[Klatka] - Szafka na klatkę

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: Fam »

Ja już wymyśliłam i to chyba będzie najwygodniejsze wyjście, bo początkowo to chciałam wykafelkować dno, ale zdecydowałam że po prostu wykleję dno okleiną foliową taką do mebli, a brzegi zabezpieczę przed zgryzaniem aluminiowymi listwami progowymi, kuweta nie będzie wyciągana, ale higieniczna i łatwa do sprzątania czy umycia, a pyzatym łatwo będzie ją odnowić jak się już zniszczy. Kąty uszczelnię silikonem przed oklejeniem i to chyba starczy zwłaszcza że szafa z której będę robiła klatkę jest z pokrywanych płyt wiórowych które słabo chłoną wilgoć.
Co wy na ten pomysł?
za tęczowym mostem: Karolcia
Spanky
Posty: 120
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:30 pm

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: Spanky »

hmm a moze poprostu impregnowac? wejdz sobie w temat "co robic z drewnem zeby nei chlonelo wilgoci" i tam juz sie fachowcy wypowiadali :D
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: Fam »

czytałam, ale nie chodzi o surowe drewno a płyty meblowe, bo klatka będzie z szafy, a takie płyty nie wchłoną pokostu więc to raczej odpada
za tęczowym mostem: Karolcia
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: pixxa »

Kiedys myslalam o zrobieniu takiej klateczki dla dziewczynek, ale odpada.. Za duzo mycia, czyszenia.. Koszty samej "kratki" wychodza wieksze niz fajna klateczka kupiona w sklepie..
pozdrawiam ;)
Spanky
Posty: 120
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:30 pm

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: Spanky »

hmmm moze i klatka ze sklepu jest tancza ale na pewno nei taka fajna i nie daje takiej satysfakcji bo kupic kazdy umie a zrobic to jzu co innego ja tez wlasnie kocnze budowe klatki :P jeszcze tylko drzwi dokrecic pozostalo
malfas
Posty: 73
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:35 am
Kontakt:

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: malfas »

jesli chodzi o budowe klatki z szafy to niestety ale jest taniej zbudowac, a wlasciwie zagospodarowac niz kupic nowa klatkę. jesli by komus przyszl odo glowy budowac całą klatke to owszem koszt kratownicy wyjdzie duzo bo kratownica z oczkiem 1.5 cm bodajrze kosztuje u mnie 37 zl za metr bierzący a szerokosc to jeden metr. oczywiscie mozna uzyc mniejszej jesli tylko do zrobienia okien w drzwiach.
ja mialem zamiar budowac klatke na stalowej ramie i musialbym uzyc tej kratownicy bo jest ona wystarczajaco sztywna a ta mniejsza niestety juz by się wszedzie wginala i na duzych powierzchniach nie zdala by calkowicie egzaminu. takze ogolnie mysle ze bedzie swietnie i wyjdzie nie drogo
jesli chodzi o kuwete to znakomity pomysl. oczywiscie musisz wybrac jakis nietoksyczny sylikon i najlepiej zeby wlasnie byl pod okleiną. dodatkowo mozesz pod glownym kawalkiem okleiny na rogi dac jeszcze dodatkowe kawalki co zabezpieczy lepiej rogi
listy aluminiowe to znakomity pomysl, jednak nie wiem jak to wyglada cenowo ale napewno nie sa az takie strasznie drogie

no coz
teraz tylko przekonac mame i bedzie super klateczka pokaznych rozmiarow
nic tylko pozazdroscic


inna budowa klatki niz z szafu nie ma sensu bo jest to zbyt kosztowne, wiem bo chcialem, dlatego ta bedzie swietna i niedroga :)
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: pixxa »

pewnie ze daje lepsza satysfakcje ;)
Ja chcialam kiedys robic, ale jak zobaczylam koszty .. wolalam kupic ogonom jakies domku, itd ..
Licze na zdjecia nowej klateczki :wink:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: Fam »

najlepsze, ze moja obecna klatka jest rozkręcana i bez cięcia i niszczenia jej będę miała kratownice o idealnych wymiarach, tylko zamocować, ale nie wiem czy dam rade mame namówić, narazie zrobiłam wstępne plany zagospodarowania, wypisałam potrzebne materiały i poczekam az wypłacą mi sytpendium i na odpowiedni moment zeby poprosić mamę, moim zdaniem taka klatka jest nawet estetyczniejsza niż taka ze slkepu, pod warunkiem, że wykonana jest starannie, myśle że poprostu zaczną prace nad nią w piwnicy i jak będzie już prawie gotowa przyniose ją do domu, najgorzej, że musze kupić jakieś narzędzia bo za bardzo nie mam nawet piły, a ta napewno sie przyda
za tęczowym mostem: Karolcia
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: Celina »

pewnie że klatka zrobiona samodzielnie daje lepszy efekt niz taka kupiona w slepie nawet jesli koszty sa troche wieksze, no ale efekt jest dopiero jak sie zrobi, a wykonac tez sztuka :D Ja bym nie umiała :roll: podziwiam Was :D
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: Fam »

ja się jeszcze do końca nie zdecydowałam, a to dlatego, że wczoraj byłam w zoologu gdzie kobieta powiedziała mi że może sprowadzić na zamówienie klatkę 90tkę dla wiewiórki za bagatela 120zł, końcem listopada spodziewam się stypendia z wyrównaniem, więc może się zdecyduję...
za tęczowym mostem: Karolcia
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

[split] [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Foomfela »

A ja mam prośbe do was:) Pomóżcie mi jakoś zagospodarować klatkę. Póki co Fredzio mieszka nadal w terarium ale w planach mam zrobienie mu klatki z szafki:) Odnowie to, powycinam przejścia będą drzwiczki i potrzebuję tylko jakiejś wizji jak to ma wyglądać w środku. Gdzie będzie konar, gdzie hamak itp....

Póki co szafka wygląda mniej więcej tak




//Przeniesione i polaczone z odpowiednim tematem.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony ndz lut 25, 2007 1:02 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Woliera/klatka/terrarium (niepotrzebne skreślić:D)

Post autor: PaulinaK »

Kurcze blade, normalnie zakochałam się w tej klatce (?)  Dapper Rat, znaczy w tym czymś:
http://www.dapper.com.au/grotto.htm
(No właśnie, to jest klatka, woliera czy może... terrarium ?, bo tutaj ciemna jestem. )
Wiecie może gdzie można takie coś nabyć ?, tylko, że mniejsze bo raczej taka wielka to by się nie zmieściła u mnie. Ewentualnie jak można to zrobić, i czy ktoś z was ma tego typu klatki. Ja tam wprawdzie na razie nie mam zamiaru moim szczurasom takich bajerów robić, bo nawet zwykłej klatki nie urządziłam jeszcze, ale może kiedyś, więc jestem ciekawa :D

P.S Nie widziałam podobnego tematu, jeżeli przeoczyłam, to wybaczcie.
Ostatnio zmieniony pt mar 30, 2007 8:07 pm przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Woliera/klatka/terrarium (niepotrzebne skreślić:D)

Post autor: Nina »

Klatka zrobiona z wysokiej szafki, z dużą ilością bajerów ;)
Temat o własnoręcznie robionych klatkach chyba już był.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Woliera/klatka/terrarium (niepotrzebne skreślić:D)

Post autor: PaulinaK »

Nie no, albo jestem ślepa albo dziś naprawdę zakręcona jakaś. Oglądam spis treści z kilkanaście razy szukam, patrze i nic. A tu jak na złość patrze i temat o szafce na klatke... dziwny ten dzień jakiś...
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Klatka] - Szafka na klatk?

Post autor: PaulinaK »

Teraz po połączeniu tematu to trochę dziwnie wygląda, ale cóż, moderator- siła wyższa :D

A co do tematu. Mam w planach zrobienie im klatki z szafki tylko jest jeden problem- nie mam szafki na zbyciu, kurcze, mam nadzieję, zę uda mi się coś skombinować...
Ostatnio zmieniony pt mar 30, 2007 8:41 pm przez PaulinaK, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”