[Klatka] - Obgryzanie kuwety

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: Ratata »

Ania234, a z czego jest zrobiony ten domek? Czy szczurzyca ma w klatce jakieś gałęzie itp, cokolwiek, na czym mogłaby ścierać siekacze? Może to ich nadmierny przerost jest powodem nagłej zmiany zachowania(szczur szuka czegokolwiek do ścierania zębów)?
Możliwe też, że mała robi to po prostu z nudów, jesteś pewna, że poświęcasz jej wystarczającą ilość czasu? U gryzoni często tego typu natręctwa pojawiają się w wyniku zbytnio ograniczonej swobody...
Ostatnio zmieniony wt sty 02, 2007 10:01 pm przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: Elly »

Moi panowie i panie też obgryzali domek. Korek z Karmelem dostali domek na gwiazdke i jest juz pogryziony. Byly dni, że obgryzali go intensywnie a teraz juz przestali i ten okrutny dzwięk (tak, okrutny - budził mnie w nocy) słychać tylko raz na jakiś czas. U mnie bylo tak chyba dlatego, że domek byl nowy. Dziewczyny tez namietnie gryzly swoj na poczatku, a teraz juz przestaly. Moze to od szczura zalezy, jak ma ochote to gryzie :>
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

[Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: ania234 »

ratata ona ma kolbe i wapieńko ale może dac jej jakąś gałązke ale nie wiem jaką możecie mi pomóc
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: Ratata »

Były już tematy o tym, jakie gałązki można dawać szczurom. Wystarczy troszkę się wysilić i poszukać ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

[Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: ania234 »

i jeszcze czemu gryzie kratki klatki?? :drap:
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

[Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: maua_czarna »

moze sciera zeby? moja tez tak robila...sprobuj dawac jej zasuszony chlebek,czy bulke:) moze to polubi bardziej,niz wapienko ;)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

RE: [Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: Marcysia. »

a moje obgryzają kuwetę mimo że mają i chleb, i kolby i patyki, i takie zrobione przeze mnie ciasteczka i jedzą to, i jeszcze kuwetę, a jakby tak "obsmarować" ją cebulą? :D
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: yss »

a co, jesli uwielbiają cebulę?
mojego świnka, świżdżaka, oduczyłam nocnego gryzienia prętów [hałas nie z tej ziemi, a typek w nałóg wpadł i potrafił tak np przez 15 minut, potem przerwa 20, żeby człowiek zasnął i znowu] rzucaniem w klatkę kapciem. albo pustą butelką plastikową. i wiecie co? dwa tygodnie i się oduczył. tylko obrażony trochę chodził, ale mu przeszło i od wielu miesięcy jest zdrów na ciele i umyśle.
sposób zadziałał, ale był wynikiem desperacji trzecia-w-nocy i nie polecam....

do niektórych klatek są dołączane takie kratki oddzielające kuwetę [ja taką dostałam], właśnie na wypadek gryzienia - może jakiś producent da się namówić i przyśle samą kratkę? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

RE: [Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: Marcysia. »

tak. i pzrez chwile jest spokój, a potem znowu zaczynają!!! cebuli chyba nie lubią... spróbuję.
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

RE: [Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: Marcysia. »

no nie!!!! przychodzę ze szkoły, a tu w klatce szczurów nie ma!!! okazało się że sobie wygryzły w kuwecie dziurę i schowały się w... W GITARZE!!!! teraz siedzą w małej klatce, w tej co siedziały jak były małe. muszę coś szybko zrobić....
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: yss »

marcysia są takie kratki wkładane do klatek, odseparowujące kuwetę od reszty klatki, właśnie na wypadek gryzienia. może spróbuj z czymś takim? jaką masz w ogóle klatkę?

[w gitarze :D śliiiczne.... małe łepki wystające z gitary... tez chcę!]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
sallma
Posty: 28
Rejestracja: sob maja 21, 2005 12:33 pm

Zjadają klatkę. HELP!

Post autor: sallma »

Witam
Nie wiem co mam zrobic... moje szczurki (sztuk 2) ZJADAJĄ klatkę!! Mam duża szynszylówkę i one obgryzaja kuwetę, są już w niej nawet dziury! Nie wiem co mam zrobic zeby tego nie robiły... Jedna dziura jest juz długa na 20 cm i szerokość 0,5 cm, druga jest mniejsza, w paru innych miejscach jest naruszone. Szczurki maja ok 4 miesiące i nigdy tego nie robiły. Nie wiem jak je do tego zniechęcić, jak zabezpieczyc klatkę...
Pomóżcie proszę!

Scalone z tematem juz istniejacym. / mod. Lulu
Ostatnio zmieniony śr maja 30, 2007 8:35 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

RE: Zjadają klatkę. HELP!

Post autor: helen.ch »

Niektóre typy tak mają, że gryzą. Musisz zadbac o to, żeby miały w klatce wystarczającą ilośc kryjówek i innych atrakcji, musza miec duzo ruchu, wypuszczaj je może częściej, jaka masz dużą klatkę? Niestety bywa i tak, że jak gryza to będą gryzły i pomóc może, tak jak to było w wypadku mojej Klarysy,np. metalowa kuweta.
Ostatnio zmieniony śr maja 30, 2007 8:27 am przez helen.ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Zjadają klatkę. HELP!

Post autor: lxxx »

Adoptowałam, dokladnie taką samą szczurkę. U poprzednich właścicieli zjadała kuwety w szalonym tempie.
Ale mieliśmy już doświadczenia z myszoskoczkami. Skoczek nudzący, skoczek gryzący. Dziś przychodząc z pracy lecę patrzeć na domową szczotkę do zamiatania. Jeśli obgryziona, znaczy domownicy nie zajmowali się dość sumiennie myszami :-)
Kiedy szczurki przybyły do nas dostały przede wszystkim przestrzeń, kartony, stare szmatki, kolejne pokoje do zwiedzania pod kontrolą /ale i tak alarm w domu i kilka myszek komp. poszło/, kamień do gryzienia, gałezie z lasu. I już nie było i nie ma żadnego gryzienia.
Gdyby kierować się moim doświadczeniem powiedziałabym, że to tylko i wyłącznie objaw stresu, nudy, braku kontaktu z człowiekiem jest przyczyną uporczywego gryzienia. Ot odmiana ludzkiego obgryzania paznokci.
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: [Klatka] - Obgryzanie kuwety

Post autor: KEN-KON »

Spróbuj dać im coś do gryzienia.Może nie mają o co zębów ścierać.:-)
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”