[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AMB
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 10, 2005 12:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: AMB »

wlasnie srednio wyglada, jedna polka z pleksi mi sie troche rozwalila i w sumie bidne szczury maja 0.75m^2 powierzchni do biegania...
ostatnio wymyslilem genialna rzecz: wzialem sredniomaly recznik i powiesilem go na spinaczach tak, ze jest zlozony na pol i wyglada jak wielka paszcza. gorna czesc jest podwieszona, coby sluzyla jako daszek. smiesznie to wyglada i szczurom sie bardzo podoba. polecam.
jak to wyschnie po praniu i dorwe aparat to cos tam cykne :)
btw: w czym pierzecie szmaty? bo ja uzywam plynu do higieny intymnej mojej starej :D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: ESTI »

[quote="AMB"]btw: w czym pierzecie szmaty? bo ja uzywam plynu do higieny intymnej mojej starej [/quote]

Zajrzyj >>TU<<, było już obadane. ;)
Obrazek
Tomek_N
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:03 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Tomek_N »

No jak bys cos cyknol to wstaw....
Tomek
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

Klatka w?asnej konstrukcji

Post autor: macz21 »

Cześć

W weekend mnie trochę poniosło i moja wycieczka do OBI skończyła się budową klatki dla moich paskud.

Chciałem się pochwalić co z tego wyszło.

Wcześniej zbudowałem nadstawkę z siatki i drewna na wielkie akwarium. tym razem pozbyłem się akwarium i zbudowałem podstawę klatki.

Proszę oceńce to co mi wyszło i dajcie znać jak znajdujecie przydatność takiej klatki dla szczurków.

Oto ona:

http://mc81.ovh.org/01.JPG

Wymiary to: 75cm wysokość x 65cm szerokość x 35 głębokość
Materiały to listwy 1,5cm oraz 0,5cm a do tego siatka ogrodnicza i trochę gwoździ + 4 zawiasy i skoble do zamykania klap.

http://mc81.ovh.org/02.JPG
Z przodu jest duża klapa pozwalająca dotrzeć na 1 i 2 piętro.

http://mc81.ovh.org/04.JPG
Od góry całość również się otwiera.

http://mc81.ovh.org/03.JPG

Całość materiałów kosztowała ok 60zł.

Klatka ma 2 pięterka zrobione ze skrzynek po owocach. są tam 2 domki dla INKI i PIRATA, kilka zabawek i wielka gałąź.

Czy macie jakieś pomysły co można by jeszcze tam wsadzić żeby ogony były szczęśliwe.

Acha śpiesze poinformować że Inka będzie miała młode :-)

I jak wam się podoba?

Zdjęcia szczurów, akcesoriów dla gryzonii, fotografie innych zwierząt - mogą być umieszczane w rozdzielczości nie większej niż 200 na 300 pikseli z uwzględnieniem maksymalnej ich ilości równej trzem fotografiom w jednym poście. Jeśli koniecznie chcemy zamieścić duże zdjęcia, należy podać linki, a nie wklejać je do postu. Patrz regulamin. / edit mod [jutka]
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ayumi »

zajefajna klatka - mi sie podoba... ja ostatnio z moim chłopakiem konstruowala cały system szczurzych zabezpieczeń pokoju (bo miałam dużo miejsc, gdzie mogłyby wejść i już nie wyjść, a teraz mogę je spokojnie puszczać...

ale klateczka supcio
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Desiree
Posty: 71
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 1:56 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Desiree »

klateczka bardzo fajna, chociaz ta siatka mnie zastanawia. mam nadzieje, ze nie jest to plastik czy cos w tym rodzaju, bo zaraz by zostala przez szczury przegryziona 8) no i w sumie o tyle niedobra jest ta siatka, ze nie moga sie po niej za bardzo wspinac i jest dosc ciemno w klatce. takie bynajmniej odnosze wrazenie. chociaz to nie sa jakies straszne rzeczy:) generalnie fajna, bo duza i pomyslowo urzadzona:) gratuluje, bo ja bym czegos takiego nie umiala sklecic :wink:
Angie, Tequilla, Frida i Niunia:)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Mycha »

Mnie bardzo się podoba. Sama mam budowlę w domu własnego projektu :) Tylko u mnie nie ma rzadnych ułatwień co do wchodzenia na poszczególne piętara- są smycze i liny :)
Szczuraki na pewno będą miały moc frajdy w swoim nowym królestwie :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ALiNeCzKa15
Posty: 55
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 8:20 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: ALiNeCzKa15 »

[quote][/quote]zajefajna klatka - mi sie podoba... ja ostatnio z moim chłopakiem konstruowala cały system szczurzych zabezpieczeń pokoju (bo miałam dużo miejsc, gdzie mogłyby wejść i już nie wyjść, a teraz mogę je spokojnie puszczać...

Wiesz nie sadze abys mogla zabezpieczyc na 100% pokoju bo te szczurki to sa takie spryciule ... Pamietaj !!! Dla chcacego nic trudnego !!

A klatecza Super !! :twisted:
KUPIE LUB PRZYJME SAMICZKE SZCZURKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONTAKT- GG !!!!!!!!!!!!!!!!!! :) =)
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: KasiaGdańsk »

No właśnie, ta siatka jest plastikowa, bo druciana kosztuje jakieś 80 PLN za rulonik, a nie sadzę by w OBI sprzedawali siatkę na metry. Ogony jak nic poprzegryzają :(, a szkoda, bo pomysł fajny. Ja mam troche takiej drucianej ocynkowanek siatki i kątowniki aluminiowe, zastanawiam się właśnie nad zbudowaniem ładnej klateczki. Potnę, powiercę i ponituję, będzie bardzo ładna... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

plastikowa siatka

Post autor: macz21 »

no właśnie tu was zaskoczę bo siatka jest rzeczywiście plastikowa i o dziwo ogony nie są zainteresowane pałaszowaniem plastiku. Górna część klatki rzez pół roku stanowiła nadstawkę na akwarium i przez pół roku nie zerzerły jej więc nie sądzę żeby w ogóle miały ją gryźć. Wydaje mi się że oczka są na tyle małe że nie mogą wstawić puszczków żeby zacząć gryźć...
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: KasiaGdańsk »

Jak pamiętam, taka siatka ma oczka 1x1, zęby się zmieszczą, ale jak nie gryzą, to nie ma co się martwić na zapas... :)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
macz21
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 14, 2004 5:28 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: macz21 »

siatka ma 0,5x0,5 cm - więc się nie moeszczą - kosztuje 6 zł za mb
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: jutka »

Przepraszam za offtop, ale skoro macz21 stawia mi zarzuty, mam chyba prawo do obrony.
Konkretnie chodzi o zamienienie tych dużych zdjęć, które były wklejone do treści posta, na linki.
Protestując przeciw opieszałości, stronniczości i nadurzywaniu władzy przez moderatorów - w szegulności /Iutka/ rezygnyje z udziału w forum.
Opieszałość - zaglądam na forum codziennie, zdjęcia zostały zamienione tego samego dnia, którego zostały wklejone.
Stronniczość - nawet gdyby sama administracja wkleiła takie wielkie zdjęcia, też bym je zamieniła na linki. Nie ma wyjątków.
Nadużywanie władzy - jak każdy może sobie przeczytać, zasady zamieszczania grafiki są w regulaminie. Nie jest to mój wymysł i nie zamieniłam zdjęć na linki złośliwie.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

brrr

Post autor: Maugosia »

[quote="macz21"]w szegulności (...) przenosze się na strony anglojęzyczne - bye![/quote]
Oj! Jak mnie to mierzi, ale to szczegół, to jest tylko byk... zapewne w języku angielskim nie ma tak rygorystycznych zasad ortografii :evil:
Obrazek
Obrazek
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Wackowa »

Ja doskonale rozumiem adminów. Na początku pobytu na każdym forum zdarza mi się nie zachować zasad! Coś źle napisze czasmi zaś cos innego. Ale nigdy nie odchodze i nie złoszczę sie na nich bo to są normalni ludzie którzy muszą w końcu zadbać o jakiś porządek na forum... Sama chciała bym być adminką :geek: :albino: :bom: Fajnie by było ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”