[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: endru_ »

O jakie pomysly ci chodzi ??? moze bys sprecyzowala pytanie. Pierwsze najwazniejsze jest to ze musisz miec jakis plan, i wiedziec czego chcesz a potem mozna myśleć :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: moni »

Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Czarna20 »

Dzięki Moni---to jest to!!!!

Endru---Twoja klatka jest super, i o taki epomysły mi chodzi tzn.rozplanowanie wnętrza, sposoby np.montazu drzwi, kuwety itp. Acha i rozwiązanie problemu poidła w takiej klatce.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: moni »

Ja też właśnie przymierzam się do budowy własnej klatki.W związku z tym endru dobrze by było jakbyś po kolei napisał co i jak się montuje. :roll:
I wszystko nam babom łopatologicznie wytłumaczył [ikonka nie znająca się na niczym]
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Dona »

jestem ZA :lol: może spróbuję coś stworzyć?? :wink:
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Czarna20 »

acha i jeszcze jaką rurkę pcv kupić (średnica)??
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: lajla »

napewno nie dla chomika, wiec zostaje tylko dla tchorzfretki, innych z tego co wiem nie ma :?
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: endru_ »

Kurde napisałem długo odpowiedź i mi skasowało :/ Więc tak, najważniejsze są wasze plany początkowe, czyli wymiary oraz materiały, potem możemy zacząć kombinowac.
Weźmy pod lupe klatki ze strony do ktorej link podała moni. Wiekszość jest robiona ze starych szaf, takie jest najłatwiej oczywiście zrobić gdyzpozostaje nam najcześciej tylko przeróbka drzwi i wnetrze, Sa tam tez klatki robione z desek i najczęsciej osiatkowane na około, są to wbrew wszystkoemu najtrudniejsze do wykonania, ale cała magia polega na połączeniu desek różnorakiego rodzaju kątownikami, przybiciem siatki i jakoś złożenie tego wszystkiego do kupy. Niektore katki to po prostu przerobki starych klatek. No i wiekszosc tak zwanych "samoróbek" jest robiona z płyt paździerzowych. Najważniejsze jest zbudowanie sameg pustego "pudła", gdyż potem mozna juz swobodnie rozbudowywac wnetrze naszej wymarzonej klatki.
Więc czekam najpierw na wasze plany potem mozemy zaczac kombinowac co i jak, i podpowiadac :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: ursiulka »

te klatki sa zabójcze, gdyby mój szczurasek mial taka...fajnie by było musze kiedys spróbować zrobic :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

hmm...

Post autor: sauatka »

wie wiec mam komode na buty, nie jest uzywana i coraz czescie zastanawiam sie czy nie przerobic jej na klatke. Tylko nie wiem ile ogonkow zmiescilo by sie w niej: wymiary (dl/wys/szer) 75/69/32... z ta szerokoscia to raczej imponujaco nie jest. Juz obmyslilam plan jakby to zrobic. Wyciagnac dwie szuflady, dolna zostawic tylko spary sylikonem uszczelnic, 'spody' pozostalych dwoch szuflad wziasc jako poleczki do klatki, kupic siatke (tak 1,5 m kwadratowego by wystarczylo?) no i wziasc z piwnicy jakies listewki do zrobienia drzwi, kupic zawiasy do przymocowania drzwi no i pozniej tylko wyposarzyc wnetrze... co wy na to?
moze orientujecie sie ile mogloby mnie to wyniesc?
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: endru_ »

E masz komode bez drzwiczek ?? Za siatke placi sie za metr bierzacy. Czyli danej szerokosci, a ty kupujesz na dlugosc.
Mysle ze za zrobienie tego bez wnetrza max 20zl :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: sauatka »

komoda taka z szufladami, kazda szuflada ma 20cm wys... Wnetrze to tam sie cos wymysli... dzieki endru :)
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

No niewiem zalezy ile siatka kosztuje moja jest po 13,5 i ma 0,5m szerokosci czyli musiałabys składac!No i 4 zawiasy licząc po 4 zł[tak mi mówił tata] i listwy Ja mówie ok 40 zł
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: sauatka »

acha... czyli zalezy tez gdzie... a nie orientujecie sie ile ogonkow by sie tam zmiescilo ? :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”