klatka po ptakach?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lunka
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 07, 2015 5:58 pm

klatka po ptakach?

Post autor: Lunka »

Na wstępie witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post tutaj :D

Przychodzę z pytaniem, czy sądzicie, że klatka po papugach jest dobrym rozwiązaniem dla szczurków? Znalazłam bardzo fajną ofertę dość dużej klatki (podobno 70x40x70 w najwyższym miejscu) co byłoby z tego co się orientowałam fajnym rozwiązaniem dla dwóch z natury nie za dużych panienek, ale troche zastanawiają mnie m.in kwestie techniczne typu, że jednak zawsze mi się wydawało, że klatki dla papug są raczej dość specyficzne (pojemniki na jedzenie inne, z tego co wiem najczęściej zrobione tak, że po wyjęciu zostaje "dziura w ścianie"). Ma ktoś może taką papuzią klatkę? Da się ją jakoś fajnie zagospodarować? i przede wszyskim- jest bezpieczna?
Luna, Hania, Tesla i Mała Daisy
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: klatka po ptakach?

Post autor: yss »

Mają często małe drzwiczki.
Ptasie karmniki to takie miseczki wkładane właśnie w ścianę i tak, specjalnie po to są tam robione dziury :) bo ptaki często bardzo nie lubią jak im wielka łapa grzebie w domu. Ziarno sypie się od zewnątrz i nakrywa klapką.
A co to znaczy 70 w najwyższym miejscu? To taka fidrygałka ozdobna górą? Pokaż, bo może się okazać, że jednak nie warto - ma taką głupią cienką szufladkę na przykład? Pokaż pokaż.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Lunka
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 07, 2015 5:58 pm

Re: klatka po ptakach?

Post autor: Lunka »

http://img35.olx.pl/images_tablicapl/12 ... poznan.jpg

tak wygląda. Właśnie się zastanawiam co z tym "kamnikiem" zrobić. Moim małym raczej by się nie przydał a po wyjęciu zostałaby dziura :/ I tak najpierw musiałabym tę klatkę dokładnie obejrzeć bo ten dół bardzo brzydko wygląda-podobno to przez to, że stała w piwnicy.
Im dłużej o tej klatce myślę tym więcej mam wątpliwości chociaż zachęca mnie cena i ponagla fakt, że chce żeby ogonki miały fajniejsze "mieszkanko"
Luna, Hania, Tesla i Mała Daisy
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: klatka po ptakach?

Post autor: smeg »

Ta klatka raczej nie ma 70x40x70 cm, wyglada na duzo mniejsza, wedlug mnie jest za mala dla szczurow.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Lunka
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 07, 2015 5:58 pm

Re: klatka po ptakach?

Post autor: Lunka »

Też się zdziwiłam jak Pani która chce sprzedać tak mi napisała... No nic, nie opłaca mi się jechać pół miasta żeby stwierdzić, że jednak jej nie wezmę... Będę szukała dalej... Gdyby ktoś miał jakiś "cynk" na temat odpowiedniej, taniej klatki w Poznaniu i okolicach to chętnie przygarnę ;)
Luna, Hania, Tesla i Mała Daisy
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: klatka po ptakach?

Post autor: yss »

Jeśli ma 70 na wysokość to na pewno nie ma na szerokość, toż ona jest wyraźnie prostokątna a nie kwadratowa.... tzn wyższa niż szersza.
Ale basenik jest za to, fiu fiu :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
xkarolintx
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 27, 2015 8:24 am

Re: klatka po ptakach?

Post autor: xkarolintx »

Witam. Posiadam takową klatkę po papudze i mam problem. Klatka wymiarowo spełnia wymagania dla dwóch ogonkow które zamierzam kupić, więc po dodaniu akcesoriów spokojnie by się bawiły. Pytanie moje dotyczy tych nieszczesnych karmnikow. Gdybym je miała to po prostu bym zostawiła je w klatce ale nie mam i są te dwie dziury. W jaki sposób mogę je czymś zakryc? Myslamal żeby zrobić tam drzwiczki z prętów od starej klatki po chomiku Lub jakąś siatką je zakryć. Nie chce kupować nowej klatki skoro ta w pełni spełnią oczekiwania. A z tymi dziurami można sobie jakoś poradzić. :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: klatka po ptakach?

Post autor: harleyquinn »

Cześć, nie kupuj - adoptuj. Poczytaj więcej na forum na temat adopcji i dlaczego kupno (poza zarejestrowanymi hodowlami) jest odradzane.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: klatka po ptakach?

Post autor: yss »

zakrycie siatką lub inną kratką to bardzo dobry pomysł.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: klatka po ptakach?

Post autor: smeg »

Niektórzy muszą osiatkowywać całą klatkę, bo mają zbyt duże odstępy pomiędzy prętami i bez tego szczurki by uciekały. Może komuś zostało trochę takiej siatki i mogłabyś odkupić mały kawałek, żeby nie kupować całego metra ;) Możesz zamieścić ogłoszenie w tym dziale: http://szczury.org/viewforum.php?f=5
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
xkarolintx
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 27, 2015 8:24 am

Re: klatka po ptakach?

Post autor: xkarolintx »

Znalazłam siatkę w domu i klatka jest pod tym względem gotowa :) teraz jeszcze tylko urządzić i wprowadzić szczurki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”