Przebarwienia na ocynkowanej klatce

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Angelica__
Posty: 28
Rejestracja: sob gru 28, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Przebarwienia na ocynkowanej klatce

Post autor: Angelica__ »

Mam mały problem. Zakupiłam dzisiaj używaną ocynkowaną klatkę. Wcześniej była ona używana i widać to po ciemnych przebarwieniach na prętach. Zastanawia mnie czym mogę spróbować je domyć? Przewertowałam forum i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Chciałabym się pozbyć tych czarniejących miejsc, bo nie ukrywam, że wyglądałoby to lepiej...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ocynkowanej klatce

Post autor: Paul_Julian »

Na takie uparte plamy spróbuj sody oczyszczonej ( np. Ajax baking soda lub jakiś produkt z sodą), albo rozcieńczonym domestosem. Albo Fist'em Kamień i Rdza z Biedronki :)
Tylko potem jeszcze raz wypucuj klatkę zwykłym płynem ( np. Ludwik) i ciepłą wodą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Angelica__
Posty: 28
Rejestracja: sob gru 28, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przebarwienia na ocynkowanej klatce

Post autor: Angelica__ »

Nie jest to może mega straszne, ale przeszkadza mi, bo wolałabym mieć jednolitą klatkę... :) Sodę mam akurat w domu, więc jutro będę próbować. Zastanawiałam się już czy nie lepiej byłoby to pomalować, ale widzę, że z tym duuużo zachodu.
Dziękuję!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ocynkowanej klatce

Post autor: Paul_Julian »

Malować to jesli już najlepiej proszkowo. Niestety ocynki maja to do siebie, ze łapią brud i siuśki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przebarwienia na ocynkowanej klatce

Post autor: smeg »

Najważniejsze jest porządne szorowanie, środek chemiczny nie aż tak ;) Najlepiej użyć szorstkiej strony gąbki do mycia naczyń i po prostu szorować do uzyskania efektu. Ale niestety, ocynkowane klatki tak mają, szybko ciemnieją i matowieją, więc długo się nie pocieszysz efektem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”