[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Korlis »

No nie wiem,ja mam taka samą klatke dla fretki o odległosciach 18 milimetrów i sie przeciskaja,znaczy murzyn sie przeciska a mały to on nie jest :roll: Głowa mu spokojnie przechodzi,a tułów to spłaszcza z takiego kloca na naleśnik
Ale moje mieszkaja w 1 cm-trówce :wink:
Ale nie wiem,moze uda ci sie wykarmić na takie szcury że beda jak słonie :lol:
:P
Sbna
Posty: 36
Rejestracja: czw cze 23, 2005 10:42 am

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Sbna »

mhm... Czyli jak na razie jest jeden wielki ZONK dopóki nie urosną... eh... no trudno.
Dzieki
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Ania »

limba81: 6-cio tygodniowy malec? Chyba przesada... Postawię Ci dwa piwa jak mi pokażesz, że się nie przeciśnie ;-) Być może One po prostu nie wiedziały, że się da (znaczy nawet nie próbowały). U szczurów jak przejdzie głowa to i przejdzie całe ciało. Maluchy półtoramiesięczne mają czaszkę węższą / niższą niż 1,5 cm - z samej logiki więc wynika, że jednak mogą bez problemu wyjść przez pręty. Moje przeciskały się i w wieku 8 tygodni (do około 12 tygodni).

Sbma:W takiej klatce można spokojnie trzymać szczury od około 4tego miesiąca - tu już bezpiecznie, nie przecisną się. Mam na uwadze oczywiście szczury standardowej wielkości w tym wieku - czyli zdrowo karmione, nie głodzone i nie przekarmiane.

A z ciekawostek - jak mi się wielkie bydle (znaczy Bąbel, dł. ciała około 30 cm) - dorosłe samczysko w wieku około półtora roku - zestresowało, to mi wyszło z króliczej klatki (ostęp 2,6 cm), nie żartuję, było mi słabo bo się zaklinował najpierw przy głowie a potem przy żebrach... Na szczęście skończyło się bez uszkodzenia.
Dlatego lepiej nie ryzykować z młodszymi niż 4 miesiące szczurami i szynszylówką. Bo nawet jeśli sprawi trudności zwierzakowi, to mimo wszystko może stać mu się krzywda. Lepiej dmuchać na zimne...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: limba »

[quote="Ania"]limba81: 6-cio tygodniowy malec? Chyba przesada... Postawię Ci dwa piwa jak mi pokażesz, że się nie przeciśnie ;-) [/quote]
no wiesz nigdy nie musiałam ciurow po pokoju ganiac bo sie przez kratki przecisnely ;-) chyba na piwo sie nie zalapie :-( bo nie bede szczura wyciskac przez kratki...moze i nie wiedzialy ze mozna ale w kazdym razie nigdy nie mialam takiego problemu... pisze tylko z wlasnego doswiadczenia w tej kwestii.... ale masz racje ze lepiej dmuchac na zimne..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Mycha »

Kilka dni temu znalazłam Julię za łóżkiem... Odstępy to 1,8 cm. Wsadziłam do klatki i więcej nie wychodzi... Dobrze, że pokój mam przystosowany szczurzo...
Moje samce mają klatkę o odstępach 2,3 cm, ale nie przechodzą, bo mają za dużą głowę, więc jak widać kwestia wielkości.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Angua »

Kiedys mialam dwie klatki polaczone w poziomie i odstep miedzy nimi wynosil ok 1,5 cm; wystarczylo dla 6-tygodniowej Cykorii :) nie bylo mnie przez pare godzin i po powrcie zastalam rozgrzebane kwiatki i ziemie wywalona z doniczek na podloge :) Milka byla za duza, wiec mogla tylko z zazdroscia popatrzec ;) Pozniej juz obie byly za duze, niemniej to zadziwiajace, jak szczur potrafi sie wcisnac... i to nie tylko maly, czasem niezle pulpety tez potrafia zrobic numer ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Terrorystka Frania
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:32 pm

szynszylowa wielkosc klatki dla szczurków

Post autor: Terrorystka Frania »

Witam, wiem że podobne tematy już były, ale zalezy mi na szybkiej odpowiedzi... Czy taka klatka nadaje sie dla 2, a moze nawet w przyszłości trzech szczurkow?? Zależy mi na tym żeby było dużo miejsca na hamaczki i różne bajery.
Czy odstęp 11mm między prętami nie jest za wielki??

Klateczka z allegro
albo taka (dla trzech chyba za mała??) druga klatka
która lepsza??

Daleko szukac nie trzeba, spis tresci jest dosc dokladny ;). Lacze.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony pn lut 26, 2007 4:05 pm przez Terrorystka Frania, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: yss »

pierwsza zdecydowanie lepsza. jest właśnie na 3 szczurki, w porywach do 4, ale to już tłok się może robić. są też takie duże jak pierwsza, ale z takimi półeczkami jak ta druga - w tytule takie rzeczy jak: dla szczura, WIELKA! :)
polecam większą. jak zwykle :)

ta mniejsza jest na 2 szczurki. i ani pół szczura więcej.
Ostatnio zmieniony pn lut 26, 2007 4:15 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Terrorystka Frania
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:32 pm

RE: [Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Terrorystka Frania »

Tak, też byłabym za duzą. Znalazłam jedną o takim samym rozmiarze ale chyba z ciekawszą "zabudową"
może wziąć tą?
klatka duża- szczurki
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: yss »

o takiej właśnie pisałam :) polecam też sprzedawcę, wysyła naprawdę ekspresowo. we wtorek po południu wpłaciłam na poczcie, a w piątek rano miałam już paczkę w łapkach :)
pozdrawiam :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: limba »

Tez jestem za ta klatka, i za tym sprzedajacym. Do mnie klatka nie wiem jakim cudem doszla w jeden dzien.
Klatka bardzo fajna, tylko poleczki trzeba polakierowac badz wymienic na plastiki.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: [Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Paweł69 »

zdecydowanie właśnie tą klateczkę, ma więcej półeczek
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Terrorystka Frania
Posty: 7
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:32 pm

RE: [Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: Terrorystka Frania »

Dzięki za rady :) Kupiłam ją przed sekundką.  :)))

limba81, myślisz że powinnam polakierować półki?? Czy lakier celulozowy się do tego nadaje?? Bo śmierdzi okrutnie, czy aby maluchy się nie zatrują...? Ale może jakbym długo suszyła i wietrzyła...
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: sechmet »

mam taką samą klatkę, więc polecam :)

a tutaj masz o lakierach >>klik<<
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
hepa
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 11, 2007 1:24 pm

RE: [Klatka] dla szyszyli (szynszylowka)

Post autor: hepa »

Czy gdy będę kupować szynszylówkę to mam kupić z drabinkami czy mogą być bez?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”