KLATKA PO KRÓLIKU

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
backspace
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 17, 2012 3:42 pm

KLATKA PO KRÓLIKU

Post autor: backspace »

Witam, jestem tu nowa i planują adopcję lub kupno szczurków :)

I tak mam klatkę po króliku z dużymi drzwiczkami u góry, ma ona wymiary mniej więcej 100x54x45 i odstępy pomiędzy prętami ok 2 cm ale z tym łatwo można sobie poradzić :D

no więc moje pytanie czy klatka nie będzie za niska.. ?
mam też mniejszą klatkę tak na oko 70x40x35 można by było ją postawić na tamtą ? wystarczyło by to w tedy na 2 ogonki ???
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLATKA PO KRÓLIKU

Post autor: Malachit »

Witamy na forum ;) o dobór klatek najlepiej pytać w tym temacie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=3690 bo przy zakładaniu ciągle nowych robi się straszny bałagan na forum.
A co do klatki to zależy, jak chciałabyś ją urządzić - przy 45cm wysokości trochę ciężko coś powiesić itp. no ale nie jest to niemożliwe - no i maluchy przejdą przez 2cm, więc z tym trzeba by było coś poradzić. Generalnie małe szczury bardzo lubią się wspinać, więc im wyżej tym dla nich lepiej, natomiast samce w pewnym wieku mogą stać się leniwe i wtedy niska klatka jest akurat, bo nie muszą się wysilać ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: KLATKA PO KRÓLIKU

Post autor: Igaśka »

Ja chciałabym tylko dodać ,że jeśli adoptujesz młodziaki to najlepiej jakby klatka była wysoka bo mogłyby by wtedy swobodnie skakać i się wspinać ;)
backspace
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 17, 2012 3:42 pm

Re: KLATKA PO KRÓLIKU

Post autor: backspace »

o wybacz ale jeszcze nie wiem co się tu dzieje ;p na przyszłość będę już wiedzieć :)

hymm.. to może ja pokombinuje żeby jakoś połączyć te klatki a jeśli nie wyjdzie no to cóż uzbieram trochę i kupię jakąś porządną klatkę :)
a i jeszcze takie pytanko czy jakbym obwinęła między tymi prętami jakimś drutem np. miedzianym to by się nie wydostały ? czy to raczej żadna przeszkoda dla nich i przegryzą ? wybaczcie ale w te kocki jestem zielona :D
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLATKA PO KRÓLIKU

Post autor: Malachit »

Lepsza byłaby siatka metalowa, bo miedź jest bardzo miękka i nie miałyby problemu z wygięciem jej i zwianiem.
Szczerze mówiąc ja na twoim miejscu sprzedałabym dwie klatki i za te pieniądze (albo nawet ich część) kupiła odpowiednią klatkę, bo taką osiatkowaną czy łączoną z dwóch niewygodnie się myje czy mebluje, a robić to trzeba.
Na allegro są klatki w fajnych cenach, często też osoby na forach sprzedają, czy na gumtree, wystarczy poprzeglądać (tutaj np. nasz forumowy wątek z wygrzebanymi klatkami w dobrych cenach: http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t=22657&start=825)
Wyszukiwarka nie gryzie
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: KLATKA PO KRÓLIKU

Post autor: Venice »

Dokładnie. Zależy jak ją wyposażysz. ;) Ale o wyposażeniu pisała już użytkowniczka Malachit, więc nie mam o czym już mówić... ::) No i siema na forum! :D Doskonale że chcesz się zaszczurzyć, ale adoptuj z forum. Pewnie po to tu jesteśmy żeby uświadamiać że nie warto kupować, tylko podjąć się adopcji.
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”