[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fofel

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: fofel »

Chciałbym sie zapytać, czy mógłbym zrobić miejsce dla szczurków w szafie. Szafa ma 89 cm szerokości, 35 gębokości i 88 wysokości. Czy zmieściłyby się tam 4 piętra czy trzy?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ania »

Klatki z drewna są jak najbardziej niewskazane ponieważ mocz bardzo szybko wsiąka w drewniane powierzchnie co jest bardzo niezdrowe dla szczura. Niemożliwy do zmycia mocz wydziela bardzo intensywny zapach. Woń ta może spowodować nieodwracalne uszkodzenie płuc i podrażnić nerki. Drewno jest łatwe do przegryzienia, szczury mogą szybko uciec z takiej klatki a najpewniej pokaleczą sobie ciałko o drzazgi, których będzie coraz więcej przy intensywnym gryzieniu drewna w różnych miejscach przez szczura.

Jeśli nie masz wyjścia i jest to jedyna możliwość - należy pokryć WSZYSTKIE drewniane ścianki nieprzemakalnym lakierem lub preparatem do impregnacji drewna UWAGA upewnij się dwa razy, czy preparat oby nie jest szkodliwy dla małych zwierząt. Półeczki polecam plastikowe lub żelazne - żeby szczur nie mgół ich nadgryżć i nie zrobił sobie krzywdy - drzazgi wchodzą bardzo głęboko pod skórę a są na prawdę ciężkie do znalezienia u szczura, mogą wywołać infekcję.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
fofel

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: fofel »

Na dole mam zamiar zamontować plastikową półeczkę, żeby mozna ją było wyciągać i wymieniać ściółkę. W drewnianych ściankach nie ma żadnych szpar, więc szczurki nie miały by o co zachaczyć.
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: niemfa »

hm...jak to w szafie? takiej szafie na ciuchy? :)) i co bedziesz te szczoorki zamykal? :D ciemno bedzie w ogole :)) jak taka "klatka"bedzie wygladala?
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ania »

nimfo - nie trzeba szczurkow zamykać tak, żeby było ciemno, wystarczy, ze zamontuje siatke zamiast dzwi od szafy lub zelazne okratowanie, które będzie można otwierać i zamykać.

fofoel - wierz mi, szczury nie potrzebują szpar, to wyjątkowe bestie, moje wygryzłu dziure w plastikowej gladkiej powierzchniowo kuwecie i tez nia miały 'niby' o co zahaczyc ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
noCkya

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: noCkya »

Hmmm fofel to może najlepiej nie rób tych pięter tylko naprzyczepiaj na całej wysokości szafy różnych gałęzi, nawieszaj linek, huśtawek, zresztą koleżanka lajla walnęła fotki jak taka klatka może wyglądać, zobacz sobie w innych tematach.
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: lajla »

moja klatka ktora prawie skonczylam jest zrobiona z szafki kuchenej i jest oklejona nie wiem jak sie nazywa wiec zniszczenie drewna przez maocz jest malo preawdopodbne zrobialm tam dwie polki jedna polka wieszka to dach domku dla szczorow wiec mozna powiedzec dwa w jednym :))) sa tam oczywiscie galezie przymocowane i sznurki 2 jeden do wspinaczki a drogi ejst miedzy gorna polka a galazko :))) wyglada to dobrze :P
fofel

mam duza klatke ;-)

Post autor: fofel »

hehe, zrobilem ja w koncu :D , jestem z siebie dumny 8) wyglada naprawde super, jak zalatwie aparat to porobie zdjecia.

Ma 125 wys, 80 szer. i 55 grubosci, dalem tam troche sznurków, pieterka, swietnie to weyglada, i tak schludnie :wink:

Sczuraski tak sie ciesza

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ania »

Cieszy mnie fakt, ze szczurki nie siedza juz w akwarium ;) Powodzenia zycze ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
fofel

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: fofel »

mnie oczywiscie równiez :lol: i szczurki tez sie ciesza :D
Bateryjka

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Bateryjka »

ja mam takie pytanko.... niemam gdzie ustawic klatki, bo pod parapetem jest gandzialfkowi (;D) za zimno, a siora sie rzuca ze stawiam na biurku czy pod... no wiec mam takie miejsce w meblach, jak wloze tą klatke to wowczas zasloniete ma ona trzy scianki i slonko do szczurka dojdzie spokojnie (nie porazi:) i ta 'wneka' wyglada mniej wiecej tak:

| | | | <- te dwa ta waskie lustra, a a pomiedzy tymi lustrami jest
|_ | | | półka zaclowicie od nich odbudowana, nic sie nei odbija, i
klatka swobodnie sie w t4ej polce miesci, czy takie miejsce
bedzie dobre? bo ja mam wrazenie jakby to wygladalo jakby
to wygladalo jak jakas ozdoba ale nie mam gdzie tej klatki
wsadzic.... a nad klatka znajduja sie szklane półki ;( poloze
na nich jakas serwetke czy cus zeby szczur sie nie
rozpraszal szpejami nad nim....


czy taki pomysł UJDZIE???? czy lepiej umiescic klatke POD biurkiem (ten pomysl mi sie nie podoba bo siora ma energiczny styl bycia, a pod moim znajduje sie komp....)

z góry thx :cry: :lol: :roll:
Misiek
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 10:04 am

Własna klatka i siatka

Post autor: Misiek »

Cześć

Właśnie jestem w trakcie budowy klatki dla moich szczurasów.

Ma to być klatka o wymiarach ok 80(szerokość)x50(głębokość)x125(wysokość) z możliwością wstawienia w środku przegrody (niestety jest to konieczne, bo mam dwie samiczki i jednego chłopaka :) ). Z przodu planuję dać "szybę" z plexi, a po bokach i od góry siatkę (żeby był łatwy dostęp powietrza). Siatka ma także służyć jako przegroda przedzielająca kaltkę w połowie.

I właśnie z siatką mam największy problem. Jedyna jaką znalazłem i która by pasowała do mojego planu to siakta aluminiowa przeciwko komarom (na moskitierę). Planuję wykorzystać tą siatkę i zrobić do niej ramki. Nie wiem tylko czy aluminium nie będzie szkodliwe dla szczurków.

Jeśli ktoś budował własną klatkę, lub miał podobny problem to proszę o radę.
neris

W?asna klatka i siatka

Post autor: neris »

hm.. z tego co wiem to fofel budował własną klatkę, jego mógłbyś się zapytać.
to link do jego profilu: http://szczury.medi.net.pl/forum/profil ... file&u=266
wyślij mu prywatną wiadomość, choć niekoniecznoe odbierze, dawno go już na forum nie widziałam :)
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Atomic_waste »

Dlaczego Aniu uważasz że akwarium jest złe??
moja Mafia ma dwa akwaria, które stoją obok siebie (stykają się ściankami). Jedno jest całkiem duże, a drugie mniejsze, szczurek wskakuje sobie za szybe i przechodzi do drugiego. Zauważyć musze że jest to mój trzeci szczur, poprzednie też miały takie ustawienie i podobało im się to. Jak bede miał zdjęcie to pokaże.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Ania »

1. Akwarium ma złą cyrkulację powietrza, przez co:
- temperatura w nim jest o kilka stopni wyższa niż w pomieszeniu, w którym stoi (jak łatwo się domyślić, nietrudno o przeziębienie szczura czy przegrzanie, jeśli latem temp. pokoju nie jest możliwa do wyregulowania)
- mocz paruje, nie ma ujścia takiego, jak w klatce, amoniak jest silnie szkodliwy dla skóry zwierzaka i jego nerek, może spowodować duże problemy z górnymi drogami oddechowymi
2. W akwarium ciężko jest, by szczur ćwiczył mięśnie, akwarium nie jest polecane osobom, które nie mają dużo sczasu dla zwierzaka (doświadczenia dowiodły, że szczur, który większość czasu spędza w akwarium, zaczyna biegać w kółko w celu rozprostowania mięśni co z czasem zamienia się w chorobę psychiczną, szczur traci kontrolę nad tym, co robi i biega ile może)
3. Powierzchnia akwarium musi być dużo większa niż powierzchnia klatki głównie ze względów ruchowych - w klatce szczur może poruszać się po ściankach a w akwarium jedynie wtedy, gdy właściciel pomyśli o zwierzaku i zamontuje na bokach siatkę, a to też trochę roboty, żeby nie spadła, nie rdzewiała, by szczur się nie pokaleczył itp...


Piszesz, że poprzednim szczurom podobało się to, że mają akwarium. Prawda jest taka, że te zwierzęta żyją tak, jak im żyć pozwolisz. Nic innego.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”