[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Atomic_waste »

widziałem jak ktoś zamieścił zdjęcie dwóch klatek połączonych ze sobą i wszyscy się zachwycali, jakie to duże i super w ogóle. Moje akwarium jest dwa razy większe niż te dwie kaltki razem wzięte, ma wymiary 100x40x40. A biedne klatki, których pręty są malowane zwykłą farbą, która bez problemu się zdziera, dostają troche moczu i rdzewieją. :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ania »

To nie tak, że akwarium jest złe i basta. problem w tym, że większości osób wydaje się, że akwarium jest świetnym lokum i swoim pupilom załatwiają lokum nie większe niż 30 litrów, trzydziesto-listrowe akwarium na jednego szczura jest akurat, jeśli jest często wyjmowany - ale prawda jest taka,że wiele osób w takim akwarium trzyma dwa szczury lub więcej, gdzie zwierzęta te spdzają większą część tygodnia bez wyjmowania ich na zewnątrz.

Co do klatek - masz rację, że klatki często pomalowane są farbą, która nie nadaje się do pokrywaniu metalu - farba odpryskuje lub jest zdzierana przez zęby naszych pupilów i metal rdzewieje, dlatego przy wyborze klatki powinniśmy mieć na uwadze fakt naprawy, jeśli pręty zaczną rdzewieć.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Atomic_waste »

tutaj się z Tobą w pełni zgodze. Moje akwarium ma 160 litrów i mam jednego szczurka, do wczoraj jak tylko byłem w domu to od razu ją wyjmowałem i biegała po pokoju, a od wczoraj mieszka tymczasowo na podłodze, ponieważ nie ma sensu jej chować, bo i tak wyskoczy. A boje sie ze skok z wysokosci okolo 1,3 metra moze okazac sie niebezpieczny.
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: lajla »

fofel gratuluje :) ja jestm an poziomie zbioerania materialow na klatke :D i mam zamiar zrobic ja wieksza niz tamta :))
jestem pelna podziwu:))
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: krwiopij »

ja tez sama zrobilam klatke mojemu maluszkowi... :) jest torszke mniejsza od twojej, fofel - 75x45x125cm... :) mam pytanie - skad wziales kuwete? i w ogole z czego i jak te klatke zbudowales? mysle wlasnie nad zrobieniem nowej, zeby moc jeszcze inne szczurki przygarnac... klatkne skavena zmontowalam ze starej kuwety od kroliczej klatki, stelaza z drewnianych deseczek i zwyklej ocynkowanej siatki... wyglada niezle, dobrze sie sprawdza, a i szczur jest zachwycony... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Atomic_waste »

Pomimo tego że broniłem akwarium, to jednak troche przejąłem się tym co napisała Ania i postanowiłem się rozejrzeć za klatką, już miałem kupić dość sporą klatke za 95 zł, aż całkiem przypadkowo trafiłem w małym sklepiku na klateczke o wymiarach 40/40/55cm za 49 zł, no i bez zastanowienia kupiłem.
Po powrocie do domu i urządzeniu klateczki, stwierdziłem że jest super, niestety Mafia myśli inaczej, jak tylko zobaczyła klatke uciekła pod szafe i nie chciała wyjść, co wydało mi się dziwne, nie wiem może ma jakieś nieprzyjemne wspomnienia z młodości, bo odkąd ją mam to jest pierwszy raz jak ma styczność z klatką. Ale mam nadzieje że się przyzwyczai i wszystko będzie ok, narazie siedzi tylko w hamaku, chyba że otworze drzwiczki, to w ułamku sekundy jest na moim ramieniu:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Mageda »

Hej wszystkim
Mam pytanie odnośnie zrobienia samemu klatki dla szczura w szafie
Czy taką klatkę trudno jest zrobić? wogóle od czego zacząc? napewno od wyjęcia z zawiasów drzwiczek z przodu :) a co dalej ? trzeba wziąć piłkę do ręki i spiłować wszystkie boki szafy ?
czy ktoś wogóle wie jaka cena jest tych siatek ?
i jak się robi wejście/wyjście dla szczurka ?
jaka jest cena takiej siatki drucianej ?
czy nadalej się na przednią albo tylnią ścianę plexa ?
a co z dnem siatki ? jak zrobić żeby było łatwo zmieniać wióry ?
czy po prostu z tyłu dać plexę z boku zostawić drewno, które trzeba by pomalować czymś niejadalnym ?
i czy wogóle ta klatka mogłaby być w tej szafie pod którą jest komputer ?
troche dużo tych pytań, ale teraz mam czas wolny i tak myślę czy bym zrobiła ją sama w przeciągu tygodnia ;)
jeśli ktokolwiek odpowie będę wdzieczna :)
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: lajla »

wiec:
jesli klatkie robisz z szafy nie jest to trudne:) wyciagasz dzwiczki i nic innego nie musisz robic jak tylko wymienic tyl szafki (jesli jest z takiej cienkiej deski)
teraz zostaje przod wiec najlepiej jest zrobic taka ramke po ktorej bokach przyczepisz siatke. w tedy bedzie sie to otwierac cale i jest to o wile wygodniejsze...
cena zlezy od siatki i od tego ile jej potrzebujesz ale droga nie jest
jak bedziesz miala cale drzwi otwierane bedzie to bardzo proste, ale na samym dole musisz miec deske, aby trociny nie wypadaly gdy bedziesz ja otwierac.
heh raczej nie musisz malowac niejadalnymi rzeczami:)
przeczytaj sobie jeszcze inne posty w tym temacie a dowiesz sie troche wiecej :D
ja tez chce sie pochwalic zaczynam budowac juz moja druga szafo klatke i zapowiada sie o wiele lepiej :D
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ania »

Szafe trzeba KONIECZNIE zaimpregnować lakierem nieszkodliwym dla zwierząt (popytaj w sklepach) ale jego cena jest dość wysoka, nie wiem dokładnie. Jeśli tego nie zrobisz - drewno zacznie nasiąkać moczem co bardzo źle działa nie tylko na samopoczucie szczura ale i na układ oddechowy czy nerki.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: lajla »

no tak zapomnialam ale tez zamias tego mozesz polozyc plytki :)
aniu a w jakich sklepcha mozna dostac ten lakier? bo moze zamias plytek bym uzyla tego?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ania »

W sklepach modelarskich na pewno dostaniesz a najpewniej w dużych pawilonach jak M3, wszystko co potrzebne do budowy i remontu domu/mieszkania między innymi właśnie taki lakier... W sklepie z drewnem (niektóre sklepy robią meble na zamówienie i tam też możesz dostać taki preparat)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: lajla »

ok dzieki za wskazowki poszukam :))
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: krwiopij »

ja kupowalam siatke ocynkowana, przeplatana, o oczkach 1cmx1cm za 18zl/1m, wysoka na 1m takze... sprawdza sie bardzo dobrze... moje maluchy mieszkaja w klatce, ktora sama im zrobilam... prosty szkielet z drewnianych deseczek obity siatka... na razie sprawdza sie bardzo dobrze, bo jest naprawde spora i pokombinowac z wyposarzeniem wnetrza mozna troche... :) drewno ma jednak powazne wady: po pierwsze, jak juz bylo wspominane, szczurek nie moze byc gleboko zafascynowany gryzieniem wlasnej klatki, a po drugie - ciezko z dezynfekcja... :( nie daj boze jakis wirus sie przypaleta i nie wiadomo co zrobic (tak, tak, wiem cos o tym)...
wie ktos moze, skad mozna wziac kuwete z tworzywa sztucznego? taka spora, zeby sie na duza klatke nadala...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ania »

Myślę, że musiałabyś poszukać sklepu w którym sprzedają akcesoria dla kota (w większych sklepach zoologicznych). Mogłabyś dostać całkiem sporą.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: lajla »

albo poszukaj kuwety dla tchorzofretek tez jest dosc duza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”