[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ruda89
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 14, 2014 8:36 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Ruda89 »

Cześć,
widzę, że jest już tu tyle stron o wyborze klatek...i przyznam, że przeczytałam 30 ostatnich stron i sama już nie wiem.
Zastanawiam się nad
1. http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... atowa.html i
2. http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... ura/339572
Zauważyłam, że polecacie klatki Savic ale chciałabym wyższą klatkę a z tej firmy mnie nie stać ;) Wybór jest ciężki, napiszcie po prostu 1 lub 2 i zrobię sobie głosowanie ;)
W klatce miałyby mieszkać dwa szczuraki ;)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: ssylvusia »

Bezdyskusyjnie nr 2 ;) (klatka jakościowo na lata, a dwa szczurki będą miały w niej wystarczająco dużo miejsca)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Megi_82 »

Z tych dwóch ja wybrałabym nr 1. Po pierwsze dlatego, że uważam, że nie ma takiego czegoś, jak za duża klatka ;D
Po drugie (bierz poprawkę, że każdy radzi na bazie swoich doświadczeń) - jest, że tak powiem, rozwojowa, u mnie miały być 2 dziewczyny, w krótkim okresie czasu zrobiły się 4, a potem 5 :P
Po trzecie - Zeno to fajna i ładna klatka, ale ma jedną, poważną wadę - brak górnych drzwiczek. Szlag jasny by mnie trafił, nie mówię o sprzątaniu, bo pewnie można dach zdjąć, ale brak drzwiczek w dachu znacznie utrudnia codzienne zabiegi typu przetarcie półek, koszyczków, że nie wspomnę o wyjęciu spod sufitu szczura, który wcale nie ma ochoty wyjść ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Tych dwóch klatek w ogóle nie ma co porównywać, bo są zupełnie innej jakości. Przez to też bardzo różnią się ceną ;) Jeśli chcesz mieć porządną, solidną i estetyczną klatkę, wybierz Zeno. Jeśli chcesz po prostu odpowiednio dużą klatkę dla dużej ilości szczurów, kup tę ocynkowaną ze zdrowegozwierzaka, ale licz się z tym, że szybko zacznie wyglądać nieładnie i będzie się trochę chwiejna.

Kompromisem pomiędzy ceną i jakością będzie Inter Zoo Frodo, pewnie już przeczytałaś o niej na poprzednich stronach ;) Jest dużo ładniejsza i solidniejsza niż ocynkowane zwykłe klatki, ale jednak trochę gorszej jakości, niż markowe klatki za 400 zł.

Jeśli zdecydujesz się na Savic Zeno, porównaj ją też z Ferplast Furet Plus - to bardzo podobna klatka, ale ma otwierany cały dach. Jest też nieco bardziej popularna, dzięki czemu łatwiej jest dorwać używaną na allegro albo olx.pl .
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

Ja polecam klatkę 80tkę, koniecznie z dobrych rozmiarów drzwiczkami/klapami.
Z tego powodu, że nawet 80 ciężko dźwignąć do mycia. A co dopiero 100.
W trosce o kręgosłup właściciela..... :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Ruda89
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 14, 2014 8:36 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Ruda89 »

A skusiłam się na tą zoosklepu ;) Dzięki za wszystkie podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: radioactive4 »

A ja bym się chciała tylko tak hipotetycznie zapytać - gdybym szukała klatki, to interesowałaby mnie taka z małą kuwetą, a wysoka. Macie coś do polecenia?

Kuweta musiałaby być do 60x55 (x60 też by weszła, ale już ciężko) i wysokość do mniej niż 80 (80 by już nie weszła, bo zaczyna się parapet). Nie jest to rzecz na "już", raczej odległa w czasie, tak odległa jak nasze plany o nowych meblach (a wtedy wymiary być może zaktualizują się na większe).

Na razie tylko "oglądam", choć cena też musiałaby być "możliwa" ;)
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sliwkowapanna »

Ruda89, u mnie kwestią jedną z najważniejszych są duże drzwiczki. Mam dwie szynszylówki, w jednych 14x19 drzwiczki są git, w drugim o ponad połowę mniejszą i zrobienie czegokolwiek, nawet wyjęcie hamaka czy go powieszenie graniczy z cudem... Ostatnio rozglądałam się za klatką(4 szczury), jeśli myślisz nad Savic'em, to może popatrz na 100zł tańszego perfecta?:) Ale zależy od Twoich szczurów i przerwy między prętami. Ja właśnie spodziewam się na dniach właśnie tej klatki. Cenowo fajna, spooore drzwiczki, półeczkami można przedzielić klatkę na pół jeśli potrzeba, ma kółka więc łatwiej przenieść do łazienki jeśli potrzeba. A rozważałam zakup pomiędzy perfectem a inter zoo frodo. Ale z kolei w tej drugiej tylko dach jest otwierany, a drzwiczki malutkie, ale cenowo super:) bo pomiędzy inter zoo frodo a savicem wydaje mi się, że inter wygrywa, bo w sumie w savicu masz większe drzwiczki, ale jedne i jak mebelki powiesisz gorzej może być z manewrowaniem, łatwiej przez sufit. Jak chcesz i nie mocno pilne mogę zdać relację jak tam mój Perfect, bo w sumie kilka dziewczyn ma tę klatkę, ale trzypiętrową, ja mam dwu:) jest na zooplusie.
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Malachit »

radioactive4 takie wymiary są dość niestandardowe, więc najlepiej chyba przeglądać ogłoszenia o używanych klatkach albo rozejrzeć się za ptasimi - one mają czasami takie wymiary (chociaż niestety często też niepraktyczne kształty). Bo jednak standardowa "gryzoniowa" klatka ma podstawę o wymiarach 70x40 lub 80x50.
Ewentualnie klatka typu REMY (http://allegro.pl/remy-klatka-dla-szczu ... 49349.html), ale ja osobiście jakoś za nią nie przepadam ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
jesse89
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 2:25 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jesse89 »

Witam!

Zamierzam przygarnąć dwie szczurze babki i jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego dla nich lokum.
Mam małe mieszkanie, a dodatkowo zależy mi na wysuwanej kuwecie. Nie znalazłam żadnej klatki spełniającej moje oczekiwania, dlatego zastanawiam się nad zamówieniem takowej (rozważałam też samodzielne składanie, ale cenowo wcale nie wychodzi to dużo taniej, a pochłania dość trochę czasu).

Przeczytałam mnóstwo postów na ten temat, ale chciałam zapytać was o zdanie przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Chciałabym klatkę podobną do przedstawionej na zdjęciu. Wymiary ok 70x70x45 (wys.dł.gł.)
Obrazek

Klatka byłaby osiatkowana z każdej strony (włączając w to dach, tylną ścianę i podłogę nad kuwetą). Oczka na ścianach 19mm, na podłodze gęstsze.

Kuweta niska, plastikowa, wysoka na 4cm.
Obrazek
Rozważam też kuwetę szklaną, większą, bo wówczas nie byłoby potrzeby rozciągania siatki na podłodze, a szczurki mogły by spokojnie do niej schodzić. Jednak obawiam się jej wagi oraz podatności na uszkodzenia podczas mycia itp.
http://koszatniczka.org/art/jakzbudowacklatke.html
Co myślicie na ten temat?

Klatka otwierałaby się do góry (dla mnie) oraz przy jednym małym kwadracie na dole (dla zwierzaków). Reszta byłaby stabilna.
Drewna jak najmniej, wszystko zaimpregnowane lakierem nieszkodliwym dla zwierząt

Zwracam się przede wszystkim do długoletnich hodowców. Pomimo, że staram się minimalizować drewniane elementy, obawiam się, czy szkielet po pewnym czasie nie nasiąknie szczurzymi odchodami? Rozważę każdą konstruktywną uwagę.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

Pozdrawiam
Justyna
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sliwkowapanna »

A nie lepiej kupić coś na wzór ferret nation? Albo jeśli planujesz tylko dwa szczury(albo poniżej 7) kupić perfecta z zooplusa. Ja osobiście się w niej rozkochałam. Sporo osób ma drewniane jak podałaś wyżej, ale u mnie mimo zabezpieczenia po roku jednak śmierdzą. Półek co prawda nie zjadły, ale te ramy mogą. Taka moja opinia, ale niech się wypowiedzą Ci co mają takie klatki:-)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Szczury strasznie sikają na półki, obgryzają też konstrukcję klatki, więc bałabym się inwestować w drewnianą. Mimo impregnacji po ok. roku półki mogą zacząć śmierdzieć. Dodatkowo tak niska kuweta nie pozwoli Ci na wsypanie odpowiedniej ilości ściółki - albo będzie prześwitywać dno, albo ściółka będzie się rozsypywać poza klatkę, a kuweta blokować przy wysuwaniu. Oczywiście możesz stosować tylko kuwetki narożne i nauczyć szczury korzystania z nich, a na dół klatki nie sypać ściółki wcale.

Większość szczurów mieszka w klatkach z plastikowymi kuwetami i nie gryzą ich, nie ma potrzeby oddzielania ich siatką od kuwety. Zdarzają się wyjątkowo uparte plastikożerne szczury, ale można zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia lub np. metalową kuwetę, dopiero jeśli okaże się, że nasze do takich należą.

Wydaje mi się, że koszatniczki czy szynszyle mają jednak nieco inne potrzeby, nie sikają tak bardzo na wyposażenie klatki i można wtedy postawić na "naturalny" wystrój klatki, drewno itp. Przy szczurach nie wyobrażam sobie sprzątania tego.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
jesse89
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 2:25 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: jesse89 »

Dziękuje dziewczyny za odpowiedź.
Jak wspominałam wcześniej, dążę do minimum drewna, w takim razie wszystkie drewniane półki, podstawa czy ściany odpadają. Drewniany miałby być jedynie stelaż, ale mimo to obawiam się czy nie będzie śmierdzieć po czasie.

Kuweta miała być jak najniższa, żeby nie marnować przestrzeni dla szczurów. Wielokrotnie czytałam, że komuś szczury zjadły plastikową. Metalowa odpada, z oczywistych względów. Rozważam jeszcze szklaną, ale może faktycznie dobrym pomysłem będzie zostawić dużą kuwetę w półce, żeby szczury mogły w niej biegać.
sliwkowapanna pisze:A nie lepiej kupić coś na wzór ferret nation? Albo jeśli planujesz tylko dwa szczury(albo poniżej 7) kupić perfecta z zooplusa.
sliwkowapanna, a czy moglabyś podać konkretne przykłady? Poszukałam kilka po nazwach które podałaś (choć nie jestem pewna czy umiejętnie), ale żadna się nie kwalifikuje. Jak wspominałam, mam naprawdę małe mieszkanie i klatka nie może być większa niż +5cm w każdą ze stron. Poza tym jedynym miejscem w którym mogłaby ona stać jest szafka, więc klatka z kółkami tym bardziej odpada.
PoczciwaKluska
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 30, 2014 12:53 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: PoczciwaKluska »

Hej :)
Chcę zmienić klatkę dla moich dziewczyn. Teraz mam ocynkowaną a zależy mi na malowanej, powiecie mi która lepsza?
http://www.tukan24.pl/inter-zoo-klatka- ... astic.html
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... tek/384165
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... 120/135759
Dodam że moje stadko się starzeje, ale nie wykluczam przyjęcia maluszka, więc chciałabym klatkę odpowiednią i dla seniorów i dla młodzików. ???
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Kameliowa »

Osobiscie wybrałabym pierwszą albo drugą. Tylko w przypadku tej na kółkach możesz mieć problem z malutkimi szczurkami, takimi 4-5 tydzień, bo mogą byc zdolne do przechodzenia między prętami.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”