[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Tak, ta klatka nada się na 4 szczurki ;) Trzeba tylko wywalić albo obłożyć czymś te druciane półki, bo są niewygodne dla szczurzych łapek, mogą powodować kontuzje lub odciski. Drabinki też można wyjąć, bo młode szczurki świetnie sobie radzą z przeskakiwaniem po "meblach" w klatce, trzymając się prętów ścian :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Rrruda
Posty: 28
Rejestracja: pn mar 14, 2016 9:00 am
Lokalizacja: Gdańsk ♥

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Rrruda »

Dzięki@Smeg! Tak właśnie myślałam. Niedługo dostanę materiały to poszyję im hamaczki i różne takie. Biorę tę klatkę! :)
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia! :)
Ogoniastka
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 11, 2016 5:21 pm

Klatka RodyLounge Trio, czy będzie dobra dla dwóch ogonków?

Post autor: Ogoniastka »

Witam. Jestem zmuszona zmienić moim ogonkom klatkę (dwa samczyki) i zastanawiałam się nad RodyLounge Trio.

Zdjęcia:
http://img29.staticclassifieds.com/imag ... rev003.jpg

http://img29.staticclassifieds.com/imag ... rev003.jpg

Opis:
- Klatka z możliwością do rozbudowania przeznaczona dla małych gryzoni
- Klatki z możliwością pionowego ustawiania, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca na podłodze
- Przezroczyste ścianki umożliwiające obserwację zwierzęcia oraz doskonale dopasowują się do wszystkich rodzajów wnętrz
- Maksymalna przezroczystość
- Sprytne rozwiązanie: klatki RodyLounge mogą być łączone
- Nieograniczona liczba kombinacji
- Możliwość nadania własnego koloru
- Modne opakowanie


- Dla chomików, myszek i myszoskoczków

-W KOMPLECIE:
1 butelka do karmienia 170 ml
2 kółka
2 karmniki
1 domek zewnętrzny
4 płaskownik pokrywki
7 wygiętych rurek
10 łączniki
2 piętra - 3 poziomy (klatka dla max 3-4 zwierząt)

WYMIARY:400 × 260 × 530 mm

Podobno jest też dla szczurków, jednak mam wątpliwości co do tych tuneli. Czy nie są za małe? Lub może doradzicie mi jakąś inną klatkę do 150 zł w Warszawie z jako takim wyposażeniem (nową)? Proszę, pomóżcie bo naprawdę nie wiem, jaka będzie dobra :(

Połączono z istniejącym /Malachit
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Ta klatka zdecydowanie nie nadaje się dla szczurów. Minimalne wymiary klatki dla dwóch szczurów (zwłaszcza dla samców) to 60x40x70 cm i ewentualne modyfikacje (zakłada się, że na jednego szczura powinno przypadać 0,06 m2 przestrzeni). Ważne też, żeby żaden bok nie był krótszy niż 40 cm, bo dorosły samiec potrafi mieć jak się przeciąga prawie tyle bez ogona ;)
Już nie wspominając o tym, że dorosły szczur do tuneli dołączonych do zaproponowanej przez ciebie klatki to w porywach wsadzi nos :P
Klatki polecane - przykładowe:
http://allegro.pl/klatka-frodo-78x48x80 ... 10898.html
http://allegro.pl/klatka-dla-gryzonia-m ... 63396.html (tutaj trzeba by było przykryć czymś półki)
http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 61793.html
I inne tego typu.
Generalnie nie warto zwracać uwagi na wyposażenie, bo większość można zrobić samemu - pudełka po lodach, hamaki z jakiegoś kocyka polarowego, domek z plastikowej doniczki czy butelki 5l, półki z tacek - po więcej zapraszam tu: http://szczury.org/viewforum.php?f=167
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Pomijając zbyt małe wymiary tej klatki, dorosły szczur nie przeciśnie się przez te mini tuneliki ani nie zmieści się w domkach ;) To klatka dla myszek.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
aresarma
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 10, 2014 8:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aresarma »

Czy jest na rynku jakaś przyzwoita klatka o długości 65-70 cm ? Tyle mam miejsca, a wszystkie, które oglądam są albo mniejsze, albo sporo większe. Frodo mi się podoba, ale 78 cm mi się nie zmieści :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Z tych lepszych malowanych klatek raczej nie kojarzę, ale na 2-3 szczury dobra będzie taka standardowa ocynkowana 70x40x63: http://allegro.pl/klatka-mega2-70x40x62 ... 22392.html . Jeśli chcesz większą, są też takie o wysokości 80 cm, ale wśród tych tanich modeli im większa wysokość, tym mniej stabilna klatka (trochę się chwieje i "dzwoni"). Można połączyć ścianki plastikowymi opaskami zaciskowymi, dołożyć narożne tarasy które ją usztywnią, ale tracisz przez to na jej rozkładalności.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
aresarma
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 10, 2014 8:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aresarma »

A co sądzicie o takiej klatce? Ktoś ma doświadczenie?
http://klatki.sky-shop.pl/Chrystal-80,p,10
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Domek i kołowrotek mniejsze od szczura; do tego opcja kopania, z której szczury rzadko korzystają i bardzo małe odstępy między szczebelkami - moim zdaniem to klatka chomiczo-mysia. Na pewno kosztuje sporo więcej od szynszylowego zwyklaczka 70x40x62, a zawiera zbędne wyposażenie. Drzwiczki są malutkie, nie wyobrażam sobie wyjmowania mojego najgrubszego szczura przez takie coś, utknąłby albo by się złamał ;) duże drzwiczki są dużo wygodniejsze do wieszania hamaków i sprzętu i wyjmowania zwierzaka albo wkładania do klatki jego miski - przez te małe drzwiczki nie przejdzie normalna szczurza miska. Klatka którą wkleiła smeg jest najlepszym wyborem, ewentualnie wysokość 80 cm zamiast 62 byłaby też ok.

Nie leciałabym zanadto na taką opcję.
ten się nie myli, kto nic nie robi
aresarma
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 10, 2014 8:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aresarma »

Dziękuję za szczegółową opinię, odpada w takim razie, bo planuję przygarnąć dwóch szczurzych panów. Szukam dalej. Te cynkowane szynszylówki wyjątkowo mi się nie podobają, może dlatego, że kiedyś taką miałam dla ogonów i już mi się opatrzyła.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

Jeśli nie chcesz ocynkowanej, to kilka postów wyżej linkowałam klatkę Frodo - jest malowana i bardziej estetyczna. Może taka by ci pasowała? ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
aresarma
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 10, 2014 8:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aresarma »

Właśnie Frodo mi się podoba najbardziej, od jakiegoś czasu mam ją na oku :) Niestety nie zmieści się w najdogodniejszym dla szczurów miejscu, dlatego dalej się rozglądam za czymś podobnym, ale krótszym - tak 65-70 cm byłoby optymalnie. Niestety nie znalazłam do tej pory. Ogonów jeszcze nie ma, więc nadal szukam, jak nie znajdę, stanie na Frodo, tylko będę musiała ją postawić w kiepskim miejscu :/
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

aresarma przepraszam cię ale nie zaczniemy przekopywać neta w poszukiwaniu klatki dla ciebie z powodu tego, że ci się ocynk opatrzył :) masz wszelkie dane potrzebne do szukania optymalnej klatki. Jestem przekonana, że sobie poradzisz.
Jedyna malowana 70 cm z dobrym odstępem to chyba Charlie II Inter zoo ale ona jest niska, ma tylko 44 cm wysokości i uważam, że szczury będą się kisić. Podstawa 70x40 to naprawdę nie jest jakaś powalająca kuweta, osobiście stawiam na 80x50 co najmniej (jedna moja ma 100x60 i wiem, że szczurom dobrze się tam mieszka, bo mogą po niej pospacerować, pogmerać w ściółce, a nie tylko trzy kroki w jedną i cztery w drugą.) Im dłużej ma się zwierzaki, tym lepiej się widzi, że potrzebują przestrzeni. Może przemebluj pokój? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Ewunia wszystko można kupić w sieci, zwykle jakość idzie w parze z ceną.

Ferplast jest drogi, Savic też, Interzoo tańsze, Pyko ma najtaniej - ocynk słaby, ale no kurczę, szynszylówki w dużym formacie całkiem dobrze działają nawet przez parę lat zależnie od stopnia eksploatacji /np ilości szczurów lejących po prętach/ i to jest wyłącznie wybór kupującego czy woli oszczędnie na początek czy od razu zapodać sobie mercedesa na wiele lat /czyli Ferplast./ Można upolować fajne ferplastowe klatki na olx i Allegro, używane, one nawet używane będą trwały i trwały. :) Mam i Ferplasty i klatki od Pyko, były dobrze dobrane rozmiarem i grubością prętów oraz wielkością drzwiczek - dopasowane też do wielkości pomieszczeń - i funkcjonują bdb wszystkie, chociaż Pyko się nieco zużyło miejscami, pręty są ciemne i są ślady rdzy ale w niewidocznym miejscu pod półką i mi to nie przeszkadza.

No i droższe klatki są często ładniejsze, mają fajne porządne półki i domki, strona estetyczna liczy się dla wielu osób :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
aresarma
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 10, 2014 8:43 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aresarma »

Nie chodziło mi o to, żeby ktoś za mnie przekopywał net i szukał mi klatki. Po prostu czasami ktoś akurat taką ma albo gdzieś widział, warto zapytać. Kupiłam Frodo (o której się dowiedziałam z takich wątków, gdzie ktoś pytał, nota bene) i jestem bardzo zadowolona. Do tego nabyłam nową komodę, zrobiłam małe przemeblowanie salonu i jest super, polecam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”