[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Położenie klatki? Słuch czy węch?

Post autor: Telimenka »

Moim zdaniem może stać w ciemnym miejscu pokoju zależy jeszcze jak ciemne jest to miejsce :)
Hmm a co to tego co lepsze to moim zd słuch ale głowy nie daje,tak z obserwacji moich Ogonków wnioskuje
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Położenie klatki? Słuch czy węch?

Post autor: krwiopij »

W ciemnym miejscu? Czemu nie. Przy czym nie w szafie... Ważne, żeby szczury nie były narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ale żeby był zachowany jakiś cykl świetlny - przez część doby w ich klatce musi być jasno. Niekoniecznie trzeba im lampkę włączać, ale normalne, domowe oświetlenie będzie OK.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
psycho
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 5:12 pm

RE: Położenie klatki? Słuch czy węch?

Post autor: psycho »

W szafie? nie... klatka stoi za tapczanem, lecz nie tyłu tylko boku.
ramirez
Posty: 21
Rejestracja: wt sie 07, 2007 11:37 pm
Lokalizacja: Gliwice

Odp: where

Post autor: ramirez »

obok łóżka, pod oknem ale nigdy słońce do niej nie zagląda ;)
pozdrawiam :)
misio21445
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 1:55 pm

BARDZO WAŻNE

Post autor: misio21445 »

Witam wszystkich mam pytanie dotyczące szczura chciałbym sobie go kupić wraz z klatką tylko nie wiem gdzie postawic szczura a mogę tylko w swoim pokoju i są takie opcje albo na pułce która jest zabudowana z trzech stron i z góry i stoi ta pułka obok komputera więc troche może mu szumieć ale tylko trochę.Albo na parapecie ale tam mu będzie za zimno lub ciepło i bedzie narażony na przeciąg ale to rzadko.(Bardzo dużo wiem na temat szczurów(


Scalone z tematem już istniejącym. Sprawdź czy dana kwestia nie była wcześniej poruszana na forum zanim założysz nowy temat. / Lulu
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: BARDZO WAŻNE

Post autor: S. »

Nie szczura, tylko dwa szczury tej samej płci.
Klatka nie może stać na parapecie. Musi stać w miejscu, które jest cały czas w cieniu (nie pada na nie słońce), i nie ma w nim przeciągów, oraz jest ciepło.
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: BARDZO WAŻNE

Post autor: Sileas »

Żeby było łagodniej, poczytaj sobie o szczurkach - samotne czuja się nieszczęśliwe, więc postaraj się o towarzysza dla swojego szczurka. Jeśli to jest możliwe i masz na to warunki, inaczej lepiej powstrzymać się chyba z decyzją zakupu w ogóle. (a najlepiej jakbyś poszukał szczurków, które potrzebują domku -np są ogłoszenia na forum, a nie ze sklepu zoologicznego)

Co do miejsca, jak zostało napisane, najlepiej by się nadawała ta półka. Pod żadnym pozorem nie stawiaj zwierzątka na parapecie.
Lyra87
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 12:41 am

Miejsce na klatkę

Post autor: Lyra87 »

Na początek muszę zaznaczyć, że jestem nowa w tym temacie i dopiero zapoznaje się ze szczurami. Aktualnie jestem na etapie planowania, wyceniania i zdobyciu wiedzy. Jak się okazuje już na początku pojawiły się problemy - bowiem z powodów warunków mieszkalnych (niewielki pokój, ledwo sama się mieszczę a jeszcze posiadam akwarium z rybami ;) ) zaczęłam się poważnie zastanawiać gdzie mogłabym swoje potencjalne maleństwa ulokować. Na początek pomyślałam o półce, tylko że niestety wychodzi, że maksymalna szerokość i długość to 35 na 35 cm. Wydaje mi się to trochę mało, ale czy też może mogłabym nadrobić to wysokością? Potem przyszła na myśl podłoga. Tu zarówno szerokość jak i długość mogłaby być zdecydowanie większa. Niestety po dokładniejszym zapoznaniu się z forum mimo, że podłoga wydaje się być dość dobra, okazało się że jedyne miejsce gdzie mogłabym postawić klatkę znajduje się pod oknem i koło kaloryfera, a tego jak wiem nie polecacie - czytałam sporo wątków na forum (Mój barwny rysunek przedstawia ową sytuację ;) mam nadzieję że się załączy) Obrazek
No i tu teraz moje pytanie czy nie da się coś z tym zrobić? Mianowicie okno otwieram rzadko (przy myciu i w gorącym lecie nocą) a z kaloryfera nie korzystam - tzn nie jest włączony zimą. Mam usiąść na tej podłodze i sprawdzić czy mi zimno? (Pytam serio ;) )Czy jakieś rady na ewentualne ocieplenie tego miejsca? Nie chce przemeblowywać pokoju, bo w zasadzie nie mam zbytnio możliwości (wszystkie meble wciśniete na styk ;)) a z drugiej strony przecież nie pozwolę biedakom marznąć.

Scalone z tematem już istniejącym. / mod. Lulu
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Miejsce na klatkę

Post autor: yss »

przenieś tam akwarium a szczury na miejsce akwa? :)
może pokaż raczej plan pokoju z góry niż jedną ścianę, nie masz ani jednej komody z wolnym wierzchem?
miejsce pod oknem odradzam. 2 klatki z chorowitkami stoją u mnie w pobliżu okna, ale nie pod oknem [jak na twoim rysunku] tylko tuż obok linii okna, na tej samej ścianie co okno, poniżej okna. przyłóż rękę a poczujesz jak ciągnie chłodem - nawet ze szczelnych okien, po prostu szyba jest zimna, a zimne powietrze ciąży w dół [gorące powietrze podąża w górę, ot, fizyka]. nie musisz go wcale otwierać. ja musiałam przykryć klatkę płytą pilśniową, żeby szczurowi nie wiało, a klatka nie stoi bezpośrednio pod oknem.

podrzuć dokładny plan swojego pokoju, może coś poradzimy..... jeżeli masz tak mało miejsca to nie wiem czy jest sens brać dodatkowe zwierzaki, w tapczanie ich trzymać nie będziesz przecież :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Lyra87
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 12:41 am

Re: Miejsce na klatkę

Post autor: Lyra87 »

yss pisze:może pokaż raczej plan pokoju z góry niż jedną ścianę, nie masz ani jednej komody z wolnym wierzchem?
hmmm... Plan pokoju? Hmmm... To wymaga więcej inwencji twórczej, poza tym musiałabym pewnie sporo rzeczy pomierzyć ;) Niestety wolnej komody nie posiadam. Jedynie co wolne to powierzchnia na półce jakoś 36 cm na 30 cm. A to chyba trochę mało.
yss pisze:przyłóż rękę a poczujesz jak ciągnie chłodem - nawet ze szczelnych okien, po prostu szyba jest zimna, a zimne powietrze ciąży w dół [gorące powietrze podąża w górę, ot, fizyka]. nie musisz go wcale otwierać.
Nawet tam usiadłam ;) I szczerze mówiąc nie poczułam nic. Było mi zimno tylko w tyłek ;D Ale to normalne siedząc w pidżamie na gołej podłodze ;)
yss pisze:podrzuć dokładny plan swojego pokoju, może coś poradzimy..... jeżeli masz tak mało miejsca to nie wiem czy jest sens brać dodatkowe zwierzaki, w tapczanie ich trzymać nie będziesz przecież :)
Spokojnie, w komórce nie mieszkam ;)

Swoją drogą jak wygląda najmniejsza powierzchnia dna klatki w której mogłabym trzymać parę? Inwestowałabym ewentualnie wzwyż ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: yss »

najmniejsza mikropowierzchnia to 55x36

nam się chce pomyśleć nad twoim pokojem, a tobie się nie chce pomierzyć? ktoś tu leci na łatwiznę :P

ja czuję od okna wyraźny ciąg, a mam nowe plastiki :D i nie narażałabym szczura na mieszkanie w przeciągu, ale jak zechcesz to tak zrobisz, w końcu twoja decyzja, twój pokój i twój szczur. tylko w takim razie po co ten cały temat :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Lyra87
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 12:41 am

Re: [Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Lyra87 »

Nie powiedziałam, że nie pomierzę, ale daj mi trochę czasu ;) Musiałam pierogi polepić ;) Zaraz się zabiorę do mierzenia - przynajmniej jakieś konstruktywne zajęcie ;)

A temat po to, że ja też nie chcę narażać żadnego maleństwa na niedogodności, ale po prostu jak tam usiadłam to nie poczułam nic - takie moje stwierdzenie faktu ;) Ale nie będę ryzykować ;)

Myślałam o czymś takim:
http://allegro.pl/item510386015_super_k ... ml#gallery
Chodzi o wielkość. Tylko nie podoba mi się, że te pięterka są z kratek. Chyba, że to szczurkom nie przeszkadza? Ale na ich miejscu nie chciałabym, żeby mi łapki wpadały co chwile w szczeliny ;)

EDIT:

Specjalnie dla: yss - Oto i moja komórka ;] Pamiętam, że kiedyś miałam łózko pod oknem. W razie gdyby brakło jakiś wymiarów pisz ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 21, 2008 2:39 pm przez Lyra87, łącznie zmieniany 1 raz.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Nina »

Szczerze mówiąc lepiej dołożyć troche i kupić coś większego i lepszego. Fajne klatki są już za 110zł, na allegro.
Moje szczury stoją tuż obok okna, ale oddziela je od niego duża płyta pleksy.
Tak to wygląda (fotka przedstawia co prawda szczury, ale widać jak blisko stoi klatka): http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b7 ... 5da90.html
W tamtym miejscu praktycznie nie wieje, gorzej jest tuż przed oknem.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Lyra87
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 12:41 am

Re: [Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Lyra87 »

Nina pisze:Szczerze mówiąc lepiej dołożyć troche i kupić coś większego i lepszego. Fajne klatki są już za 110zł, na allegro.
Moje szczury stoją tuż obok okna, ale oddziela je od niego duża płyta pleksy.
Tak to wygląda (fotka przedstawia co prawda szczury, ale widać jak blisko stoi klatka): http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b7 ... 5da90.html
W tamtym miejscu praktycznie nie wieje, gorzej jest tuż przed oknem.
Pocieszyłaś mnie z tym oknem, bo miałam nadzieję, że nie będę musiała demolować całego pokoju ;)
A mogłabyś zarzucić mi linka z allegro za te 110 zł? ;) Nie chcę żeby była zbyt duża jeśli chodzi o powierzchnię dna, dlatego zainteresowało mnie coś takiego.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Nina »

To są najbardziej typowe klatki odpowiednie dla dwóch-trzech szczurów:
http://allegro.pl/item501994183_super_k ... ielka.html
http://allegro.pl/item507756507_super_k ... 36_cm.html
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”