[Klatka] - Łączenie klatek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szara-stokrotka
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 5:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: łączenie klatek

Post autor: szara-stokrotka »

popieram ja_agata. jak już masz kupować jakąkolwiek klatkę, to przyzwoitą. nawet na allegro sie takie trafiają;] a ta jest dość mała i ma dość duże odstępy między prętami.
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 11:18 pm przez szara-stokrotka, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarne perełki - Merry i Cola ze mną, kochane potworki:)
Po tamtej stronie - Bezunia, Fiolka, Milka i Tres:(
never_the_same
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:41 pm

RE: łączenie klatek

Post autor: never_the_same »

a jakie powinny być max. odstępy pręcików?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

RE: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: Nakasha »

1,5 cm. Takie jak w klatkach "dla chomików".
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lorrain
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 07, 2008 10:00 pm
Lokalizacja: Poznań

Przebudowa klatki

Post autor: Lorrain »

Dostałam od kumpla w prezencie klatkę 50 x 28 x 40. Chciałabym ją przebudować. Mam pomysł, żeby to, co jest teraz "dachem" klatki było w przyszłości pięterkiem. W dachu są drzwiczki, więc jest już przyzwoity otwór... ale nie wiem, z czego miałabym dobudować górę. Nie jestem amatorem spawaczem ;-) Może coś polecicie?
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: Lulu »

Polecam przeszukanie forum i sprawdzenie czy dana kwestia nie byla juz poruszana przed zalozeniem nowego tematu.
Scalilam Twoj post z tematem juz istniejacym. Wystarczy, ze przeczytasz i pomyslow na laczenie klatek bedziesz miala wiele :)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: Ausaya »

ja mam dylemat bo nie wiem co mam polozyc na prety miedzy jedna a druga klatka. Teraz bede miala 70/80/40 i na niej dokladnie taka http://www.allegro.pl/item305276745_sup ... wosc_.html
wiec tych drucikow miedzy jedna a druga bedzie sporo. Nie chce klasc czego co moze byc zasikane przez szczury i siuski wsiakna (cos typu tektura szmatki itp).
Najlepiej gdyby to bylo cos co mozna spokojnie pod prysznicem umyc i latwo sie bedzie wycieralo.

A co to sposobu laczenia to polecam takie duze plastikowe zaciski do kabli, w samochodowych mozna takie duuuuze kupic i super sie sprawdzaja, moja klatka jest caly czas bardzo stabilna i nic jeszcze sie nigdy nie stalo z nia. A jak chce je rozlaczyc to nie ma problemu, przecinam i juz, zalozenie ich to 5 minut roboty, poza tym nie sa tez drogie.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: Nakasha »

Hmmm a po co w ogóle coś kłaść między pręty? Sufit tej klatki, która będzie na dole będzie jednocześnie podłogą dla klatki górnej. Szczurki będą sobie swobodnie i spokojnie biegać po prętach, dla nich to żadna przeszkoda ;). "Pięterko" z prętów jak najbardziej się sprawdza - i jest bardzo łatwe do sprzątania. ;)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: Ausaya »

No tak, ale chyba troche im niewygodnie jest, boje sie troche bo teraz jak tak maja to im lapki wpadaja miedzy prety i jeszcze sobie polamia... teraz odstepy maja 2 cm miedzy pretami w tej dolnej klatce wiec latwo wyjac lapke, a teraz to bedzie 1cm i moze byc problem...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: Nakasha »

Oho ^^'' Nie, o to się nie martw ;P. Nic sobie nie zrobią ;). Szczurki to niesamowicie zwinne zwierzaki =). A im mniejsze odstępy, tym lepiej. Poza tym (domyślam się) masz teraz młode szczury, tak? Kiedy urosną, odstępy 1 czy 1,5 cm nie będą im robić żadnej różnicy ;). Jeśli mimo tego się obawiasz o ich wygodę (bo o zdrowie łapek naprawdę nie musisz!) możesz pokryć pięterko siateczką o malutkich oczkach.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: Ausaya »

Nie no mniej wiecej roczek maja, jedna 2-latka tylko. No ale skoro tak mowisz to sie nie bede przejmowac. Zamowilam wlasnie klateczke :D wiec czekam niecierpliwie
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: aruenka »

a ja się zastanawiam czy kombinowac z laczeniem 3 klatek (kazda ma inny rozmiar!) czy kombinowac z klatka po kroliku???
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: yss »

podaj wymiary tych klatek i wymiary klatki po króliku. może można połączyć te mniejsze z klatką po króliku [postawić je na wierzch].
a tak to nie wiemy :)
generalnie dostawianie od góry małych klatek na małe klatki da wysoki zestaw małych klatek. stawiałabym na tą króliczą, ale nie wiem ile ma :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: aruenka »

te 3 maja: dł49sz27wys43 ; dł35sz24wys37 z polokragla gora ; dł49sz27wys33 królicza jest w piwnicy ale tak na oko ma ok70dł 50szer i okolo 35wysokosci. Myslalam nad polaczeniem kroliczej z najwieksza z 3.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: yss »

a myślałaś, żeby odszorować te 3 i sprzedać za 20 zł każdą, choćby na chomiczym forum, i za uzyskane pieniądze dokupić coś o sensowniejszych wymiarach i postawić na tej świnkowej? np szynszylówkę [55x36x60], wyszłaby całkiem fajna klaciocha :) tylko świnkówkę trzeba czymś owinąć. albo możesz sobie jedną z tych klateczek zostawić jako zapasową, na czas łączenia szczurów albo jako chorobówka od biedy ujdzie :)

te klateczki które masz mają powierzchnię taką jak ta moja zapasowa chorobówka chomicza, są za ciasne na cokolwiek, co szczur chciałby robić, tam by się najwyżej hamak zmieścił.
ten się nie myli, kto nic nie robi
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: aruenka »

no to własnie dlatego kombinuje z laczeniem... moglabym sprzedac ale wtedy nie mialabym gdzie trzymac moich panienek....do tej po kroliczej moge zawsze dwie te wieksze podlaczyc ;) a gdzie znalezc siatke do owiniecia? w jakims ogrodniczym powinna chyba byc?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”