanie półek, szycie tuneli itd.
Wiecie gdzie w internecie mogę kupić po prostu plastikowe półeczki? np. takie narożne najlepiej? (klatka ma duże wymiary i nie wiem czy prostokątną półkę bym znalazła, a narożna zawsze będzie pasować :D)
Albo jeżeli ktoś się orientuje to w SZCZECINIE gdzie takie półki mogę dostać.

Szukałam na allegro... albo nie umiem albo jestem ślepa.
Byłam w paru zoologach to albo muszą specjalnie zamówić, albo tylko z klatką, albo w ogóle nie ma.
HELP!
Szczury zabieram niedługo a mają za mało tych koszyczkopółek, a chciałabym żeby miały urozmaicone podłoże, że tak powiem ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Z czego pięterko?

Post autor: smeg »

Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Agniesha
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 3:29 pm

Re: Z czego pięterko?

Post autor: Agniesha »

prawie 27zł za półeczke? jak ja z 3 chciałam? :D trochę dużo, musiałabym jakieś wielkie zamówienie z tej strony robić żeby raz a dobrze zakupy.
Ale właśnie coś takiego chciałam znaleźć.
Ale jednak trochę taniej xD
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z czego pięterko?

Post autor: alken »

no tanie nie są, ale trwałe i fajne, łatwe w montażu i estetyczne.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z czego pięterko?

Post autor: Malachit »

Generalnie - za gotowe trzeba płacić ;)
Może po prostu plastikowe tacki/deski do krojenia?
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”