[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: moni »

Najpierw planowałam kupić dużą szczurza klatkę potem przerobić szafkę na klatkę.Jednak doszłam do wniosku,że z szafką jest za dużo roboty i kosztuje czasem więcej niż kupno nowej klatki.
Doszłam do wniosku,że kupię dużą króliczą, która kosztuje niekiedy 2 razy mniej niż tej samej wielkości szczurza i obłożę ją siatką.
Jak myslicie czy to zda egzamin?
Jeżeli chodzi o konary i inne wspinaczkowe rzeczy do zrobienia których królicza klatka sie nie nadaje to i tak nie mam zamiaru tego robić, bo moje staruszki już ledwo się wspinają.A nie chce ich narażać na upadki.
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 7:40 pm przez moni, łącznie zmieniany 1 raz.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: *~*Julia*~* »

Tylko ta siatka, którą chcesz oblozyc klatke musi byc dość mocna... w przeciwnym razie szczurki sie wygryzą..
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: Krówka. »

krwiopij opisuje na swojej stronie jak robila taka przerobke.
Polecam 8)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: moni »

Konia z rzędem temu kto mi to znajdzie na jej stronie.
Albo jestem niedowidząca.Niewykluczone...
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: Krówka. »

pamietam, ze nielatwo bylo to znalezc, dlatego Ci dokladnie nie powedzialam :wink:
wiem to bylo w historii ktorego szczurka
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: Krówka. »

Pierwszym krokiem w budowaniu Skavenowi nowego domu było odnalezienie dużej kuwety od starej króliczej klatki. Wyprawa na działkę ukoronowana została zdobyciem owej. Dokupiłam jeszcze drucianą siatkę i drewniane listwy, wyciągnęłam z szafy zszywacz tapicerski, gwoździe, młotek i inne niezbędne narzędzia i... królewskie apartamenty gotowe! :) Cała praca zajęła mi nie więcej niż godzinę. No, może klatka wymagała jeszcze kilku wykończeń, ale szczurek bez obaw o własne zdrowie mógł się już do niej przeprowadzić. Miał mnóstwo miejsca. Wieczorami biegał po półeczkach i drabinkach, wspinał się po ściankach, szuka pochowanych w zakamarkach smakołyków albo śpi w pudełku po butach, które służy mu za domek. Szybko się zadomowił i był wyraźnie zadowolony ze swojego mieszkania.
zdjecia z bardzo malymi fragmentami klatki:
http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/mefit02.jpg
http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniaste/mefit02.jpg
brn
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:22 am

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: brn »

Ja gdy qpilem chrupka,byl bardzo malutki i gdy go przywiozlem do domu,wsadzilem go do kroliczej klatki :roll: (debil),no i oczywiscie spieprzyl!!no to mowie fajnie,pierwszy dzien i juz takie jaja.troche sie nameczylem ale go zlapalem i umiescilem w akwarium na noc.Na drugi dzien rano poszedlem mu qpic klatke,taka dla chomika,no i byla w sam raz do 3asu,gdy chrupek nie mial ok 2miechow.No to dostalem klatke od mojej dziewczyny(taka dla kanarkow),byla duza i ok.teraz chrupek ma 4 miesiace i "Troche"przytyl i malo mial miejsca w tamtej klatce,no to wzialem moja ulubiona klatke dla krolika i co??jest idealna!duzo miejsca,tyle ze nie zabardzo wysoka,jakies 60cm,ale naprawde jest super.A chrupkowi ledwo nos wychodzi przez szczeliny :lol: wiec krolicza klatka jest dobra,jezeli szczuras jest juz troszke przy kosci :o
Szczuras-Chrupek,Koty-Tereska i Mićka,Pies-Bakster,Królik-Kruszyna,no i jeszcze 2akwarium...pełna chata
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: moni »

A jakie ta twoja królicza klatka ma odstępy między prętami?
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
brn
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:22 am

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: brn »

Oh,sory ze tak pozno,ale nie moglem znalesc mojego posta...a wiec odstepy maja 2,5cm i ledwo co mu nos wchdzi:)Mniej wiecej widac na zdjeciu pod nickiem...
Szczuras-Chrupek,Koty-Tereska i Mićka,Pies-Bakster,Królik-Kruszyna,no i jeszcze 2akwarium...pełna chata
Ewelka
Posty: 26
Rejestracja: czw cze 23, 2005 5:54 am

Klatka dla szczurków ;)

Post autor: Ewelka »

Mam klatkę po króliczku i chciała bym przerobić ją na szczurkową. Ma ona wymiary ok. 75x40x45cm. Wielkość dobra, prawda??? Miały by w niej mieszkać 2 samiczki. Problem w tym, że ma za duże odstępy między prętami, ok.2cm. Jak mam ją przerobić?Słyszałam, że można przymocować naokoło siatkę z drobnymi oczkami, co o tym sądzicie??? I gdzie taką można kupić...i za ile??? Proszę o rady.
Z góry dziękuję. ;)
W oczekiwaniu na szczurki... =]
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: Nisia »

Można, można również pobawić się i poprzewlekać drucik. Ile kosztuje to nie wiem, dostaniesz w każdym Obi, czy Castoramie.
I pamiętaj o umieszczeniu półeczek, domku, hamaczka, jakiejś gałęzi...Szczurki muszą mieć takie rozrywki. 75 cm to wysokośc mam nadzieję?
A poza tym 2 cm u ok. 4-miesięcznego szczura to juz nie problem - nie zmieści się ;)
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: Masterton »

Niestety taka siatka jest dosyć droga, gdy ja się rozgladałam kosztowała 75 zł za metr. Czasem w podobnej cenie wyjdzie kupienie nowej, odpowiedniej klatki. No chyba że pozostaje drucik...
Obawiam się, że jeśli mowa o klatce króliczej to 75 cm oznacza długość a nie wysokość.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: Nisia »

Jeżeli 75 cm to długość... Ja wiem... mnie się wydaje, zę klatka dla szczura powinna być wysoka. Nie tylko dlatego, ze wysoką łatwiej meblować, ale również dlatego, ze szczury lubią skakać.
W takiej sytuacji proponowałabym kupic nową dużą odpowiednią klatkę, a tę osłonić tekturą i zrobić super digging box połączony z właściwą klatką :D
Ewelka
Posty: 26
Rejestracja: czw cze 23, 2005 5:54 am

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: Ewelka »

z chęcią kupiłabym nową klatkę np. szynszylówkę gdyby udało mi się sprzedać króliczą
jesli nie uda mi się jej sprzedać to nici ze szczurków ;(
W oczekiwaniu na szczurki... =]
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Klatka] - Krolicza dla szczurkow

Post autor: Ewqa »

Spróbuj na allegro, mi sie udało sprzedać świnkową bez problemu
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”