wymiary

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Ania »

Nie wiem czy drogo bo to zależy od rozmiarów, u mnie klatka 30/40/50 kosztuje blisko 70-80 zł - to jest dla mnie drogo ;)
A plastikowe półeczki mam w większej klatce, powiem tak - jak mieszkają w tej klatce dziewczyny - to są same plusy ale jak chłopaki, wszystko zaznaczają, półeczki też trzeba pokryć ściółką - generalnie dla chłopaków wolę półeczki żelazne, kratkowane - bo świntuchy leją pod siebie ;) A dla dziewuch lepsze plastikowe.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Cobra »

Moj kumpel trzyma jednego szczura w klatce 40,5x26,5x35 w tym 35 to wysokosc. Chce sobie dokupic jeszcze jednego szczura. Czy ta klatka jest dla 1 odpowiednia i czy te 2 szczury to dobry pomysl?
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2006 7:22 pm przez Cobra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Lulu »

2 szczury to bardzo dobry pomysl, szczury potrzebuja towarzystwa.

co do wymiarow, to najlepiej skorzystac z >>KALKULATORA<<

a wg niego i mnie ta klatka w ogole nie nadaje sie dla szczura.

[ Dodano: Sro Lip 27, 2005 1:56 pm ]
dodam jeszcze, ze trzeba szybko zainwestowac nowa... zwlaszcza jezeli ma sie pojawic drugi ogonek...
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Cobra »

to wlasciwie jakie powinny byc najmniejsze wymiary dla jedego szczura a jakie dla 2?
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Nisia »

Kazdy wymiar musi miec co najmniej 35 cm - aby szczurek mogl wykrecic.
Na jednego ogona - strzelam: 35X45X50cm, 2 ogony - 45X55X60cm.
Szczury potzrebuja przestrzeni.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: ESTI »

Ja wyznaję zasadę - im większa tym lepsza...ale te wymiary co podała Nisia są odpowiednie.
Obrazek
duzy
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:39 am

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: duzy »

Właśnie jestem w fazie projektowania klatki dla zwierzaka. Wiem mniej więcej jaka klatka będzie odpowiednia (kalkulatora juz użyłem), tylko brakuje mi informacji ile mniej więcej należy przeznaczyć dla szczurka miejsca w górę tzn. jaką wysokość ma mieć pięterko.

Zależy mi na kilku informacjach.
1.Ile przestrzeni musi mieć szczurek nad łepkiem, żeby czuł się dobrze
2. Jak max. może być różnica poziomów pomiędzy kolejnymi piętrami, żeby sobie poradził z wejściem na wyższe piętro np. po linie, gałęzi
3. Jaka max. może być odległość pomiędzy półkami na podobnym poziomie, aby spokojnie sobie przeskakiwał/przechodził.

W mieszkaniu moge postawić klatkę tak około 70x50x70 cm (xszerxwys).
Dobrze byłoby gdyby udało się w zwyż zmieścić 3 "kondygnacje", ale niestety w tej dziedzinie mam brak doświadczeń :roll:

Z góry dzięki za informacje
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:06 pm przez duzy, łącznie zmieniany 1 raz.
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: pani_rotten »

to dla jednego? to w zupelnosci wystarczy :) pieterek moze nie byc a szczurek poradzi sobie z kazda wysokoscia o ile bedzie mial dobry zaczep dla pazurkow na materiale linie czy galezi i odpowiedni skos, choc moje maluchy w pionie tez wchodza ;) a odleglosc to tez nie problem...niektore szczurki i 50cm skocza...no ale tak 20/30 to chyba bedzie ok.............zreszta co ja sie tam znam ;) specjalisci niech cos napisza :D
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
duzy
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:39 am

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: duzy »

Hmm, na razie dla jednego. Dwie osoby, z czego jedna dość dużo siedzi w domu nad książkami, a druga po powrocie chętnie wytarmosi małego gryzonia :twisted:
Rozrywek powinno być wystarczająco dużo :D

Jako że na razie brak doświadczeń ze szczurkami, to wolę nie ryzykować brania od razu kilku. Jak popełnię błędy w wychowaniu, to będzie szansa na poprawkę przy drugim podejściu :oops:, a jak wezmę dwa od razu to można niechcąco skrzywdzić dwa stworzonka na raz i jeszcze się zniechęcić do nich na przyszłość.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Fam »

to będzie tak jeżeli piętra mają być pełne lub jedno bezpośrednio nad drugim powinna być między nimi różnica 30cm, jednak żeby szczur się nie męczył przy wchodzeniu, przy połowie powinien być jakiś schodek, albo coś innego po czym będzie mógł się wdrapać.

Innym sposobem który stosuję ja jest rozkładanie pięter o wielkości połowy kondygnacji raz na prawo raz na lewo, wtedy pomiędzy zostawiasz 15 centymetrów i szczur wdrapuje się bez problemów, jeżeli dasz 20 to też bez problemu, pod warunkiem że piętra nie będą za śliskie bo szczur moze sie zesliznąć przy przeskakiwaniu, w takim wypadku proponuję podpórkę...
w ten sposób w kaltce wysokiej na 75 mieszcze 3 półkondygnacje (o różnycz kształtach gdzieniegdzie zachodzące nad siebie (mamy wtedy taki kącik do zaszycia sie dla szczuraska) inwencja należy dla ciebie, ja juz miałam kondygnacje połówki, narożne, prostakąty z uciętymi rogiami ułatwiające przechodzenie niżej i kratki z drwanianych prętów.... POWODZENIA w budowie
za tęczowym mostem: Karolcia
pompi84
Posty: 24
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:21 pm
Kontakt:

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: pompi84 »

Sluchaj klatka im wieksza tym lepsza wedlug mnie wazne by byly jakies peterka jedno albo 2 polpieterka tak jak jest u mnie szczurek nie biega wtedy tylko na dole w kolko lecz sie troszke powspina.Szczurki to zywe zwierzaki ktore lubia pobiegac musisz mu zapewnic do tego miejsce. Ja chce sobie teraz sam zbudowac klatke , jestem w trakcie jej rysunku:))
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: Korlis »

A ja se zrobie najlepsze rozwiązanie :D Bo mi stara klateczka dla fretek pękła,to zbieram sobie na nowa :wink:
:P
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: przyjazna_maja »

a ja mam klatke 50,50,48
dla 2 szczurów
przepraszam...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: lajla »

ja bym na twoim miejscu wasadzila jedna lub 2 poleczki, i to nie cale tylko tak jak mowi Fam takie polowki...
ogolnie wiecej bym wsadzila galezi i roznych poprzyczepianych cudow, hamaczek, ajkis domek z doniczki, rura i takie cuda :)
ja mam klate 120 wys i tylko jenda polke :lol:
jajko
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 7:29 pm

[Klatka] - Podstawowe wymiary klatki

Post autor: jajko »

Ja mam dla mojego jednego szczura (dorosła samiczka, ale niewielkich wymiarów) klatkę o wymiarach: dł. 45 /szer. 30/ wys. 60 cm. W tym są dodatkowe 2 pełne piętra. Ma tam gałąź, hamak itp. Mam w planach dokupienie jej towarzyszki (tez samiczki, wiec bardzo duza chyba nie bedzie). Starczy mi taka klatka, czy muszę kupić większą?? Z góry dzięki za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”