dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: nienazwana »

Właśnie zauważyłam, że moje dwie paskudy wyżarły w kuwecie dziurę, na razie niewielką, ale powstała dziś w nocy, więc rozwiercenie jej do rozmiaru szczura to tylko kwestia czasu, krótkiego :-\ . Mam tą klatkę od miesiąca!!! Kuweta jest wielka 100/60 cm, i myślałam, że dosyć gruba. Co prawda widziałam wcześniej na rogach ślady piłowania, ale nie sądziłam że się przegryzą :-[ :-[ . Co robić ? Może ktoś podrzuci pomysł na reperację w trybie ekspresowym? Dziura jest w samym rogu kuwety. Myślę, że jeśli zostawię je w tej klatce dzisiaj na noc to bankowo nawieją :-\. HELP
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: Malachit »

To zależy do czego masz dostęp - widziałam, że ktoś zasłaniał dziurę w kuwecie dużym kamieniem, którego szczury nie były w stanie przesunąć. Można też zastawić czymś z zewnątrz. Jeśli masz dostęp do np. Castoramy to można przykręcić w to miejsce metalowe kątowniki... gdzieś było na forum zdjęcie jak to wygląda, ale nie mogę teraz znaleźć.
Wyszukiwarka nie gryzie
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: IHime »

Ja mam przyklejone od zewnątrz kształtki metalowe. Myślę, że kątowniki tez mogą być. Klej na ciepło jest od zewnątrz, tak że szczury nie mogą go dosięgnąć i zjeść.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: Paul_Julian »

Ihime, zapodasz fotkę? Bo moje sikają w kąty, i czymkolwiek zakleję, to siki się wciskają pod metalowe blaszki :/

W jednej z dziur mam koszyk z dużym kamieniem, i zaklejone drucianą siatką (siatka naklejona od zewnatrz srebrną tasmą). w Innym miejscu jak kawałek siatki - siatka ulozona w srodku, do niej doczepiony drut, i drut zaczepiam o pręty klatki. Ale to wszystko tymczasowe.

A na super szybko pomagało zaklejenie srebrną taśmą, niektóre się frajerowaly i nawet papierowej tasmy nie gryzły.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: klimejszyn »

ja od zewnątrz montowałam kątowniki metalowe, jak wyżej już zostało napisane.
a jak wyżarły już mega wielką dziurę (nie było mnie akurat na weekend w domu), to osiatkowałam od wewnątrz kuwety. ciężej się czyściło, ale nie miały już szans wyleźć.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: nienazwana »

Z braku na cito kątowników zamontowałam w rogach klatki tunele zrobione z siatki, która została mi po osiatkowaniu klatki. Takie na średnicę szczura i długość ok 10-12 cm. Spięłam je zapinkami do kabli i zapinkami umocowałam do klatki. Zamontowałam je pionowo, zachodzą na rogi kuwety i osłaniają nadgryzienia od wewnątrz. A i szczury mają dodatkową atrakcję, bo mogą przełazić przez tunele i wspinać się po nich.
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: Ensui »

A czy 2 szczury są w stanie zrobić w ciągu 1 nocy tak dużą dziurę, żeby móc uciec z klatki?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: Paul_Julian »

Jak najbardziej. Sprawdzone.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: IHime »

Tak, spokojnie się wygryzą, jeśli mają melodię na gryzienie. Też sprawdzone.
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: Ensui »

:o Czyli, jednym słowem, pies już nie może mieszkać w moim pokoju...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: Paul_Julian »

W żadnym razie. Niektóre szczurki potrafią otwierać drzwiczki, albo sie wygryzą, bo akurat mają taka ochotę, i nie ma na to wpływu ilośc wybiegów czy drewienek w klatce. Dodatkowo pies może być stresujący dla szczurków (zapach, ew. szczekanie, trącanie nosem klatki). Są psy, które sa przyjacielskie do zwierzaków, ale mogą nie być np. do wszystkich szczurków w stadzie. No i nigdy nie wiadomo jak się zwierzęta zachowają, pies może przypadkiem zrobić krzywdę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: zielona_owca »

Ja mogę się podzielić niezłym sposobem na uporanie się z tym problemem. Moja kuweta jest szklana. Koszt zamówienia takiej nie jest duży, głębokość też nie, a wysokość klatki - wiadomo, skraca się. Ale spokój ducha jest nieopisany. :D
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: Ensui »

A gdzie coś takiego zamówiłaś i za ile?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: Paul_Julian »

Na allegro kiedyś mozna było zamówić blaszane na wymiar , ale nie za duże :(
Szklana jest strasznie cięzka, i jest ryzyko uszkodzenia rogów.

Zielona_owca, wrzucisz fotkę jak to wygląda ? Trudno mi wyobrazić sobie górę kuwety z tą "półeczką", na której jest klatka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: dziura w kuwecie - co robić "na szybko"?

Post autor: limomanka »

Moim zdaniem szkło nie jest najlepszym pomysłem - szczury spokojnie są w stanie je przegryźć. Kiedyś rozmawiałam z gościem, którego szczur odpiłował szyjkę butelki po piwie zostawionej na stole na czas wyjścia do kuchni... Ale może jest na tyle fajnie wykonana, że uniemożliwia (no dobra - utrudnia :]) szczurom przegryzienie. Z chęcią również obejrzę fotki :)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”