Savic Zeno 2 na dwa ogonki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Savic Klatka dla gryzoni Zeno 2

Post autor: Newbie8 »

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... ura/339572

Ma ktoś taką klatkę? Warto kupić?

Zależy mi na stabilnej klatce dla chłopaków. Miałam kiedyś o taką: http://www.ceneo.pl/9979485 to jak dziewczyny skakały po półkach to cała skrzypiała ;) chciałabym, żeby klatka nie wydawała zbędnych dźwięków ;)

macie jakieś opinie na temat tej klatki?
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Savic Klatka dla gryzoni Zeno 2

Post autor: yss »

Chyba jest dobra, ktoś nawet na forum sprzedawał używaną ;) możesz tej osoby spytać - ale ma tylko jedne drzwiczki. Dla mnie byłoby to upierdliwe - sama myśl o montowaniu hamaka u góry zniechęca :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Fantasmagoria
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 10:15 am
Numer GG: 3174265
Lokalizacja: Chełm

Re: Savic Klatka dla gryzoni Zeno 2

Post autor: Fantasmagoria »

Ale tu sie cala gora jeszcze otwiera z tego co wiem. Wg mnie klatka stabilna i nie bedzie skrzypiec, to cecha tych wszystkich ferplastow i innych firmowek wlasnie.
Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim ~ Carolyn Alexander.
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Savic Klatka dla gryzoni Zeno 2

Post autor: emi2410 »

Zeno nie ma otwieranego dachu, cały otwierany dach jest w Plusie Ferplasta. ;)
Klatka na pewno porządna, ale brak drzwiczek u góry jest według mnie sporym minusem i utrudnia urządzanie klatki.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Savic Klatka dla gryzoni Zeno 2

Post autor: Newbie8 »

Nie wiem dlaczego byłam przekonana, że ta klatka ma otwierany dach, dzięki emi za uświadomienie ;)

to chyba postawię na Inter-Zoo Frodo. Dużo dobrego o nim piszecie
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Anakonda
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 01, 2015 11:57 am

Savic Zeno 2 na dwa ogonki

Post autor: Anakonda »

Ostatnio natrafiłam w zooplusie na klatkę Zeno 2 firmy Savic i przyznam, że to była miłość od pierwszego wejrzenia. ::) Zastanawiam się czy będzie dobra na dwa samce, nie potrafię zaufać szczurzym kalkulatorom bo jakoś tak teoria a praktyka zawsze inna. Teraz wraz ze śmiercią mojego ostatniego szczurzego przyjaciela sprzedałam starą klatkę, według kalkulatora była na cztery samce a według mnie po dodaniu wyposażenia, conajwyzej dwa choć mieszkały trzy. :P Cena Savica nie jest mała więc wolę zasięgnąć informacji. ;) Czy to prawda, że klatka jest porównywalnej jakości do klatek Ferplasta? :)

Od razu strasznie dziękuję za każdą pomocną odpowiedź. ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Savic Zeno 2 na dwa ogonki

Post autor: smeg »

Tak, Savic Zeno 2 będzie dobra na ok. 4 samce ;) Nie miałam jej, ale też czytałam, że jest jakości podobnej do Ferplasta. Mam inną klatkę Savica (Royal Suite 95 Double) i jestem bardzo zadowolona z jej jakości, już ponad 3 lata jest w użytku i nadal wygląda dobrze. Możesz obejrzeć też bardzo podobne do Zeno klatki: Ferplast Furet Plus i tańszą podróbkę Inter-zoo Frodo. Te dwie mają tę przewagę nad Zeno, że mają otwierany cały sufit, co ułatwia sprzątanie i dostęp do zwierzaków ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Anakonda
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 01, 2015 11:57 am

Re: Savic Zeno 2 na dwa ogonki

Post autor: Anakonda »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. ;) Zerknęłam na Frodo i przyznam, że jest bajecznie tania. :o Osobiście nie przeszkadza mi brak otwieranego dachu, mimo że w każdej klatce którą miałam były drzwiczki u góry nigdy z nich nie korzystałam i jakoś tak przyzwyczaiłam się do operowania tylko od frontu klatki. ;) Zastanawia mnie jaka jakościowo jest Frodo, cena jest bajeczna. ;) Zastanawia mnie też czy ten model posiada inne kolory kuwety? ;D
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Savic Zeno 2 na dwa ogonki

Post autor: smeg »

Frodo jest z oczywistych względów niższej jakości, niż Ferplast czy Savic, ale na pewno wyższej, niż zwykłe ocynkowane klatki w najtańszych modelach. http://ogonkowo.pl/recenzja-klatki-inter-zoo-frodo/ tutaj jest recenzja, a tutaj druga: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=961635#961635 .
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Anakonda
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 01, 2015 11:57 am

Re: Savic Zeno 2 na dwa ogonki

Post autor: Anakonda »

Strasznie dziękuję za recenzje. :) Kurczę, w sumie nie ma się do czego przyczepić, ale miałam już tyle klatek, że jednak ciągle boję się zaryzykować :P, chyba jednak dołożę i kupię Savica lub Ferplast. Czy pomiędzy tymi dwoma klatkami jest jakaś znacząca różnica jakościowo? Jak myślicie, dołożyć i kupić Ferplasta czy Savic spokojnie wystarczy? Otwierany dach jest plusem ale nie jest niezbędny :D Myślę że te spore drzwiczki Savica wystarczą przy dwóch ogonach. Kurczę... Przerabiałam już tyle klatek, że teraz jedyne czego pragnę to coś ładnego i naprawdę solidnego. ::) Chociaż znowu jeśli Savicowi nic nie brakuje to można by zaoszczędzić tej różnicy między Ferplastem (mimo wszystko 200zł) i wydać jeszcze więcej na zakup wyposażenia. Masakra jak ja wydziwiam. :o
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Savic Zeno 2 na dwa ogonki

Post autor: cane »

Wcale nie wydziwiasz, przecież praktycznie każdy szczuromaniak ma przy zmianie klatki dylemat co ważniejsze - jakość sprzętu czy ilość szmatek/dodatków ;D
Anakonda
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 01, 2015 11:57 am

Re: Savic Zeno 2 na dwa ogonki

Post autor: Anakonda »

Hahah, nie ma to jak wydawać fortunę na takie małe ogoniaste pierdoły. ;D No ale fakt faktem, że mają straszne właściwości uzależniające. Uwielbiam wyjść na miasto po nową bluzkę a wrócić z nową paczką zawrotnie drogiej karmy dla szczurów. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”