Co za dużo to nie zdrowo? Klatka.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Co za dużo to nie zdrowo? Klatka.

Post autor: handzia600 »

Hej

Niektórzy mają problem z dobraniem odpowiedniej klatki bo albo jest mikrusia , albo duża ale za mała na większośc ilość szczurasów. Ja natomiast odkupiłam używaną klatkę (allegro) która jest sporych gabarytów :D i zastanawiam się czy odpowiednia dla moich ogonków. W tej chwili postanowiłam Nadię umieścić w klatce mniejszej ( opis na dole ) bo nie mogę się patrzec jak męczyła się w akwarium , a czekałam z tym aż przyjedzie jej towarzyszka Neska ( dopiero w tym tyg co będzie ). Ale patrząc na moje plany zastanawiam się czy klatka nie jest za duża dla planowanych kluch? Nadia , Neska w nast tyg przybędzie i w Listopadzie jeszcze jedna ich koleżanka. Wymiary :

Mała klatka: Duża klatka:
wysokość : 60cm wysokość: 80cm
szerokość: 48cm szerokość: 48cm
długość: 80cm długość: 80cm

Obie klatki mają możliwość łączenia w jedną ( w mniejszej klatce jest wycięta dziura jako przejście do dużej klatki ) a w takim wypadku wymiary:

Całość:
wysokość: 123cm ( w tym odliczona wysokość kuwety klatki małej )
szerokość: 48cm
długość: 80cm

Chciałam im urządzić pałac z obu klatek , ale czasami będę musiała wyjechać toteż zabierać ze sobą dużą klatkę na kilka dni jako ich domek. Czy dla 2-3 ogonów nie jest ona za duża? Nie zdziczeją (takie moje obawy) i czy nie wystąpi podział hierarchii ?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co za dużo to nie zdrowo? Klatka.

Post autor: noovaa »

Im większa tym lepsza. Nieużywane z pozoru miejsce, będzie przydatne w zabawach i gonitwach, a czasem nawet w kłótniach, kiedy to każda będzie mogła mieć swój kąt bez towarzystwa innej ;).

Nie ma czegoś takiego jak "za duża klatka" ;D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Co za dużo to nie zdrowo? Klatka.

Post autor: Nina »

Dopóki ma sie miejsce, dla szczurów nie ma klatek za dużych ;) A obie te klatki nie są jakieś specjalnie duże, więc ten problem tym bardziej nie istnieje ;)
U mnie w klatce dobrej dla 8-9 szczurów mieszkają 4 baby i ja bym tam dała jeszcze maksymalnie jedną, bo miejsca jest w sam raz :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
handzia600
Posty: 636
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 6:58 pm
Numer GG: 12805114
Lokalizacja: Białystok

Re: Co za dużo to nie zdrowo? Klatka.

Post autor: handzia600 »

Skoro tak mówicie , to nie będę kombinować po prostu boję się aby mała nie zdziczała jeszcze gorzej niż już jest
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co za dużo to nie zdrowo? Klatka.

Post autor: noovaa »

zdziczeje, jeśli nie będziesz jej poświęcać odpowiednio dużo czasu. Ale to czy siedzi sama w małej klatce, czy w dużej, nie ma związku.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”