Wada łapki a wyposażenie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sylwester2091
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 5:51 am

Wada łapki a wyposażenie klatki

Post autor: sylwester2091 »

Odkopuję bo mam trochę podobny przypadek.
Od wczoraj mamy dwa szczurki (samiczki).
Dopiero w domu zauważyłem, że jedna z panienek (Rosa) ma prawą tylną nóżkę zdeformowaną (wygląda tak jakby noga kończyła się na pięcie).
Rosa chodzi normalnie i jest nawet bardziej aktywna od swojej koleżanki, ale obawiam się, że wspinanie się do hamaczków może być dla niej uciążliwe i męczące (nie ma ani pazurków ani palców).

Proszę o poradę co mogę zastosować, aby ona również mogła w pełni korzystać ze swojego lokum (tunele, podesty), ale tak aby jednak to hamaczki były głównym wyposażeniem klatki.

Dziewczyny mieszkają w takiej klatce (ale usunąłem z niej podesty z siatki i drabinki bo wolałbym mieć polarki, zresztą Rosa nie radzi sobie na kratce, bo nóżka bez palców wpada jej między pręty).
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: wada łapki - co dalej?

Post autor: Wilczek777 »

Bardzo dobrze, że zmieniłeś kratki na polarki. Jest wiele szczurków "niepełnosprawnych" którym ich wada w ogóle nie przeszkadza. Myślę, że jedyną niedogodnością jest to że szczurcia nie będzie mogła tak łatwo się podrapać po tej stronie ciałka gdzie ta łakpa, ale skoro ma koleżankę to spokojnie da rade. Na starość trzeba będzie stworzyć jej lepsze warunki do przemieszczania się ale to dotyczy nawet pełnospranwych szczurków bo łapki szybko słabną na stare lata.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
sylwester2091
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 5:51 am

Re: Wada łapki a wyposażenie klatki

Post autor: sylwester2091 »

Dziękuje modowi za przeniesienie tematu do tego działu.

Co do problemu utrudnionej wspinaczki to prawdopodobnie użyję rur drenażowych jako spiralnych schodków z wyjściem na każdy poziom. Dzięki temu Rosa będzie mogła przemieszczać się po całej klatce, i również Ropa (moja druga samiczka) zyska ciekawe miejsce do zabawy.
Chodzi o coś takiego:
Obrazek
Wrzucę zdjęcia jak już zainstaluję to cudo.
Oczywiście cały czas proszę o inne pomysły może ktoś wpadnie na coś lepszego.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wada łapki a wyposażenie klatki

Post autor: Hanka&Medyk »

Jaka jest średnica tych rur? Wyglądają świetnie :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
sylwester2091
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 5:51 am

Re: Wada łapki a wyposażenie klatki

Post autor: sylwester2091 »

Są różne mnie interesowały te o średnicy 10cm. Niestety ale w marketach nie sprzedają na metry.
Dlatego w końcu zdecydowaliśmy się użyć izolacji na rury CO.
Obrazek
Nasza ma 45mm średnicy wewnętrznej i na razie jest idealna dla naszych szczurzynek (spokojnie wchodzą i nawet udaje im się zawrócić. Jak ją przerobią na wióry (w co nie wątpię).
To kupie na allegro rury do drenażu (tam są na metry).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”