KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Hanka&Medyk »

Klaudiaaa pisze:A klatka
długość 100 cm
szerokość 54 cm
wysokość 100 cm
wyskoczyło mi 9 szczurów aby nie za dużo ? ;D
Przy dobrym zagospodarowaniu, jak najbardziej 9 wejdzie :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
TeqiLLLa
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 1:23 am

mała klatka ?

Post autor: TeqiLLLa »

Hejka to znów ja :)
Już nie długo pojawią sie u mnie szczurki ^.^
Teqilla niestety odeszła z nieznanych mi przyczyn :(
Nie wiem za bardzo jak zaadoptować ;/
Z zoologicznego za bardzo nie chce, bo wolę uratować i pomóc jakimś szczurkom :)
Ale mam wątpliwości co do mojej klatki .
Ma ona 60 cm wysokości 45 x25 szerokości .
W czerwcu kupuję na pewno większą , zapytacie pewnie czemu w czerwcu , no to bo mam urodziny i dostanę pieniędze :)
Czy ta klatka jest za mała na szczura ?
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: mała klatka ?

Post autor: Wilczek777 »

Na forum są ogłoszenia o ogonkach które potrzebują w domu. Pisz wiadomość prywatną, dowiesz się czego wymaga dana osoba -najczęściej umowa przedadopcyjna, zgoda rodziców(jeśli nie ma się 18 lat) czasem wizyta przedadopcyjna.
NA forum szczurków z zoologicznego nie kupujemy. Poczytaj forum dowiesz się, że są słuszne tego powody. Klatka jest duuużo za mała. Nawet 1 szczura bym tam nie upchnęła a mówimy o co najmniej 2.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: mała klatka ?

Post autor: noovaa »

Ta klatka Ci się przyda. Jeśli jakiś złamie łapkę, będzie po operacji lub z jakiegoś innego powodu będzie trzeba mu ograniczyć możliwość ruchu. Może też się przydać jako klatka transportowa, tymczasowa ( np. podczas łączenia obcych szczurków ).

Dla 2 szczurów minimum to zdaje się 60x40x60. Trzeba pamiętać że najmniejszy wymiar nie powinien być mniejszy niż 40cm ze względu na duże rozmiary jakie szczury czasem osiągają ( mój Yogi w 40cm nie mógł się już wygodnie rozłożyć ). Ja bym się skłaniała do 70x40x80. To standardowa klatka na 3 szczurki a ze względu na wysokość ( szczury lubią się wspinać ) jest dużo możliwości urządzenia szczurkom raju ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: mała klatka ?

Post autor: havoria »

Na forum jest dużo ogłoszeń ze szczurami do oddania. Trzeba wypełnić ankietę adopcyjną i wysłać temu, kto oddaje szczurki, potem podpisać umowę, jeśli oddający zdecyduje się oddać ci ogony (jeśli nie masz skończonych 18 lat podpisuje ją opiekun). Czasami wymagana jest też wizyta przedadopcyjna.
Moim zdaniem twoja klatka jest za mała nawet na 1 szczura, więc na twoim miejscu kupiłabym teraz większą i zaczęła szukać szczurów (minimalne wymiary klatki dla 2 ogonów to jeśli się nie mylę 70x40x60), bądź myślała o nich dopiero w czerwcu. Ta klatka jednak może się przydać jako tymczasowa.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: kaka958 »

A klatka 80x70x50 dla dwóch szczurów? Nie wiem co jest długością itd. według zdjęcia chyba 80wys 70dł i 50szer
ObrazekObrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Blanny »

Jak najbardziej będzie w porządku. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: xiao-he »

Nie wiem czy tylko ja zauważyłąm że ten już nie działa? ;)

Tu link do obecnego kalkulatora:
http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
Potteromaniaczka
Posty: 92
Rejestracja: sob mar 02, 2013 12:01 am
Lokalizacja: Woj. Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Jaka klatka ?

Post autor: Potteromaniaczka »

Jakiej wielkości klatka może być dla 3 szczurów. Dodam, że to moją być panowie jeśli ma to jakieś znaczenie.
Obrazek
Obrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka klatka ?

Post autor: Malachit »

Już zadawałaś pytanie o klatkę, o tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... 56#p942756
Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=5280&start=390 jest adres do kalkulatora liczącego ile szczurów może być w danej klatce ;)
Wystarczy trochę poczytać, ten temat zamykam.
Wyszukiwarka nie gryzie
LilAlia
Posty: 300
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 12:21 am
Numer GG: 13432497
Lokalizacja: Warszawa / Skarżysko-Kamienna

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: LilAlia »

Ojej... właśnie obliczałam i wyszło, że w klatce, którą kupiłam moim dwóm chłopaczkom mogłoby zamieszkać nawet 7 :P
...المحبة لا تأخذ الا من ذاتها
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Klaudiaaa »

A jaka kupiłaś ;D ?
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
LilAlia
Posty: 300
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 12:21 am
Numer GG: 13432497
Lokalizacja: Warszawa / Skarżysko-Kamienna

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: LilAlia »

100x54x80 :D Używana, po fretce, więc ma duże odstępy między prętami...ale moje wielkoludy i tak się nie mieszczą, więc chwilowo to nie jest problem ;) Jeśli będę planowała jakąś adopcję, to najwyżej okratuję i już :)
...المحبة لا تأخذ الا من ذاتها
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Megi_82 »

Na razie nie planuję doszczurzania, ale tak z ciekawości... różne kalkulatory różnie podają. Ten nasz, że do mojej klatki (100x80x50) wejdzie 7 szczurów. Kalkulator z Alloszczura, uwzględniający ilość i rodzaj wyposażenia, podaje mi nawet 12 sztuk samiczek...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Osna »

Megi_82 pisze:Na razie nie planuję doszczurzania, ale tak z ciekawości... różne kalkulatory różnie podają. Ten nasz, że do mojej klatki (100x80x50) wejdzie 7 szczurów. Kalkulator z Alloszczura, uwzględniający ilość i rodzaj wyposażenia, podaje mi nawet 12 sztuk samiczek...
Zalecane rozmiary nie są jakąś prawdą objawioną, więc"znawcy" mogą różnić się w poglądach na ten temat. Np. Michael Mettler, autor książki "Szczur oswojony" zaleca dla szczurzej pary klatkę w wymiarach aż 70x45 cm w podstawie i 25/60 cm w wysokości zależnie: bez piętra/piętrowa. Tu na forum zaś minimalne wymiary to 40 x 50 x 60 cm. Ci, którzy tworzą takie kalkulatory mogą różnie je programować w zależności, którymi zaleceniami się pokierują.
Tak to tłumaczę.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”