[Klatka] - Łączenie klatek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: yss »

w castoramie bywają :) w dziale ogrodniczym. :)

zawiń klatkę, i wtedy wystawiaj na sprzedaż te małe. szczurasy przez jakiś czas w tej króliczej przeżyją :) te małe klatki są za małe po prostu. za krótkie, za wąskie. i to kilka razy za małe, to nie kwestia 5 cm, tylko 20 - 30 na długość i 10 - 15 na głębokość. to wbrew pozorom bardzo dużo.
ten się nie myli, kto nic nie robi
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

Re: [Klatka] - Laczenie klatek

Post autor: aruenka »

dobra ;) zastosuje sie:) w koncu chce zeby mialy wygodne mieszkanko :)
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

łączenie klatek

Post autor: idealnakombinacja »

hej ;) mam pytanie ... jestem w posiadaniu 2 klatek o wymiarach 49*27*31 , mam okazję kupić za grosze klatkę dla papużek 63*43*27 ... najmniejszy wymiar nie przekracza 30 ... ale chcę połączyć dwie klatki o tych samych wymiarach, tak żeby stały obok siebie, a na jedną z nich postawić jeszcze tą dla papużek, czy kanarków. Tosiek ma 7 miesięcy, dołączy do niego niedługo młodziutki Julian, jak myślicie, taka kombinacja może się sprawdzić, czy lepiej szukać czegoś większego ?

dołączone do istniejącego tematu. yss mod.
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: łączenie klatek

Post autor: Maszka »

Mi się wydaje że to kiepski pomysł. Klatki połączone 27+27 nie dają nam 54 cm, ponieważ dzieli je ściana. Przez to nadal mamy 27+27 i szczury mają problemy z poruszaniem się. Może lepiej chomikówki sprzedać na allegro, czy chomiczym forum i zainwestować w jedną, a dużą, wystarczająca klatkę. Uzbierać 100 - 120 zł. to nie jest ąz tak trudno. Można trochę od dziadka, od babci, trochę z kieszonkowego, jeżeli takowe posiadasz, albo "zaciągnąć kredyt" u rodziców. Ja tak robie jak zamawiam coś w sklepach zoo internetowych, i co miesiąc oddaję kilkanaście zł.
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: łączenie klatek

Post autor: idealnakombinacja »

mm... znalazłam na allegro 55x59x36 ... ale też nie wydaje mi się jakaś duża ... jest tez fajna 100*53*64 ... taka byłaby cudowna ... ale odbiór tylko osobisty ... niby nie mam daleko do wrocławia, ale nie wiem czy dałabym rade ... kosztuje 125 zł, to naprawdę niewiele jak za takie cudo ... chociaż chciałam na nią przeznaczyć trochę mniej ... są też klatki za 80 zł 100*55*45, czy np. 80*45*45 ... ale to są klatki dla królików... odstęp między prętami 3 cm, to chyba jedna za dużo ...
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: łączenie klatek

Post autor: idealnakombinacja »

wylicytowalam 55*59*36 :) połączę ją z moimi dwoma 49*27*31 tak, że obok dużej będą stały dwie mniejsze nałożone na siebie ;) jeśli ktoś zrozumie o co mi chodzi ... ;P a na górę dużej nałożę jeszcze takie jedno maleństwo, które służy Tośkowi za sypialnię ... malutka klatka, która praktycznie mieści jednego szczura ... znaczy ... mogłaby służyć za transporter ;P jednak Tosiek uwielbia tam spać ... nie zabiorę mu tej przyjemności ;) w sumie mam nadzieję, że całość będzie pięknym mieszkankiem dla 2 ogonów ;)
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: łączenie klatek

Post autor: susurrement »

wg mnie bez sensu tak łączyć. lepiej kupić jedną większą.
łatwiej posprzątać, łatwiej zagospodarować. a cenowo często wychodzi podobnie.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: łączenie klatek

Post autor: idealnakombinacja »

3 klatki mam na stanie ... za dużą dałam 55 zł ... a taka naprawdę duża klatka kosztuję ok 150-200 zł ... aż takimi sumami nie dysponuję ... dlatego chcę zrobić coś z niczego :)
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: łączenie klatek

Post autor: dusiaczek »

Czasem jest okazja że do 10-120 zł można kupic naprawdę dużą klateczkę, zresztą nawet chyba parę dni temu jak przeglądałam alllegro to były. Wg mnie źle zrobiłaś kupując ta za 55 bo lepiej byłoby sprzedać te 3 które masz i kupić za te pieniądze większą.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: łączenie klatek

Post autor: idealnakombinacja »

nie sądzę, żeby ktoś je kupił. Jedna jest naprawdę malutka ... druga dość zniszczona, a trzecia nie do końca jest moja. Dostałam ją od kolegi kiedy kupił większą królikowi. Według kalkulatorów i tych wszystkich wyliczeń sama ta większa klatka nadaje się na 2 szczury. Mam nadzieję, że da radę ;) jeszcze może uda mi się skombinować całkiem sporą klatkę dla królika mojej siostry, tylko musiałabym ją naprawić. Aaaa ... ile klatek....
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: łączenie klatek

Post autor: Jessica »

napewno wygodniej by Ci bylo z jedna wieksza klatka. a na allegro naprawde czesto sa okazje. mozna tanio kupic duza klatke uzywana
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: łączenie klatek

Post autor: idealnakombinacja »

szukałam na allegro ... był duże ale królicze ... 3 cm przerwy między prętami ... inne były dość drogie ... nie mogłam sobie na taką pozwolić
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
Pamela@@
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:41 pm

Połączenie klatek??

Post autor: Pamela@@ »

Witam.
Posiadam sporą klatkę w której niebawem zamieszkają moje dwa szczury :).
Oprócz tego mam wysoką klatkę dla chomika z dwoma pięterkami & drabinkami w której nikt nie mieszka.
Chciałabym jakoś połączyć obie klatki, żeby szczury miały większe mieszkanie i więcej rozrywki :).
Problem w tym że nie mam pojęcia jak to zrobić, nie znam się na takich rzeczach. Czy to jest w ogóle możliwe ? ;D

Scalone z istniejącym tematem. /Agata
Obrazek
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Połączenie klatek??

Post autor: Jessica »

jest mozliwe:) na forum bylo juz o tym pisane, bo kilka osob laczylo klatki
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Pamela@@
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:41 pm

Re: Połączenie klatek??

Post autor: Pamela@@ »

Mogłabyś podać linki do tych tematów? Bo chyba jestem ślepa i widzę tylko jeden,
w którym nie ma konkretnych wyjaśnień :).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”