Kiedy im kupić nową klatkę ?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nuka
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 11, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Tarnów

Kiedy im kupić nową klatkę ?

Post autor: Nuka »

Witajcie !
Spełniło się wreszcie moje marzenie i od dwóch tygodni jestem właścicielką dwóch szczuków- samiczek. Kilka dni przed ich przybyciem do mojego domu kupiłam im klatkę, taką jaką poleciła mi pani w zoologu, gdyż nie znalam sie wtedy jeszcze na wymiarach klatek itp.
Teraz widzę, że ta klatka będzie wkrótce za mała dla moich dwumiesięcznych(teraz) samiczek. Ogólnie klatka nie jest malutka ale zbyt obszerna tez nie jest, na razie jest ok.

Kiedy im kupić nową klatkę ? Jaką ? O jakich wymiarach ? (Najwcześniej będę mogła koło połowy grudnia kupić)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kiedy im kupić nową klatkę ?

Post autor: noovaa »

Najwcześniej jak się uda.

Dla 2 szczurków najlepiej nie mniejszą niż : 70x40x60cm . Ważne by żaden z wymiarów nie był mniejszy od 40cm ( bo dorosłe szczurki bywają długie i muszą mieć możliwość wyłożenia się wygodnie na półce ).

http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=5280 - kalkulator klatek.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=3780 - pomoc w wyborze klatki
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Kiedy im kupić nową klatkę ?

Post autor: havoria »

Jest to mój pierwszy post na forum, zdążyłam już naprawdę wiele poczytać tutaj o szczurkach i w pewnym stopniu przygotować się na przybycie moich 2 pannic, jednak mam pytanie odnośnie klatki.
Czy taka klatka - http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 86249.html
jest dobra dla 2 szczurzyc? I czy ew. w następnym czasie zmieściły by się w niej 3?
Mam nadzieję, że wątek odpowiedni, bo widziałam, że parę osób już tutaj się pytało o wymiary klatki, więc... :P
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kiedy im kupić nową klatkę ?

Post autor: noovaa »

Ta klatka to standardowa 4-ro szczurówka. Jest fajna, choć drzwiczki ma niewielkie i przy panikarzach może okazać się nieporęczna. W takim wypadku czasem ratował mnie zdejmowany dach ;).

Używałam jej 2 lata. Jeszcze żyje, choć brak jej 2 prętów i po 2 latach ocynk robi się nie ładny - ale to w każdej ocynkowanej.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”