[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Ania »

1,5 cm będzie ok dla conajmniej 4ro miesięcznego szczurka.U tych zwierzątpanuje zasada, że jak przejdzie głowa to i przejdzie cała reszta. A wierz mi - jak szczur chce to się przeciśnie. Niebezpieczeństwo istnieje również takie, że się zaklinuje, więc nie ryzykowałabym włożenia tam młodszego niż 4miesiące - szczura.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: an »

moje dzieci juz przeprowadzone do "kolosa". w tej chwili mieszkaja w niej 3 dziewczyny i Wacek, natomiast azazello przeprowadzi sie dopiero po kastracji.
powiem Wam jedno- tam ejst tyle miejsca, ze szczury sie rzadko ze soba spotykaja ;) takze nie mam co sie, chwilowo, martwic o jakies walki, bo dziesi sie i tak nie widza. spotykaja sie dopiero w sypialni :>

bardzo polecam ta klatke. jest w niej sporo do zrobienia/przerobienia, ale sadze, ze warto. jak tylko ebde miala mozliwosc, zarzuce zdjeciami. moze ktos jeszcze sie skusi na "zrobienie dobrze" swoim podopiecznym :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Wackowa »

Moje szczurfiki też już mają taką wielką klatkę :hihi: . Niestety jeszcze jej nie używają :/ bo jak się okazało, i mieliście zarcje bez problemu się przez nią przeciskają! Ja i moja siostra początkowo byłyśmy załamane, aż płaka nam się chciało, bo klatka olbrzymia, i co tu robic?? Ale wrócił tata z pracy i stwierdził że on kupi 100 prętów i je przylutuje lub jakąś siatkę i coś z tym zrobi! Klatka wygląda czadersko, no ale cóż moje szczurząta nie mają szans narazie w niej biegac! Jest to pewnego rodzaju ozdoba pokoju!! ale i tak miałyśmy dośc fajny pomysł! Przymocowałyśmy spinacze biurowe jeden do drugiego tak aby nie dało rady sie ich przesuną nawet to wyszło, ale z boku się zsuwaję (z drugiej strony) narazie ie będziemy ryzykowac wpuszczając tam szczurze mordki!

Ten facet co przywiózł klatkę (była wynajęta spacejalna firma kurierowa która ją przywiozła) zaczą się pytac na co nam taka wielka klatka! A moja mama w śmich że będzie tam niegrzeczne dzieci trzymac hehehe!! Szydera była. A później że na szczury, i gośc buchną śmiechem! Mówie Wam ale sie działo :pioropusz:
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

a oto >> relacja wielkości klatki do wanny<< ale umyc na szczęście się udało :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: sachma »

Zirrael, a Ty pozniej klatke przecierasz, czy zostawiasz do wyschniecia? bo ja moja wilgotna sciera przelatuje... a jak nie przelece sucha to sie brzydkie zacieki robia :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

Najpierw klatka chwilkę obcieka, a potem dosuszam ją ścierą, a i owszem... inaczej czekałaby pół dnia zanim by wszystko dokładnie wyschło.
Obrazek
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: an »

ja bede miala mycie dopiero w sobote. po raz pierwszy. jestem ciekawa jak to bedzie, bo moja wanna wydaje sie byc mezsza niz Twoja, Zirr :)

na razie klatka jest eksploatowana. szczury moga urzadzac wyscigi, tyle maja meijsca:) wsadzilam im tam nawet, procz galezi w ksztalcie litery Y, pieniek brzozowy... juz nie ma polowy kory ;P
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: sachma »

heh.. Wy to macie wanny... a ja?... maly prysznic :P klatka sie tam ledwo ledwo miesci... zawsze jakas czesc wystaje :? raz w miesiacu mamy pranie klatki... bo co tydzien bym nie wyrobila z tym dzwiganiem... ostatnio przez klatke trzy pazurki mi poszly.. :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

Wiesz Sachmuś po tych 4 myciach, które już za mną stwierdzam, że chyba wolałabym myc tego potwora w kabinie prysznicowej. Bo po takim myciu mam w łazience małe jezioro... już pomijając kwestię dźwigania i obracania w trakcie mycia...
Obrazek
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: LiNkA »

ja mam od was gorszy problem bo ja musze co tydzien dzwigac i szorowac wielkie akwarium, bo narazie na klatke są za małe ale dziewuchy szybko rosną i mysle ze niedlugo bedzie przeprowadzka :) Mam do szorowania specjalną gąbkę.. potem czekam az sciegnie i jakoms szmatką wycieram dokładnie :)
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: sachma »

Zirr tylko ze ja mam maly prysznic i zawsze jakis rog klatki z niego wystaje... ja juz mam system... 4jakies starsze reczniki dookola prysznica... co prawda ja zawsze wychodze z mokrymi spodniami i zalanymi skarpetkami, o bluzce nie wspomne... czasem sobie mysle ze wezme przecinak do drutu i potne ta klatke w kawalki :angry:
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

[quote="sachma"]czasem sobie mysle ze wezme przecinak do drutu i potne ta klatke w kawalki [/quote]
hehe skąd ja to znam... z kolei ja mam problem, bo klatka, jak widac na zdjęciu też do wanny wchodzi tylko na ok 10 cm... a wąż od prysznica nad wanną jest za krótki... nie sięga nawet nad klatkę... :angry: i muszę się nieźle nagimnastykowac coby dokładnie wszystko spłukac...
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Nisia »

A ja nie mam takich problemów ;) Mam klatkę wybitnie rozbieralną i po kolei części jej można dokładnie wyszorować. Tylko pręty.... Ale mnie się wydaje, że prety wystarczy umyć raz na 1-2 miesiące i wtedy odpracowuję to wilgotną gabeczką w pokoju (którą Fata zawsze próbuje mi ukraść). Raz miałam tylko problem, jak Lewandowska kazała calusia klatkę wrzątkiem wyparzyć.... Świerzb....
Ale za to teraz mam powtórkę z rozrywki z małą klatką. Tej się nie da rozmontować i mam problemy nawigacyjne z gąbką.
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: BAGI »

Ja zrobiłem moim dziewczynom klatkę z szafy :) Na półkach zamówione specjalnie kuwety szklane, a dzwiczki z siatki budowlanej. Niemało roboty, ale polecam, miejsca coniemiara :)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elly »

http://photos.allegro.pl/photos/orygina ... 2/87812201 powiedzcie mi, jakie w tej klatce mogą być odstępy? z Doną doszłyśmy do wniosku, że ok 1,5 cm ale ja jakoś pewna nie jestem. Może ktoś z Was ma taką i wie? Pozdr.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”