[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: GoHa »

Wiem ze w Gdyni mozna zamowic kuwete na wymiar z pleksi... Np. koszt kuwety okolo 85x60cm wysokosc 10cm - to koszt okolo 150-200 zl... Troszku drogo... Ja skombinowalam pleksi za darmo, ale teraz moj chłopak sie meczy i musi to sklejac i skrecac.... straszna robota...
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Mageda »

qrde to już sama nie wiem czy lepiej zrobić samej taką klatkę, czy też zamawiać u pewnego pana, który ogłasza się na necie że wykonuje klatki na zamówienie...
Właśnie ja bym się bała, że moja mała cholera by nadgryzała te drewienko, choć w sumie w obecnej klatce ma półeczki drewniane to są całe :)
mi się wydaje właśnie, że najgorszy minus takiej klatki z siatki to kuweta...
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: krwiopij »

mageda, rzuc moze linka do tego pana, co? bo ja biegam jak glupia po miescie i nic ciekawego znalezc nie moge... to mogloby byc niezle rozwiazanie...

ja mam kuwete 75cmx45cm po starej kroliczej klatce... jest wysoka na jakies 15cm i sprwadza sie swietnie... na jedno sprzatanie idzie cala poczka wiorek, ale ogonki moga biegac, bawic sie, kopac w tych trocinkach, a nic sie nie wysypuje... :)

jak tylko moja sytuacja finansowa nieco sie ustabilizuje, kupie moim diabelkom prezent... dostana do klatki kocia kuwete z wysokimi brzegami z kocia trawka zasadzona w srodku... jesli beda chcialy jesc - znakomicie... ale nie podejrzewam, zeby to robily... za to frajde przy rozkopywaniu ziemi beda mialy pierwszorzedna... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Mageda »

Krwiopijka, prosze o to link gdzie są klatki dla szynszyl, jednak robi każde na wymiar :

http://www.szynszyle3.republika.pl/zdjecia3/index.html

a oto mail : emuemi@interia.pl

wysłałam do tego pana maila o cenę przykładowej klatki, jednak od 2 dni nie przyszła jego odpowiedź, no ale czekam i mam nadzieję, że się doczekam - wkońcu każdy chce zarobić :)
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: krwiopij »

hmm... wlasciwie nie jestem ta klatka zachwycona... mam prawie tak samo zrobiona, ale z inna (troszke wieksza chyba) kuweta i niemalowana siatka... ogolnie pomysl nie jest zly, ale szczurek moze poogryzac drewniane elementy i przestanie byc tak ladnie... :/

co do kuwety, to wyglada na taka duza uzywana kiedys do wywolywania zdjec... moze dostanie sie jeszcze gdzies takie? byly dosc tanie, o ile pamiec mnie nie zawodzi...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
olek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 08, 2003 6:27 pm

a ja bede mial a wy nie!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: olek »

bede mial klatke,ktora zrobie sa z szafki kuchennej!!! :lol:
o wymiarach dl80szer50wys100
teraz mam nadzieje ze ta klatka styknie dla 4 szczurkow samcow ,lub 5 jezeli ten 12 m-czny sie z nimi zgodzi i nie bedzie ostrych bojek.
jak myslicie nie bedzie im za ciasno jak urosna
pozdrowionka od moich ogonków
Szatana,Diabła,Henia,Gucia i Maciusia
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Beeata »

To bedzie kawal klatki,na pewno porobisz w niej pietra wiec powinno szczurkom to wystarczyc. Ja swojego czasu zrezygnowalam z robionej klatki, nie czulam sie na silach.Powodzenia zycze:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: moni »

Moim zdaniem dla 4 będzie ok, ale w przypadku 5 to może im być ciasnawo.Chyba,że masz małych chłopaków.Ale jak będą wypuszczane to nie będzie chyba problemu z umieszczeniem 5 szczurów.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
olek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 08, 2003 6:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: olek »

pomylily mi sie tematy mialo byc w klatka i sciolka !!!!!!!!!!! :oops: tralalala tam to by i 7 sie zmiesciolo bo te wymiary nie ukazuja ca\lejk okazalosci tej szafki :roll: tylko jedno mnie dziwi ze mama mi ta szafke dala :twisted: chyba spdla ze schodow bo ona niecierpi moich zwierzat!!!lacznie z psem!!!!!! :twisted: malpa bo jej brudzi panele i drapie je ojeju!!! czy taka szafke rowniez trzeba lakierowac bo ona juz chyba jest polakierowana!!!!!!!1 :shock: i czy jezeli zrobie z przodu takie cos zeby zwirek nie wylatywal jak ja bede otwieral to moge wtedy zwirek klasc prosto na dno tej szafki czy moze zrobic cala kuwete z pleksi
czekam z utesnieniem na rady
z gory dziekuje :wink:
pozdrowionka od moich ogonków
Szatana,Diabła,Henia,Gucia i Maciusia
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: moni »

Zmieściłoby sie pewnie dużo więcej niż 7sztuk, ale to nie o to chodzi.Szczury potrzebuja przestrzeni, żeby czuły się komfortowo fizycznie jak i psychicznie.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
olek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 08, 2003 6:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: olek »

ale mowie ,ze nawet 7 mialo by dosc przestrzeni ale 4 lub 5 to bedzie luksusik!!!!!!!!!! :lol: a i tak one dosc duzo czasu lataja poza klatka!!!
a i co mam jeszcze dac do tej klatki bo ja mysle ze dam:
gałezie
hamaki 2
domek
rury pcv
rury kartonowe
miseczke z jedzonkiem
kolowrotkowe gniazdko no i cio jeszcze moge tam dac
pozdrowionka od moich ogonków
Szatana,Diabła,Henia,Gucia i Maciusia
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: krwiopij »

moze stad: http://szczury.org/viewtopic.php?t=1708 cos ci sie przyda... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
olek
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 08, 2003 6:27 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: olek »

normalnie wielkie dzieki pozdrow eszwe bo mi jej zal!!!!!!!! :cry: taka bidna,chudzinka podrap cala gromade swoja a najbartdziej eszwe :lol: :D
pozdrowionka od moich ogonków
Szatana,Diabła,Henia,Gucia i Maciusia
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Super-klatka

Post autor: Czarna20 »

Ostatnio oglądałam te świetne klatki jakie sobie porobili forumowicze i nie zauważyłam że moje ogonki podglądają co robię...i teraz w klatkach strajk-że one też taką chcą, że zawiążą Związek Zawodowy Poszkodowanych Klatkowo Szczurów itp. Wypięły się do mnie ogonami. Jakoś muszę rozwiązać ten problem więc postanowiłam też zrobić im szczurzy pałac (z wydatnym wkładem męskiej pomocy). I tu mój apel do Was-proszę poddajcie mi jakieś pomysły, zdjęcia Super-klatek, triki budowlane itp.


(szukałam na googlach i tu też użyłam słynnej opcji szukaj ale zdjęć nie jest dużo-albo ja nie mam talentu "szperacza po necie")


Moje ogonki będą Wam wdzięczne!! :D


Ja też!! :D
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”