[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
victor-popeye
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 24, 2004 6:35 pm

[Klatka] - dla szynszyli (szynszylowka)

Post autor: victor-popeye »

Mam takie pytanie czy szczur moze miec klatke dla szynszyli z pieterkami
i jaka jest lepsza klatka ocynkowana czy malowana.Jeszcze sprawa jakie poidełko kupic ile mnie to wyniesie z domkiem ps;P :?
Ostatnio zmieniony wt wrz 25, 2007 10:01 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
.::::::[Pe]::::::.[SzCzeCiN].
..::[Nr gg 2229112]::.
...::[509269997]::.........
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Ania »

A ja mam prośbę - czytaj posty innych zanim napiszesz kolejny tej samej treści. W niejednym dziale znajdziesz niejeden post z takim pytaniem i kilkoma odpowiedziami.

Klatka dla szynszyli może być, jeśli odległość od siebie prętów nie jest zbyt duża - sam musisz sprawdzić. Szczur to takie zwierzę, które jeśli przeciśnie głowę - przejdzie całą resztą ciała. Kaltka lepsza ocynkowana ale rzadko można taką dostać (lepsza - bo nie obdrapuje się i nie rdzewieje ale do rdzewienia może dojść jedynie w momencie, gdy dość długo utrzymuje się wilgoć co jest kompletnie niewskazane przy chowie zwierząt - lub po kilku latach użytkowania obdrapanej z farby klatki). Poidło kosztuje w granicach 315115 zł, ja kupowałam duże poidła dla gryzonii za 7 zł, domek najlepiej kup plastikowy a jeśli drewnioany to KONIECZNIE bez spodu drewnianego, bo drewno łatwo wsiąka siuśki, które zawierają amoniak - ten bardzo szkodzi szczurom, nie pomoże tu mycie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: krwiopij »

dodam jeszcze, ze klatki dla szynszyli zwykle maja drewniane pieterka... a z nimi jak z dnem domku - jesli szczurek zasiusia, mycie nie pomoze...

jesli chodzi o ceny klatrek dla szynszyli, to wczoraj widzialam od ok. 150 do 250... imho kuuupa kasy... :/
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: lajla »

kaltka dla szynszyli jest bardzo dobra bo jest duzo miejsca mozesz dodac poleczke wsadzic patyk hamak sznurek itp:)
no ale tak jak powiedzala ania musisz sprawdzic odleglasc miedzy pretami czy szczur nie wyjdzie
a co do puleczke drewnianych mozna wysmarowac je jakism peparatem (ania o nim wspominala w szafa w klatce)
:)
a ma prety tez mzona coz zaradzci np kupic siadke i na nie nalozyc bo klatcka sie oplaca:)
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: agacia »

Witam! W niedalekiej przyszlosci zamierzam nabyc szczurka 8) Na razie jestem na etapie poszukiwania dla niego klatki i w zwiazku z tym mam pytanie. Czy klatka jak dla szynszyli sie nadaje?np taka
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50695266
lub taka http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51093673
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50709401

I mam pytanie czy ewentualnie w takiej klatce moga 2 szczurki mieszkac czy dla nich potrzebna jest wieksza? Zastanawiam sie jeszcze czy miec jednego czy 2 szczury,zeby im razniej bylo 8) Chcialabym zeby mialy u mnie jak najlepiej :wink:
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 2:41 pm przez agacia, łącznie zmieniany 1 raz.
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Meggy »

klatki są ok
1- na jednego szczura
2- dla dwóch, ale maluchy mogą się przecisnąc między pręami, dorosłe raczej nie
3- dla jednego

jak najbardziej bierz dwa maluchy tej samej płci - szczury są zwierzętami społecznymi i lubią mieć towarzystwo :) a Ty nie będziesz mogła przecież ogonkowi towarzyszyć 24/24
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: agacia »

Dzieki za odpowiedz 8) Jeszcze zrobie sobie mala wycieczke po sklepach zoologicznych i poogladam na zywo klateczki 8) A co do szczurkow to myslalam o 2 samcach 8)
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Fam »

prety co 2 cm nie sa duzym problemem, juz szczur 2miesieczny nie przejdzie jak jest dobrze karmiony, ja mam taka tylko pionowe prety
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50244451 ta jest super tylko i cena nie jest niska (nawt na 3 szczurki 0,176m3)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51596774 ta jest od1zl i bcm, akurat na dwa i z mozliwoscia przedzielaenia jakby wystapily spory
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Nisia »

Klatki szynszylówki... ja wiem.... dla mnie one mają za duże odstępy między prętami, a przecież nie kupujesz klatki po to, aby zaraz kupić nową, bo okazuje się, że masz małego szczura i ucieka przez pręty. Owszem, można przewlec drucik między prętami, ale może spróbuj tę? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51249809
Ja mam taką samą, tylko tyle, że model "wiewiórka 70". Odstęp między prętami 8 mm, po usunięciu kołowrotka i tej płyty drucianej z dołu masz sporo przestrzeni. U mnie mieszczą się 3 półeczki (ze sklejki) + hamak + domek (świnkowy) + pólka plastykowa na jedzenie (wyjęta z innej klatki) + w perspektywie jakiś solidny konar do ogryzania + doniczka z piaskiem dla zabawy. Wg klakulatora klatka na 3 szczury, ja planuję mieć 2, więc zabawek mają wbród. A płytę drucianą pocięłam u spawacza i ma dwie dodatkowe półki ;)
A cena podobna do tych szynszylowych.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Fam »

ja sie zgadzam, ta dla wiewiory tez jest oki, i cena akurat, tylko co do pretow to wszyscy przesadzaj, jak sie nie mialo klatki szynszylowki to sie wydaje, ze kazdy szczuras sie przecisnie, a to nieprawda
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Nisia »

Możliwe. Zależy jeszcze od inteligencji szczurasa w kategorii wydostawania się z klatki. Moja Henia by pewnie wylazła, bo ona tak lubi.
A dodatkowo wydaje mi się, że jak pręty są węższe to szczurowi łatwiej po nich łazić. Może się mylę.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Fam »

te z pretami szezej maja je 2razy grobsze i sa stabilniejsze naprawdz trodno je rozszerzyc, wiec by nie zwiala, ale zeczywiscie maluszkow do 2giego misiaca raczej trzeba trzymac w czyms innym zanim nie podrosna, ale juz nie offtopicujmy, bo to ma byc temat agaci
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Nisia »

Jak kupowałam klatkę to chciałam taką, aby była odpowiednia i dla małych i dla dużych 2 szczurasów. Dotychczasowe obserwacje mówią, że chyba mi się udało. Jak będzie im za ciasno to po prostu przemeblowanie i tyle. Możliwości przemeblowania to dla mnie poważny argument przeciwko klatkom z pięterkami z prętów wmontowanymi na stałe i takimiż drabinkami. Oglądałam taką w sklepie - miały za wąskie wejścia jak dla mnie. Ta klatka, którą posiadam ma wejścia (2) dużo większe - duży szczur spokojnie przejdzie (albo 4 małe razem ;).
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: morzeszek »

ja polecam tą klatke
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50520633
sam mam taka i szcurcia jest bardzo zadowolona
jest na 2 szczurki spokojnie
a jak sporo biegaja poza klatką to i nawet 3 mogą być :)
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: agacia »

Dzieki za odpowiedzi. Nie sadzilam,ze kupno klatki to taka trudna sprawa :wink: Zaraz biore psa i idziemy pochodzic jeszcze po okolicznych sklepach zoo poogladac rozne klateczki. Jak juz sie na cos zdecyduje to dam znac 8) A na razie przegladam to allegro i jakos sie zdecydowac nie moge :wink:
Jeszcze podobaja mi sie klatki dla fretek,ale ceny maja porazajace.No i na zdjeciach nie widac czy rozstaw pretow nie jest zbyt duzy.
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”