[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: PuCeK »

chyba jednak sobie ni wyobrażam tego.możesz jakoś dokładniej opisac..zobaczę jeszcze.poszperam we wtorek po domq i w komisie zobaczę może jakieś stelarze lub cos takiego znajde;d;]
...::PuCeK::...
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

w miejscu gdzie kontownik ma byc zagiety rysujesz linie na obu sciankach, od niej pod kontem 45 stoni na jednej scance robisz 2 naciecia (wychodzi ci trójkąt prostokatny odciety z jednej scianki). zaginasz po narysowanej lini (tej na drugiej sciabce i masz kąt prosty.
jak zrobisz takie 2 prostokaty to już prawie stelaż zrobiony. wystarcza terza poprzeczki, zeby powstal prostopadloscian (najlepiej je przywiazac drutem)
tu masz link, zrobiłam ci rysunek http://img209.imageshack.us/img209/3324/b5op.jpg
za tęczowym mostem: Karolcia
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: PuCeK »

aha.teraz rozumiem.tam gdzie jest ta niebieska linia i natne je to jak zegnę to wyjdzie mi kat prosty.teraz kapuję...thx wielkie za ryzunek,bo tak to bym chyba na to nie wpdał.A mam jeszcze jedno pytanko tą siatkę to wtedy sie mocyje od środka ale za pomocą czego:>??porobić dziurki i poprzymocowywyać??czy jest jakiś lepszy sposób??
...::PuCeK::...
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

na aluminiu mozesz mocowac na wierzchu, albo od srodka, zlapiesz za pomoca drutu przewleczonego przez te gotowe dziórki w kontownikach
za tęczowym mostem: Karolcia
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: PuCeK »

Też tak myślałem..lepiej chyba w środu bo na zewnątrz może się ześlizgnąc.jutro idę zobaczyć po zoologikach,bo może mają jakieś fajne klateczki w dotępnej cenie;d;]A jak nie to pomyśle nad własnorecznie wykonaną...kurczę tylko mam przeczucie,że mi nic nie wyjdzie:(Ale może w komisie maja jakies stelaże lub coś...rozejrzę się;d;]A z tych kontowników aluminiowych to ten stelaż nie bedzie bza delikatny:>??A może jednak w jakiejś szafce zrobić:>??a suemie przecież można zrobić stelarz z listewek drewnianyc(bo jest łatwiej) no przecież jak klatka jest z szafki to też z drewna..Tylko czy szczurek nie bedzie obgdryzał tych listewek??A wrazie jakbym robiła to starczy klateczka o wymiarach:60x40x50(dłxglebokośćxwys) czy może jdnak zrobić wyższą ja:>??zastanawiam się nad kupnem jakiejś klateczki dla ptaków..Bo wsumie mają mniejszą głębokość ale często sa wysokie.A chyba raczej zrobić wyższą niż szerszą klateczkę.No nie??

EDIT:
a taka klatka??znaczy podobna do tej- http://www.koszatniczka.o...er=DESC&start=0 znajduje się ona w piatym rzędzie od góry pierwsza po prawej.też z drenianym stelarzem a przeciez kosztniczka też gryzie.więc jak??
Ostatnio zmieniony wt maja 09, 2006 7:51 pm przez PuCeK, łącznie zmieniany 1 raz.
...::PuCeK::...
małolata
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 15, 2004 11:36 pm
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: małolata »

a ile chcesz preznaczyc kasy na te klatke?są naprawde fajne rozne na allegro, polecam rozejzyj sie.
Szakira [']-12.04., Foteczka['] 11.04-13.04.06. ;(
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

ta dla koszatniczek jest fajna, moze taka byc, siatka od spodu utrudnia obdryzanie stelarzu, jak sie zuzyje to możesz wynienić listewki, ale klatke 60x40x50 nie oplaca sie robic taniej kupic, jak chcesz robic to zrob podstawe 70x40 i z 90wysoką, koszty beda prawie takie same i roboty tez tyle co przy mniejszej, a dla szczurow to bedzie prawdziwy raj. klatka jaka planujesz jest dobra dla 2 szczurów, ale nie oplaca sie tyle pracy wkladac w taka malą konstrukcje jak takim samym wysilkiem mozesz miec 2x wiekszą

p.s. a może taka http://www.koszatniczka.org/album_pic.h ... 58e1c882e4 wyglada estetyczniej niz ta na drewnianym stelarzu.
tu masz klatke na stelarzu spawanym z drutu http://www.koszatniczka.org/album_pic.htm?pic_id=992
a tu ladna na stelarzu z listewek http://www.koszatniczka.org/album_pic.htm?pic_id=1490
za tęczowym mostem: Karolcia
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: PuCeK »

na klateczkę chcę przeznaczyć ok 70 zeta..no do 80.Kurcze nie wiem..ale coraz bardziej przychylam się do drewnianej ..mniej roboty bo tylko zamiast drzwiczek trzeba dać siatke.A czy reszta ścian może być zasłonięta(tzn. normalna z drewna)??czym pomalowac taką szfkę(ścianki bo kuwetę z czegoć zrobie)by nie wsiąkał mocz i by brzydko nie pachniało a co najważniejsze by nic się szczurkowi nie stało??A wy jaką radzicie zrobić??z listewek czy,np.z szafki??[quote="Fam"]siatka od spodu utrudnia obdryzanie stelarzu, jak sie zuzyje to możesz wynienić listewki, [/quote]chodzi o te że jest ona wyłożona od wewnatrz??a z jakiego drewna najlepiej zrobić stelarz??to co listewki będą zjadane??nic się nie stanie??
...::PuCeK::...
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

za tęczowym mostem: Karolcia
PuCeK
Posty: 53
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 4:09 pm

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: PuCeK »

dzięki...pomyśłe.jeszcze jutro idę sie porozgladać za klatkami i do komisu może jakaś szafeczka lub cos w tym stylu..może coś znajdę...To o ile będe robić sam to lepiej zrobić z szafki(jak zabezpieczyć itp-wszystko co potrzebne.czy może być tylko przód odsłonięty??czy inne ścianki też lepiej żeby były??) czy np. ze stelarzu z drewna??
...::PuCeK::...
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

ja proponuje szafke z dzwiczkami z kratki, cala szafke w srodku malujesz lakierem wodnym a kuwete albo kupujesz w zoologu dla kota, albo w fotograficznym, a jak nie dostaniesz nigdzie takiej która bedzie dokladnie pasowala to zostaje szklarz i takie plytkie akwarium na zamówienie
za tęczowym mostem: Karolcia
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Fam »

dodam jeszcze:
oto sposób na zabezpieczenie drewnianego stelarza klatki
http://www.rattenwelt.de/kaefig/kerstin14.jpg
Ostatnio zmieniony śr kwie 19, 2006 4:43 pm przez Fam, łącznie zmieniany 1 raz.
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: yss »

znalazłam metalową siatkę do wolier, na metry, pewnie nadaje się też do budowy własnych klatek, np z szafek. chociaż nie wiem jak się mocuje półeczki itd :D ale rzecz w tym, że nie trzeba kupować całej rolki.

http://www.allegro.pl/item173697810_sia ... _07mm.html

są też o większych oczkach.
użytkownik: Nethlon [bo kiedyś link wygaśnie :D]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Foomfela »

moja klatka ze starej szafki została ukończona! Fredź i jego nowy przyjaciel chyba się cieszą. Fredek od razu obszedł każdy zakamarek klatki :) Teraz biega skacze i szaleje:)
Trochę pracy trzeba było włożyć ale warto było! :)
Ma wymiary : 150x72x40
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
Awatar użytkownika
Berdog
Posty: 142
Rejestracja: pn sie 04, 2008 5:08 pm

Re: Klatka w szafie?

Post autor: Berdog »

Nasze diabełki też hasają w szafoklatce. Trochę było z nią roboty ale warto było. O0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”