[Klatka] - samodzielna budowa klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: yss »

Malachit wiem że to tramwaj :) ale wiesz, mam w domu 5 klatek i o ile dwie można nieźle wpasować w dom to dwie się trochę walają pod nogami i chciałabym, żeby były większe ale wtedy nie będzie przejścia, bo dłuższa = głębsza, a już teraz zagracają - a mieszkanie mam dość nieustawne, pełne ludzi i będące jednocześnie pracownią ;) i pewnie sporo osób walczy z małą przestrzenią dla siebie i szczurów.
Też gnębię jednego szczura klatką o głębokości 37 ;) dałabym większą ale wtedy każdy przechodzący będzie ją kopał niechcący (pantofla też kopią ale raczej stojak na którym stoi klatka ;) ) Może się wreszcie da dołączyć do chłopaków to problem zniknie....

Te proporcje tramwaju byłyby dziwne dla naszego oka, nie dla szczurzego. 120x40 też byłoby tramwajowe :) ale czy szczurom to szkodzi? Czy to nie lepiej niż podstawa 70x40?
Gdybym mogła to bym każdemu gatunkowi zrobiła wolierę hand made ok 120x60 podstawa. Albo większą. To nie tak, że się upieram, że wąska klatka jest polecana.
Ja tylko się zastanawiam, czy długość klatki może zrekompensować niewielką głębokość jeśli mowa o samoróbce. I powiedzmy przy szczurach drobniejszych nieco niż te moje 28 cm ;) miałam chłopców długości marne 20 cm bodajże i wtedy proporcje szczur/klatka są trochę inne.....

Dobra powiedzmy sobie ostatecznie: czy lepsza klatka 70x40x60 czy klatka 120x35x100? >:D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nieortodoksyjna
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 29, 2017 11:13 pm

Re: [Klatka] - samodzielna budowa klatki

Post autor: Nieortodoksyjna »

Odkopie temat bo większość zdjęć waszych klateczek i pomysłów już nie działa a nie mogę znaleźć nic ciekawego w internecie na temat szaf przerobionych na klatki bądź innych pomysłów.
Po pierwsze nie stać mnie na klatkę metalową a po drugie nie lubię mieć takich rzeczy. Estetyka nie taka.
Materiały na budowę mam wszystkie w domu tylko brak mi pomysłu. Mam dość sporo ram okiennych, są sporych rozmiarów, w surowy stanie lub stara szafkę bo ja wiem z 120cm na 40, wolałabym wersje z ramami. Chciałam zrobić z nich ramy i drzwi do klatki a luki zakryć siatką hodowlana. Od środka wszystko zabezpieczyć tak żeby ogórki nie przygryzaly drewna a polki chciałam zrobić albo z paneli albo z plexi. Pokażcie mi swoje klatki na dzień dzisiejszy. :)
Niedługo mała Tris, Lara i Andy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”