Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
anabeth
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 6:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: anabeth »

http://allegro.pl/klatka-fretki-szynszy ... 80431.html

tą klatkę zakupiłam przed momentem za radą naszych furmowiczów ;)

planuję ulokować w niej dwóch samców.

mają już nawet wybrane imiona ;) Roman i Stefan ;)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: akzi »

zaczerpnij trochę pomysłów z tego tematu ;)

http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=1080
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Sarasvati
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:48 pm

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: Sarasvati »

Proponuję znaleźć w lesie/parku jakieś ładne, w miarę proste gałęzie. Nie za długie, nie za krótkie. Można je zamontować poziomo w klatce i ogonki mają na czym siedzieć :3 Moje maleństwa je uwielbiają.
Hamak. Wystarczy jakaś szmatka/kawałek materiału z za małej koszulki, et cetera i spinacze (takie z drucików, jak na kartki) no chyba, że masz zaczepki lub coś zaczepko podobnego. nvm. Ale nie działa na wszystkie szczurki. U mnie wisi 5 minut i zaraz ląduje pogryziony w kartonie. A propos. Zawsze mam jakieś nie duże kartoniki np. po karmie albo herbacie... Daję im do klatki i mają w czym spać.
Możesz też kupić grubą linę, zrobić z niej warkocz i powiesić wzdłuż klatki, mają po czym biegać i wspinać się :D Co by tu jeszcze... Możesz pokupować jakieś wyposażenie, ale jak dla mnie to nie jest najlepszy pomysł, bo i tak niektóre z tych rzeczy zostaną zniszczone. Marnowanie pieniędzy tylko :/

No cóż. Opcji jest wiele. Mam nadzieję że pomogłam choć trochę :)
Awatar użytkownika
toyya
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 02, 2013 7:05 pm

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: toyya »

Hejka,
ja kupiłam praktycznie taką sama klatkę ale bez basenu. Jeszcze jej w 100% nie opanowałam - bo pomysłów wiele .
Jak narazie wygląda tak:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

dzisiaj doszły Sputniki - zamontowałam i różowy już przypadł jednej do gustu...
w końcu baba :)

pozdrawiam
Natalia
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: Hanka&Medyk »

Sarasvati pisze:Możesz też kupić grubą linę, zrobić z niej warkocz i powiesić wzdłuż klatki
Na Allegro spokojnie można kupić linę konopną o średnicy zbliżonej do 2-miesięcznego szczura :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Sarasvati
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:48 pm

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: Sarasvati »

"Na Allegro spokojnie można kupić linę konopną o średnicy zbliżonej do 2-miesięcznego szczura"

Ja kupiłam bardzo tanio linę w sklepie z materiałami budowlanymi :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: Hanka&Medyk »

Nie zawsze i nie we wszystkich są, ale fakt :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: katkanna »

Szybki i prosty sposób to plastikowe koszyczki z marketu - moje uwielbiają, śpią teraz tylko tam. Mocujesz drucikiem (można kupić choćby w Empiku na stoisku do robótek ręcznych), sznurkami, dobrze sprawdzają się smyczki, bo mają karabinki i są wytrzymałe, etc. Kolejny patent: kup najzwyklejszą czapkę lub beret w lumpkesie, zrób 4 dziury, przeciągnij druciki lub sznurki, powieś w charakterze wiszącego łóżka. Mój patent na hamak to stara poszewka na poduszkę (od razu ma kieszeń), dziury na 4 rogach i hamak jak się patrzy. Wszystkie te rzeczy można nabyć baaardzo tanio lub ma się w domu. Rzecz jasna możesz kupić hamak np. w Kakadu za 30 zł ;D ale weź pod uwagę, że po tygodniu będzie pogryziony i zaszczany.
Generalnie dobrze mieć pod ręką jakąś Biedronkę, lumpeks lub rynek - eldorado używanych lub szmatowatych ciuchów, tanich ręczników, koców itd. Hamaczki i wszelkie materiałowe mebelki zwykle nie żyją długo ;)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: katkanna »

Aha, wspomnę jeszcze, że hitem w mojej klatce jest... koszyk wielkanocny z wikliny, taki najzwyklejszy za 9,99 :D Przeciągam smyczkę przez uchwyt i mam wiszące wyro, a smrody gryzą się, który ma tam spać :) I prać nie trzeba!
Awatar użytkownika
Łysekfuzz
Posty: 196
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 9:54 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: Łysekfuzz »

Ja mam szczurka fuzz (łysego). Trzymam go w dosyć dużej klatce. Nie polecam dawać kołowrotka do biegania poniewarz szczur może w nim złamać ogonek. Nasz pupil powinien mieć kryjówkę (np.domek) w ,której będzie mógł się schować ^-^ .Szczury (przynajmniej mój) bardzo lubią mieć w klatce pięterka ( najlepiej drewniane ). Za ściółkę polecam żwirek drewniany dla kotów ponieważ nie pyli a trociny tak.
PS-To mój pierwszy post więc witam wszystkich bardzo serdecznie. ;D
Tu jest ich temacik : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40208
Moje dawne pociechy to myszy Tutenchamon[*]. Lin[*]. Blanka[*] i Knikieć[*] i szczur Łysek[*]
Awatar użytkownika
anabeth
Posty: 33
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 6:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: anabeth »

od kołowrotka nie łamie się ogon, a uszkadza kręgosłup.
PONIEWAŻ
Pytałam o ogólne wizje cd wyposażenia klatki a nie informację co szczury lubią a co nie, gdyż laikiem w tej kwestii nie jestem.
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: emi2410 »

Łysekfuzz pisze:pięterka ( najlepiej drewniane )
Właśnie drewniane są najgorsze, jak szczury zasikają to jest okropny smród. Jeżeli już koniecznie drewniane ktoś chce, to zabezpieczone jakoś, oklejone wykładziną na przykład.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupiłam właśnie klatkę. Jak polecacie mi ją urządzić?

Post autor: IHime »

Od ogólnych wizji i inspiracji jest, bagatelka, 210 stron tego wątku: http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=3135
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”