Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tomek_N
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:03 am

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: Tomek_N »

Kto rosszyfruje temu nagroda sie nalezy ;D
Rozumiem niemiecki ale cos tam jest smiesznego...
wiec....
http://www.ratside.de/haltung/kaefig/nosecalc.php
ahh musicie miec MINIMALNIE 80cm wysokosci

Tomek
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: WildMoon »

Niby co tam ma byc smiesznego? To, ze przestrzen (pojemnosc) klatki obliczaja w litrach? ;) W sumie warunki trzymania szczurow wedlug VdRD e.V. odbiegaja nieco od warunkow trzymania szczurow (przykladowo) w UK. Wedlug kalkulatora fancy rats na szczura przypada minimum 0.06m³ w Niemczech prawie 2x tyle.

Wyraznie zalecaja, ze ma to byc klatka dluga w pionie (wysoka), z szeregiem pieterek (najwyzsze pietro na wys. 1.50m) i mozliwoscia wspinania sie. :)

Wydaje mi sie, ze kazdy moze decydowac sam, czy klatka ma byc bardziej podluzna niz pionowa, byle by tylko szczur/y mial/y wystarczajaco duzo miejsca. Einverstanden? ;)
Ostatnio zmieniony czw wrz 29, 2005 6:06 pm przez WildMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: limba »

[quote="WildMoon"]Wyraznie zalecaja, ze ma to byc klatka dluga w pionie (wysoka), z szeregiem pieterek (najwyzsze pietro na wys. 1.50m) i mozliwoscia wspinania sie. [/quote]
nio tak a jak ciurcio sie starzeje i/lub ma chore plecki i kiepsko mu sie chodzi :wink: ..to chyba rowniez lepiej zeby tak klatka przyszlosciowo rowniez byla dluga w poziomie...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: WildMoon »

[quote="limba81"]nio tak a jak ciurcio sie starzeje i/lub ma chore plecki i kiepsko mu sie chodzi :wink: ..to chyba rowniez lepiej zeby tak klatka przyszlosciowo rowniez byla dluga w poziomie...[/quote]
Swieta racja, Limbuś! (btw, ja tylko tlumaczyc ze strony, ja nie mowic, ze klatka musiec byc wysoooka ;))
Imho, szczur to nie wiewiorka - widzieliscie kiedys jak zwinnie poruszaja sie wiewiorki w pionowej klatce? Szczur, nawet ten najmlodszy i najzwinniejszy, nie bedzie skakal z jednego boku klatki na drugi podobnie jak taka wiewioreczka. :roll: W moim przypadku super sprawdzila sie klatka-kwadrat (Ferplast Furet XL) o pojemnosci ok. 1m³. Mozna zawiesic hamak, mozna wyposazyc w pieterka, itd. a szczury nadal maja ok 1m² przestrzeni (podlogi) do biegania. :thumbleft:

Zreszta jak kto woli. :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 02, 2005 11:53 am przez WildMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: merch »

No to mi wyszło ,że jak mi się wydawalo moja duża klatka jest i za mała i za niska i co najwyżej na 2 szczury ( ferplast ferret plus) :( Czyli rzeczywiście tylko Feret XL)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: Mycha »

No więc wyszło mi, że mam klatkę na 6 ratów... Yyy... Zdziwko :roll: Na dancy rat mogę mieć nawet dwa razy więcej szczurów :lol: Niemiecki kalkulator trochę przesadza... Przecież wypuszcamy swoje szczurki...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: Fam »

ja mam klatke 60*45*75 na 3 szczury według dancy rat, a niemcy mi mowia ze moja jedna się nie zmieści
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: Ayumi »

moja Mia i Panda mają klatkę raczej wyższą niż dłuższą, ma parter i 2 piętra, śpią na górze, jedzą na górze, dół wnioskuję im się nie podoba...

Dolls dostanie klatkę parterową, wysoką jednak na tyle, że można dobudować pięterko i zamierzam tak właśnie zrobić...

[ Dodano: Sro 05 Paź, 2005 ]
mi wyszło, że mam o 5 cm za krótką klatkę... strashne... :twisted:

[ Dodano: Sro 05 Paź, 2005 ]
może zróbmy se sami jakiś polski kalkulator? :wink:
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: Fam »

to swietny pomysł, tylko jakie przyjąć standardy?

moja klatka tez jest 5cm za niska....
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: Angua »

[quote="WildMoon"] Wedlug kalkulatora fancy rats na szczura przypada minimum 0.06m³ w Niemczech prawie 2x tyle.

Wyraznie zalecaja, ze ma to byc klatka dluga w pionie (wysoka), z szeregiem pieterek (najwyzsze pietro na wys. 1.50m) i mozliwoscia wspinania sie. :)

Wydaje mi sie, ze kazdy moze decydowac sam, czy klatka ma byc bardziej podluzna niz pionowa, byle by tylko szczur/y mial/y wystarczajaco duzo miejsca. Einverstanden? ;)[/quote]

Dokładnie, mnie wyszlo, że jest za mała na 2 szczury (120 litrow) :? uważam, ze to przesada; nawet największa klatka i tak nie zastapi szczurowi możliwosci wybiegania sie po pokoju. Co do proporcji w pionie i w poziomie, to akurat moje wyraznie wolaly sie wspinac niz biegac, wiec wysoka klatka byla wskazana, ale to nie musi byc regula.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: przyjazna_maja »

80 cm?! :shock:
przesada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mama 2 szczury i maja klatke o 50 cm szer.,46 cm wys.!!!!!!
i to im wystarczy!!!!!!!!! :roll: :evil:
przepraszam...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: ESTI »

[quote="przyjazna_maja"]80 cm?!
przesada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mama 2 szczury i maja klatke o 50 cm szer.,46 cm wys.!!!!!!
i to im wystarczy!!!!!!!!! [/quote]

To zalezy jak lezy, moze Twoim zdaniem wystarczy - moim jak jak najbardziej NIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: limba »

u mnie jeden szczur ma klatkę o dł 80 cm. 50cm to jak na mój gust bardzo mało...Kapi trafił do mnie w takiej i jak sie dobrze wyciągnął to zajmował ponad połowę... a jakby był drugi to by się chyba odwracały na trzyyyy-czterrry..
Ostatnio zmieniony pn gru 25, 2006 12:22 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: czukukkcza »

no rzeczywiście ciekawe.
wg.fancy rats,klatka mojego szczura[110x60x40] jest dobra dla 4 szczurów.
a wg. tego niemieckiego jest już za mała dla 3 8)

heh,no nie wiem...może niemcy nie mają w zwyczaju brać swoichszczurków na rece i puszczać po pokoju...
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Kalkulator niemiecki...ciekawe!

Post autor: GoHa »

Ja mam klate na 830 litrow, co wg kalkulatora wystarcza na 9 scuroof ;p... no to jeszcze 4 moge sobie wziac :)
Dobrze jest być kochanym... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”