Samla dla szczura

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
redocha
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 05, 2015 10:28 am

Samla dla szczura

Post autor: redocha »

Witam, jestem w posiadaniu samli 55,5 x 39 x 28,9. Aktualnie przesiadują w nich myszki dwie jednak zastanawiałam się nad szczurkami. Czy samla jest dobra dla szczurów? Czy takie rozmiary wystarczą? Chciałabym własnie zakupić dwie samiczki, jesli nadejdzie pora.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Samla dla szczura

Post autor: noovaa »

Nie, nie będzie to odpowiedni dom dla szczurów.
Mamy mnóstwo tematów poświęconych klatkom, wyborze klatki, urządzeniu... poszukaj troszkę.

Minimalna klatka dla 2 szczurów to 70x40x60cm
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Samla dla szczura

Post autor: harleyquinn »

Dokładnie. I pamiętaj o tym, aby zaadoptować, a nie kupować w zoologicznym. Poczytaj trochę więcej na temat karmy, ściółki oraz innych wymagań, na forum jest wszystko :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Samla dla szczura

Post autor: yss »

Na tydzień - dwa dla maluchów teoretycznie może być, ale lepiej kupić wcześniej odpowiednią, bo szczury lubią wspinaczkę, zapachy itepe a w samli jest się raczej odizolowanym od otoczenia. Samle o ile wiem są ok dla chomików ale nieco większe. Mogą tam kopać w ściółce i nie rozsypywać dookoła.
Klatka taka jak dziewczyny piszą, ok 70x40x60 jest na Allegro od 110 zł :) Mam taką i nie narzekam.
ten się nie myli, kto nic nie robi
redocha
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 05, 2015 10:28 am

Re: Samla dla szczura

Post autor: redocha »

Czutałam duzo na temat myszorków ostatnimi czasy, więc o szczurkach no prawie co mysz jednak wiele róznic ma. Jak narazie z nim nic nie planuje, bo mam myszki. Ale na przyszłość, chcę dowiedzieć się o nich wiecej zeby miec dwie samiczkorki :P
Oczywiscie poczytam. Gdzie najlepiej jest zajrzec, zeby najwiecej sie dowiedziec?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Samla dla szczura

Post autor: yss »

No - tutaj...?
ten się nie myli, kto nic nie robi
redocha
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 05, 2015 10:28 am

Re: Samla dla szczura

Post autor: redocha »

Chodzi mi o tematy.
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Samla dla szczura

Post autor: harleyquinn »

redocha, masz całe forum do dyspozycji oraz wszystkie najważniejsze tematy poprzypinane na samej górze każdej kategorii: Karmienie, Ściółka, Akcesoria do klatki, Stadko. Nie chcę być nieuprzejma, ale nie zaszkodzi samemu poszukać informacji, to jest tylko forum. W razie czego masz też w prawym górnym rogu opcję "szukaj".
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
redocha
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 05, 2015 10:28 am

Re: Samla dla szczura

Post autor: redocha »

Chodziło mi o to, ze na niektórych forach są polecane tematy:) Nie znam się, nie korzystam za czasto z internetu.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Samla dla szczura

Post autor: noovaa »

Masz sporo czasu, dlatego zachęcamy Cię do samodzielnego szukania. Ale podpowiem.
Szczury bardzo różnią się od myszy. Są bardziej kontaktowe, mądre, wymagające, niszczycielskie, chorowite.... Przejżyj działy na forum oraz poprzyklejane tematy, najważniejsze co musisz wiedzieć na początek:

- Klatka
- Wybiegi
- Stadność
- Pseudohodowle, czyli skąd szczura nie brać i dlaczego
- Weterynarze - warto za wczasu wiedzieć, gdzie się udać w razie problemu, bo szczury chorują w ekspresowym tempie, a nie każdy wet się na nich zna.
- Karma
- Ściółka'

O tym poczytaj na początek. Jeszcze zanim weźmiesz małe pod opiekę.
Jak się z tym uporasz, to z ciekawszych spraw masz "łączenie", jakbyś z czasem postanowił dobrać kolejnego szczurka.
Warto też śledzić "choroby", łatwiej będzie Ci zauważyć że coś się dzieje, jak względne pojęcie o tym będziesz miał. No i bardzo przydatna sprawa, również warto opanować wcześniej, zamiast w ostatniej chwili - Pierwsza pomoc.

Wszystko, o czym napisałam, znajduje się w przyklejonych tematach ( z wykrzyknikami ) w działach do tego pasujących. Masz sporo czasu, więc na spokojnie sobie to wszystko ogarniesz ;) .

A samla, również przydać się może. Samla świetnie się spisze jako chorobówka, czyli klatka dla szczuka po złamaniu, operacji bądź z innych powodów z koniecznością ograniczenia ruchu i oddzielenia od innych szczurów.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”