[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Frubi »

Cyna jest słaba ;) Uparty szczur napewno ją uszkodzi i cyna odpadnie ;) Szczur pochodzi po kratkach i sie one rozruszaja aż odpadną ;) Moja świnka morska rozwaliła kraty przymocowane cyną w tydzień(skubana) chociaż po nich nie biegała :?
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: an »

Zirrael: ciesze sie, ze ktos ma podobne doswiadczenia, co ja. w weekend, po powrocie z Czech z nowym szczurkiem, wybiore sie po zakupy siatkowe:>
Ale przyznam ,ze na zdjeciu tej klatki nie widac, zeby odstepy meidzy szczebelkami byly AZ TAK spore.

A teraz powiem Wam, jaki mialam numer z ta klatka... Facet jest z Wroclawia, ja tez, wiec chcialam sie umowic na odbior osobisty. Dzwonie i mowie, ze moge przyjechac samochodem.
On: a jaki pani ma samochod?
ja: nooo... matiza, a to cos zmienia? o.O
On: ...bo do matiza nie wejdzie...
ja: a jak zloze tyle siedzenie i wrzuce przez bagaznik?
on: ...tez nie... to ja ja pani przywioze.

I za friko przywiozl mi samochodem dostawczym z drugiego konca miasta:)
Wyciagnal to, a ja nie wiedzialam, gdzie mam zlapac o.O Pozniej, dla zartu, weszlysmy do iej z moja siostra i jeszcze bylo miejsce dla psa :)
Ale przynajmniej moje ciury beda mialy luksusowa wille, kiedy ja skoncze przerabiac:)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

hehe, anuś ja swoją wiozłam przez pół Warszawy autobusem, bo do żadnego dostępnego mi samochodu nie chciała się zmieścić... ale faktycznie, ta klatka jest fantastyczną willą dla moich panienek i bardzo im się podoba... Mogą ganiać się do woli.
p.s. dopóki widziałam tylko zdjęcia, to te odstępy też nie wydawały mi się takie duże... Dopiero jak przywiozłam do domu i przymierzyłam do moich słoneczek zorientowałam się, że bez siatki się nie obejdzie. Siatkę dodatkowo mocowałam drucikiem, nic nie lutowałam, a trzyma się całkiem dobrze...
Obrazek
Trauer
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 31, 2005 7:13 am

Problem ma?y...

Post autor: Trauer »

Chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy...

Kilka dni temu kupiłem klatkę w internecie. Chciałem klatkę jak największą, aby moje piękności miały dużo swobody, etc. No i klatka jest olbrzymia, rzeczywiście (zajmuje prawie połowę jednego z naszych pokoi;)).. ale nie wziąłem jednej rzeczy pod uwagę - pręty klatki znajdują się w odległości 2,5 cm od siebie... no i moje cwaniary przez nie wychodzą sobie na zewnątrz... choć z trudem pewnym...
Gdzieś czytałem, że szczur wejdzie w każdą szczelinę, w której mieści się mu głowa - w odstępy między prętami mieszczą się im głowy bez problemu... One mają ok. 5 miesięcy, tak więc czy klatka się przyda w ogóle? Czy w ogóle urosną na tyle, aby się nie mieściły w 2,5-centymetrowe szczeliny? Chyba głowy im aż tak nie urosną, czyż nie? ;)
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

Taką klatkę należy obłożyć siatką ogrodniczą. Ja mam taką klatkę i an ma taką klatkę i bez obłożenia siatką nie da się jej używać. Szczegóły znajdziesz np tu:
http://szczury.org/viewtopic.php?t=8898
a tu gdzieś w połowie tematu jest zdjęcie mojej klateczki
http://szczury.org/viewtopic.php?t=8997
Obrazek
Trauer
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 31, 2005 7:13 am

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Trauer »

wow, dzięki wielkie... tylko... Twoja klatka wygląda na profesjonalnie obłożoną... a ja jak się za to wezmę, to przecież porażka będzie straszliwa :/ ja już znam swoje zdolności jeśli chodzi o "majsterkowanie"... buhuhu :(

ten tego... ja też z Warszawy, może byśmy się umówili na wspólne obkładanie klatki siatką? ;)

widzę, że drzwiczki też obkładałaś... kurna... jak ja to zrobię... :|
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

hehe, tak prawdę mówiąc do obkładania siatką zatrudniłam sąsiada :wink: bo ja też mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o "prace techniczne"... ale jak chcesz, to możesz wpaść kiedyś do mnie na wizję lokalną coby zobaczyć jak dokładnie jest to zrobione...
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: an »

Trauer, ja mam dwie lewe rence do takich akcji i moja klatka wyglada troche mniej profesjonalnie niz klatka Zirrael, ale i tak nie jest zle:) idziesz do Castoramy i kupujesz bede "siatki hodowlanej" [pakuja je po 5 metrow i cos takiego Ci spokojnie wystarczy] oraz kilka metrow cienkiego, dosc miekkiego drutu, ktorym bedziesz ta siatke do klatki przytwierdzal.

Zirr mowi, ze jej wystarczylo mniej niz 5 metrow siatki, a mi dokladnie 5, ale zrobilam to mniej profesjonalnie, jak juz wczesniej pisalam:)
do przycinania siatki proponuje zwykly maly sekator ogrodniczy, albo specjalne kombinerki do ciecia drutu. [nie polacam zwyklych, bo sa za duze i nie przystniesz dobrze siatki]
i przy obkladaniu koneicznie zwroc uwage na zawiasy po bokach, zeby mogly sie swobodnie otwierac ! (ja nie zwrocilam i musialam sie pozniej meczyc z obkladaniem i dosztukowywaniem ;)]

zapewniam Cie, ze to wcale nie jet takie trudne jak sie wydaje, ale zajmuje kilka godzin... [sama robilam to w 4, ale bez wczesniejszego przemyslenia calosci, dlatego mzoe zajelo mi to wiecej czasu] mowie Ci to ja- ofiara techniczno-sportowa :>

zycze powodzenia!
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Trauer
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 31, 2005 7:13 am

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Trauer »

ja dźwiganie swojej z poczty do domu jeszcze odczuwam w biodrach i ramionach ;)

ludzie gapili sięna mnei jak na pomyleńca, bo to wyglądało jakbym bez większych trudności dźwigał średniej wielkości lodówkę :lol:

@an

oczywiście kupowałem od tego samego sprzedawcy, tę właśnie klatkę :) i rzeczywiście do naszej Toyoty to by się nie zmieściło za cholerę :)
Trauer
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 31, 2005 7:13 am

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Trauer »

Dzięki serdeczne za wskazówki... coś mi się wydaje, że dzisiaj jadę na zakupy do Castoramy ;)

Czyli drzwiczki trzeba jakby obkładać oddzielnie, tak? takimi mniejszymi kawałkami siatki? tzn. to logiczne, ale chcę się upewnić ;P

już widzę oczami wyobraźni jakie cudo mi z tego wyjdzie :lol:
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

Owszem, drzwiczki obkłada się oddzielnie.
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: an »

a ja zrobilam inaczej... oblozylam cala sciane/sufit, dodatkowo przymocowalam klatke na drzwiczkach drutem w pieciu miejscach, a nastepnie wycielam na nich siatke. dodatkowo umocnilam tez siatke drucikiem wokol drzwiczek. dziala:>
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Trauer
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 31, 2005 7:13 am

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Trauer »

z mężem ustaliliśmy, że nie będziemy się bawić z siatką. W związku z tym mam pytanie - jak sięzapatrujecie na umieszczenie szczurów w wolierze o wymiarach 56x72x146 cm? Czy to nie aby nazbyt wysoko i niedaj boże za ciasno dla trzech szczurzyc?
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: sachma »

woliera jest o tyle slabym pomyslem ze nie ma wysokiej kuwety... szczurki nie moga w sciolce kopac i maja klopoty ze zrobieniem gniazdka...

a co do wielkosci to http://www.fancy-rats.co.uk/information ... /index.php powinno pomoc.

Dodano po 1 minutach 1 minucie:

wedlug kalkuratora zmiesci sie tam 10szczurkow :) ale on zaklada ze beda poleczki :)
Obrazek
Trauer
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 31, 2005 7:13 am

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Trauer »

ok, ostatnie już chyba pytanie - czy odstępy między prętami 1,5 cm są wystarczająco małe, aby mordki nie przelazły przez nie? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”