Powiększanie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gryzoniak
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 9:49 pm
Lokalizacja: Racibórz

Powiększanie klatki

Post autor: Gryzoniak »

Cześć, już od ponad tygodnia chodziła za mną myśl aby powiększyć klatkę moim ogonkom. W piątek pojechałem do Castoramy, kupiłem siatkę i zacząłem budowę. Po wielu przeliczeniach, paru zadrapaniach i przeklinaniu wiecznie zwijającej się w rulon siatki, wyszła mi dość spora klatka (wymiary 58cm x 62cm x 145cm).

http://i57.tinypic.com/2hn40v9.jpg (butelka jest dla porównania ;) )

Pytania:
Ile szczurasów może żyć w takiej klatce??
Jak i czym ją umeblować? ( oprócz hamaczków i półek nic mi nie przychodzi do głowy)

Jestem jak najbardziej otwarty na wszelkiego rodzaju rady itp. ;D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Powiększanie klatki

Post autor: yss »

Dno jest w sumie dość małe, taki kwadrat ok 60x60 to rewelacja nie jest, ale fajnie, że chociaż w górę rozbudowałeś.

Ile szczurasów - a ze 3 ;) ponieważ:

Czym umeblować nooo tu będzie kłopot bo niby jak planujesz montować w wieży jakieś półki?
Są tam jakieś drzwiczki?
Czy pytając jak ją umeblować miałeś na myśli: jak ją umeblować bez dostępu do wnętrza? ;D

Jedyne co przychodzi do głowy, to rury ferplasta, hamaki, wiszące domki, drabinki/pochylnie czyli rzeczy, które mają zaczepy. Do zaczepiania. Na siatce. Jak zrobisz fajny chaos to będzie ładnie, tylko musisz chyba wytresowac szczury, żeby same to zawiesiły i potem sprzątały po sobie (są takie małe mopy dla szczurów, Ferplasta, z wiadereczkami.... O0 )

Takie klatki buduje się na stelażu i wtedy drzwiczki można wykonać, na miłość boską! :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Gryzoniak
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 9:49 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Powiększanie klatki

Post autor: Gryzoniak »

Oczywiście drzwiczki będą nawet 3 jak nie 4 (+ w ostateczności jest możliwość zdjęcia "sufitu" :) ) Półki to sam nie wiem, zależy czy się będą trzymać siatki ( a jeżeli będzie potrzeba to i się stelaż zrobi ;) ) No ale w każdym razie dzięki za odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Powiększanie klatki

Post autor: yss »

Tak sobie myślę nad półkami - jakbyś dokleił do półek od spodu jakieś pręty, tak, żeby trochę wystawały - po dwa takie ogonki z każdej strony - da rade je zawiesić. (dokleić = w jakiś bezpieczny sposób przymocować)

dobrze, że drzwiczki będą bo miałam spory ROTFL O0

No to tak jak napisałam :) półeczki, hamaczki, drabinki, rury.
Zajrzyj do działu oddam/sprzedam, w Klatkach i czasem w Bazarku można kupić wypaśne zestawy hamaczków, naprawdę tanio :) (Zwłaszcza jak się samemu ma dwie lewe ręce do szycia, a jak się nie ma, to i tak warto pooglądać co inni wyczarowują)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Powiększanie klatki

Post autor: smeg »

Jeśli klatka będzie odpowiednio urządzona (półki, hamaki itp.), tak, aby wykorzystać jej wysokość, to licząc z objętości może w niej mieszkać ok. 9 szczurków. W tej chwili do dyspozycji jest tylko kuweta, więc też nie włożyłabym tam więcej szczurów, niż 3. Szczury nie latają ;) Przy tak wysokich klatkach warto też w niższej części zawiesić duże hamaki na prawie całą szerokość klatki, żeby łapały szczury, które w ferworze zabawy mogą spadać z wyższych półek. Upadek z takiej wysokości mógłby być dla nich niebezpieczny.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Powiększanie klatki

Post autor: noovaa »

Nie wyobrażam sobie tego w ten sposób, na bank widziałabym tu stelaż z kątowników pomalowanych nietoksyczną farbą i koniecznie drzwi, z których przynajmniej jedne, możliwie jak największe, by można było operować w środku swobodnie.

Jak klatka będzie "sztywna" nie będzie problemu z zamontowanie półek z pleksy/plastikowych i dużej ilości hamaków ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”