[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Mycha »

Teoretycznie wymiana pięterek wchodzi w grę, ale... Szkielet klatki jest zrobiony z listew którym nie dużo brakuje do zjedzenie do końca- na razie tylko minimalnie się giba, ale nie wiem co będzie później :wink: Myślałam nad pięterkami z siatki...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
curcio
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 3:29 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: curcio »

Boże, ale jesteś zdolna. W dodatku kobita.

A jakiej sciolki używasz?
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: czukukkcza »

[quote="Mycha"]Myślałam nad pięterkami z siatki...[/quote]

zależy jeszcze z jakiej siatki...metaloa najlepsza :wink:
i fajnie by było,żeby pieterko nie było zrobione z "pojedynczej" siatki,tylko złożonej 2-3 razy-stabilniejsze,solidniejsze.
ja jednak będe ciągle za drewnianymi pięterkami.milej się przecież biega,leży na drewienku,niż na zimnym metalu,ale to IMO :roll:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

Z czego wykonac now? klatk???

Post autor: PuCeK »

Hejka.Tak dokładniej to chodzi tylko o jej stelaż bo siateczkę już znalazłem tylko nie wiem z czego zrobić szkielet,Cy może być z drewna??taki liestewek??i wtedy siateczką owinąć go czy przyczepić ją od wewnątrz tak byszczurek nie miał bezpośredniego dostępu??Nie wiem jak to zrobić.Myślę,myślę i nie wiem:9pomóźcie.im szybciej będe wiedział tym lepiej dla Jadzi.A czy mogłyby być takie kontowniki jak na ścianę się daje i wtedy od zewnatrz przyłożyć siateczkę i przywiązać drutem??tylko nie wiem bo wolałbym by była ona dosć solidna.Pomóżcie.

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Sro Kwi 12, 2006 11:16 pm ]
Post polaczony z tematem juz istniejacym. W tym dziale rowniez jest spis tresci, z ktorego warto korzystac. /mod LuLu
...::PuCeK::...
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Mageda »

A może pięterka zrobione z plexi ?
łatwo można potem zetrzeć siuśki ;)

Ja kiedyś miałam drewniane półeczki, ale obkleiłam je zwykłą śliską okleiną.
Okleina zatrzymywała siuśki i także łatwo było potem ją wycierać.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

stelarz proponuje z rurek miedzianych albo z drutu. musisz sie udac do spawacza, ale klatka bedzie ciężka. moze lepiej z szafki zrobic, wtedy tylko drewniana ram dzwiczek i od srodka siatka
za tęczowym mostem: Karolcia
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: PuCeK »

ze szafki??ja właśnie nie chce bo szfka jest gorsza do sprzatania i z siaytki wszystkie boki sa odkryte (z siatki są)i mi się bardziej podoba.A może tak z listewek takich grubszych zbić stelarz i od wewnątrz go wyłożyć siatką:>??jak myśłicie??
...::PuCeK::...
małolata
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 15, 2004 11:36 pm
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: małolata »

ściurki poobgryzają listewki:/
Szakira [']-12.04., Foteczka['] 11.04-13.04.06. ;(
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Dory »

chyba, że zabezpieczysz je jak kable ;)
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: PuCeK »

tzn jak??jak je zabezpieczyć??ale te listewki byłyby na zewnatrz,a nie wewnątrz,bo siatkę mam już tylko nie wiem co ze stelarzem:/proszę doradźcie mi...Ja wy macie wykonane swoje własnorecznie zrobione klateczki??macie jakieś foty??tylko z góry mówię,że nie chcę robić ze szafki bo trudno trzymac higienę...
...::PuCeK::...
małolata
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 15, 2004 11:36 pm
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: małolata »

ja swego czasu chcialam zrobic z szafki klatke,znalazlam nawet fajna na smietniku kiedys, znaczy kto swoje meble stare wystawial przed domem i ja przygarnelam taka klatke, wycielam ja nawet u stolarza wg wlasnej inwencju zeby pozniej przemocowac siatke, ale stwierdzilam ze to jest strasznie ciezkie.moge komus oddac te szafke jak przyjedzie po nia do lomianek kolo wawy.zrobie zdjecia jak chcecie w weekend.
Szakira [']-12.04., Foteczka['] 11.04-13.04.06. ;(
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

stelarz z listewek moze byc ale
1. klatka bedzie dużo większa niz jej wnętrze (siatka musi byc od srodka);
2. zabezpieczenie o jakim mówiła Dory to plastikowe listwy, moim zdaniem to odpada, zostana zjedzone tak samo szybko jak drewno a jedyny plus to to ze sa bardziej higieniczne
3. drewno nasiąknie moczem
4. klatka bedzie ciężka, i mało stabilna

PROPONUJĘ
kup kątowniki metalowe lub aluminiowe, napewno cos wypatrzysz jak sie wybierzesz do marketu budowlanego jakiegos. moga byc tez jakies listwy progowe albo cos w tym stylu. możesz zaniesc całość do spawacza, lub w przypadku aluminium ponaginac samemu

ja bym zrobiła jeszcze morze tak:
rozejrzyj sie za ramą od starego akwarium. kiedys byly takie z kątowników wielkie, moze ktos taką rame ma
Moze w poblizu jest jakis targ albo giełda, albo komis meblowy tam mozna znależć czasem klatki a nawet porządne woliery (ja ostatnio widziałam kruliczą klatkę na rynku, na oko podstawa metr na 40cm za 50 zł (z tym ze mała na wysokość) przerobienie takiej klatki zajęło by znacznie mniej czasu niz bydowa od podstaw
zastanów sie jeszcze nad szafka, taka klatka jest fajna np. http://ruthless.zathras.de/graphik/ratten/bighouse.JPG
lub ta http://www.hoobly.com/0/0/198362.html
za tęczowym mostem: Karolcia
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Dory »

[quote="PuCeK"]tzn jak??jak je zabezpieczyć??ale te listewki byłyby na zewnatrz,a nie wewnątrz,bo siatkę mam już tylko nie wiem co ze stelarzem:/proszę doradźcie mi...Ja wy macie wykonane swoje własnorecznie zrobione klateczki??macie jakieś foty??tylko z góry mówię,że nie chcę robić ze szafki bo trudno trzymac higienę...[/quote]
Ktoś mówił, że kable można zabezpieczyć paćką do paznokci zapobiegającą ich obgryzaniu. Kiedyś kupiłam, naprawdę ochydnie smakuje. Myślę, że możnaby tym też listewki posmarować, chociaż metalowy stelarz byłby napewno trwalszy.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: PuCeK »

FAM czy chodziło Ci o takie kontowniki co,np.kładzie się na ścianę żeby był kąt prosty:>??nieraz mają one takie dziurki a nieraz są całe.A może takie metalowe kątowniki co się nieraz na próg kładzie:>??jeszcze się rozejrz w komisie.Szafka odpada bo nie mam aż tak miejsca i wogóle mi się nie podoba.W sumie z tym spawaczem to nie ma problemu bo mój Tatuś jest więc ten problem mam z głowy;d;]Dawajcie jeszcze jakies porady a za tę dzięki wielkie;]Aha..Życze wszystkim smacznego jajaka oraz mokrego dyngusa z okazji Świąt;d;]

EDIT:
a co do tych aluminiowych kontowników..to jak je można łączyć??lutować je można czy jak??bo raczej nie spawać;p
Ostatnio zmieniony sob kwie 15, 2006 3:42 pm przez PuCeK, łącznie zmieniany 1 raz.
...::PuCeK::...
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

raczej takie progowe, bo sa trwalsze, ale i te na ściany można by było wykorzystać. aluminiowe kątowniki poprostu nacinasz (wycinasz trójkąt z jednej strony) i bardzo ostrzożnie zaginasz, nie wiem jak to wytłumaczyć, ale chyba poterfisz sobie to wyobrazic.
można tą kleic specjalnymi klejami lub związywać drucikiem (przewlekasz w miejscach dziórek na śróbki)
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”