KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

cane pisze:No to życzę powodzenia w ćwiczeniu silnej woli ;).

Ja mam zamiar trzymać się zasady "2 szczurki rocznie" [czyli w zależności od długowieczności moich podopiecznych wychodzi mi stadko 4-6 szt]... Zobaczymy za parę lat czy faktycznie umiem być tak twarda ;D
To bardzo dobra zasada, zapobiegnie za 2-3 lata konieczności opieki nad całym stadem staruszków i bankrutowaniu na wizytach u weta ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: cane »

I właśnie o to w tym planie chodzi ;)...

No i jeszcze jest o wiele mniejsze ryzyko, że zostanie 1 stary szczurek, bo całe jego towarzystwo odeszło...
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: dominiszka »

Malachit pisze:Od razu mówię, że ta klatka z ogłoszenia ma za duże odstępy i na pewno trzeba będzie ją osiatkować (obstawiam, że mają tak po 2,5cm odległości od siebie, samiczki bez problemu będą z niej zwiewać) :P
Bueee, jak ja nie lubię osiatkowanych dodatkowo klatek :( Nie miej jednak właścicielka klatki się nie odzywa, więc poszukam czegoś innego, o mniejszych rozstępach... prętów ;D

Dziękuję za pomoc!
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: cane »

A szukałaś na alloszczur? Ja tam wyczaiłam naprawdę fajną klatkę za grosze [80x80x40 za 50 zł ;)].

Jakąś tak na tamtym forum pojawia się więcej ogłoszeń klatkowych :P.
verenvuodatus
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 12, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Schwäbisch Hall

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: verenvuodatus »

Witam :)
Mam problem z kalkulatorem, albo z klatką :D Moja klatka ma 100 wysokości 54 głębokości i 100 szerokości, według kalkulatora mogę trzymać tylko 2 szczury, a mam aż dziesięć i nie wydaje mi się żeby było im ciasno. Tak więc pytanie - jaka klatka dla 10? :)
Będę wdzięczna za pomoc :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

verenvuodatus - ta klatka jest na 9 szczurów, przy odpowiednio gęstym wyposażeniu myślę że 10 też można by w niej trzymać ;) Z którego kalkulatora korzystasz? Ten polski uwzględnia też wyposażenie - półki, domki, hamaki, być może masz go za mało albo nie wpisałaś go do kalkulatora, dlatego wychodzą Ci tylko 2 szczury. Jak wiadomo, szczury nie latają ;) więc w pustej klatce będą miały do dyspozycji tylko kuwetę i zupełnie nie skorzystają z jej dużej objętości.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: smeg »

Btw, widzę że w marcu miałaś tylko 4 szczurki, a teraz już 10, więc domyślam się, że te 6 to maluchy ;) Najlepiej zbieraj już teraz kasę na weterynarza, bo za 2 lata wszystkie zaczną Ci się starzeć w tym samym momencie i może być ciężko - m. in. dlatego nie poleca się dobierania do stada dużej ilości szczurów w tym samym wieku.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
verenvuodatus
Posty: 5
Rejestracja: pn maja 12, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Schwäbisch Hall

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: verenvuodatus »

Faktycznie, nie wpisałam wyposażenia :) Czyli przy odpowiedniej ilości hamaków, rur, półek mogę trzymać 10? Ulżyło mi, bo klatkę niedawno kupiłam i na większą aktualnie mnie nie stać :D Z weterynarzem problemu u mnie nie ma, szczury są najważniejsze w mojej rodzinie i na leczeniu nikt nie oszczędza, ale dziękuję :) Mi właśnie zależało na kilku starszych i młodszych, wcześniej do mojej 4 doszła młoda i spokoju im nie dawała, gruszki uwielbiają spać i jeść, więc taka koleżanka była kłopotliwa :) Teraz jest o wiele spokojniej w klatce :D
Dziękuję za odpowiedź :)
MrSnow
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 14, 2015 1:22 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: MrSnow »

ile chłopaków mogę mieć w klatce o wymiarach 100/40/60 ? według kalkulatora 4
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: yss »

No to pewnie tylu się da :) to spora powierzchnia. Mimo to wymaga półek, rur, hamaków. Wtedy każdy ma swój kąt.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”