[Inne] - Brak zainteresowania klatka

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
_Jamaica
Posty: 63
Rejestracja: sob mar 19, 2005 2:07 pm

[Inne] - Brak zainteresowania klatka

Post autor: _Jamaica »

Suzi posiada piętrową klatkę i całymi dniami siedzi na samej górze w rogu i spi.Położyłam jej tam szmatkę żeby nie spadała z pręcików jednak ona na tej szmatce się załatwia.Jedzenie z samego dołu nosi na górę i dopiero tam je.Jest u mnie 5 dni i jeszcze się nie zadomowiła,ale zastanawiam się czy mogłabym wyciągnać piętro z klatki i zostawić tylko sam dół by suzi chodziła takze po trocinkach i załatwiała się na dole,czy może nie wskazane jest przemeblowanie bo mogłoby ją to bardziej zestresować?
pozdrawiam!:)
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 7:38 pm przez _Jamaica, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Inne] - Brak zainteresowania klatka

Post autor: jokada »

wskazane by było żeby jednak szczura miała jakies urozmaicenie i możliwośc poruszania sie także w pionie
mysle że poprostu trzeba kącik na półce czasciej sprzątać, przygotować sobie kilka zestawów szmatek i wymieniać jak beda zasiusiane
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

[Inne] - Brak zainteresowania klatka

Post autor: Farandil »

Moj robi od samego poczatku tak samo :?
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Inne] - Brak zainteresowania klatka

Post autor: Ewqa »

Moja szczurka na poczatku sikała tam gdzie spi, ale od 2 dni zauwazyłam że robi to w jednym kaciku, ale nie w domku. Może to kwestia przyzwyczajenia ? Mozna tez spróbowac nauki załatwiania do kuwetki.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Inne] - Brak zainteresowania klatka

Post autor: limba »

To naprawde zalezy od szczurka...Żelka zostawia bobale na kanapie a Klusia wraca do klatki...a nie uczylam jej tego ....wiec to chyba z wiekiem przychodzi i zależy od sciura charakteru :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Inne] - Brak zainteresowania klatka

Post autor: endru_ »

A może poprostu masz szczurka z charakterkiem śpioszka :P Jeżeli chodzi o miejsce do spania to nie powiniens się denerwował dużo szczurasków ma tak że poprosta lubią spać po kątach [ a co najmniej wszystkie moje tak mają ].
To że śpi w własnych siuśkach też jest jak najbardziej naturalne, jest nowa więc w swoim czuje się lepiej.
Takze prędkość zadomowiania zależy od Ciebie, musisz się nim zając troche, wypuścić z klatki na łóżko itd, itp. Szybciej się przyzwyczai. Jeżeli ci przeszkadza że w kącie śpi proponuje zmontowac jej hamaczek, szczurasy często idą na wygode i tam przenoszą swoje legowisko, jednak rownież i tam często sikaja.

Życze powodzenia w oswajaniu :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[Inne] - Brak zainteresowania klatka

Post autor: czarny mag »

Mój robil tak samo. I nadal tak robi..... ja wymontowuje 3 pięterko i zamiast tego montuje hamaczek
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: [Inne] - Brak zainteresowania klatka

Post autor: kalusia2 »

Mój Antek miał 2 piętra w klatce. Jak go włożyłam to się zadomowił na najwyższym, gzie było jedzenie. W takim razie przeniosłam jedzenie na pierwsze piętro, a na 2 włożyłam hamaczek. Antek ustalił sobie, że na górze śpi, na 1 piętrze je, a na dole się załatwia ;)
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”